تاریخ: ۲۰:۱۰ :: ۱۳۹۷/۰۴/۱۶

2067, 
دلیل صعودی بودن همه متغیرهای وصنا اعلام شدReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 7Rating: 4.0 دلیل صعودی بودن همه متغیرهای وصنا اعلام شد دلیل صعودی بودن همه متغیرهای وصنا اعلام شد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 دلیل صعودی بودن همه متغیرهای وصنا اعلام شد

احسان وحیدی فرد مدیر عامل «وصنا» در خصوص علل رشد سودآوری و شرایط این شرکت گفت: ممکن است برخی اظهار کنند که چون بازار سرمایه روند روبه رشدی را در پیش گرفته است شرایط ما هم خوب شده است باید به این مساله نیز توجه داشت که این گزارش منتشر شده نشان دهنده عملکرد شش ماهه مجموعه است و صرفاً ناشی از رشد یک ماهه اخیر  بازار نیست.

به گزارش رادیوسهام ، شرکت سرمایه گذاری گروه صنایع بهشهر که در بورس تهران با نماد «وصنا» شناخته می شود ، در گزارش شش ماهه اعلامی خود توانسته تا به نسبت ۶ ماه سال قبل رشد ۱۲۴ درصدی را محقق کند و سودی حدود ۱۷۲ میلیارد ریال که به ازای هر سهم با سرمایه جدید در حدود ۹۶ ریال است را بسازد.

احسان وحیدی فرد مدیر عامل «وصنا» در خصوص علل رشد سودآوری و شرایط این شرکت گفت: ممکن است برخی اظهار کنند که چون بازار سرمایه روند روبه رشدی را در پیش گرفته است شرایط ما هم خوب شده است باید به این مساله نیز توجه داشت که این گزارش منتشر شده نشان دهنده عملکرد شش ماهه مجموعه است و صرفاً ناشی از رشد یک ماهه اخیر بازار نیست.

حتما بخوانید :  در فضای رکودی چه الگوهایی در بازار سهام فعال می‌شود؟

وی ادامه داد: در گروه سهم های فلزات اساسی و شیمیایی بیشتر کار کردیم و نکته مهم این است که ترکیب پرتفوی را اصلاح کردیم و در حدود ۵٫۲ میلیارد تومان بابت این اصلاح و تبدیل سهام به سهام با ارزش افزوده بالاتر زیان شناسایی کردیم که در صورت محاسبه این موضوع در واقع سود شش ماهه شرکت بالغ بر ۲۳۰ میلیارد ریال بوده است.در واقع برخی سهام را از پرتفو خارج و جایگزین کردیم و این اقدام با رویکرد اصلاح ساختار و تجهیز منابع صورت گرفت.

مدیر عامل «وصنا» ادامه داد: از دیگر اقداماتی که صورت گرفته است برنامه ریزی برای پرتفوی سرمایه گذاری به نحوی است که سود ورودی به شرکت از جنس DPS افزایش داشته باشد که این مهم هم به ورود نقدینگی و تامین سرمایه در گردش کمک می کند و عملاً سود با کیفیت تری به حساب می آید و با توجه به فصل مجامع در تیر ماه ، شرکت در ماه جاری عملکرد بهتری را شاهد خواهد بود.

وحیدی فرد گفت: از نکات مهم دیگر این است که تا جای ممکن در تلاشیم تا پرتفوی را اصلاح کنیم تا تاثیر سهم بانک اقتصاد نوین و سود این سهم را در پرتفوی کم کنیم ، کما این که در سه سال اخیر هم سود شرکت هیج وابستگی خاصی به این سهم نداشته و با توجه به شرایط این بنگاه عملا سودی از آن شناسایی نکردیم.

حتما بخوانید :  واکاوی تغییرات قیمتی سهام "شکربن"

همانطور که در گزارش تفسیری شش ماهه شرکت دیده می شود و مقایسه آن با سال های گذشته نشان می دهد در این مدت وزن ارزش بانک اقتصاد نوین در پرتفوی کاهش داشته و وزن سایر سهام شرکت های بورسی به شدت افزایش داشته است به طوری که ارزش سایر سهام بورسی از ۴۴۰ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۴ به بیش از ۱۵۳۰ میلیارد ریال در سال جاری رسیده است.

وی در خصوص پیش بینی تحقق سود پایان دوره هم گفت: احتمالا بیش از ۲۱۰ میلیارد ریال برای پایان سال مالی جاری سود شناسایی خواهیم کرد و در صورتی که وضعیت بازار به همین منوال باشد ، احتمال افزایش سود شرکت دور از ذهن نیست.

*پیش بینی شاخص ۱۵۰ هزار واحدی*

وحیدی فرد در پاسخ به این سوال که علل رشد بازار و آینده بازار را چطور ارزیابی می کنید نیز این طور پاسخ داد: قاعدتاً با توجه به روندی که شاهد هستیم بازار باید درجا زدن های پیش از این را جبران کند و منطبق با متغیرهای دیگر اقتصادی از جمله تورم رشد داشته باشد،بنابراین این انتظار که روند رشد شاخص ادامه دار باشد دور از ذهن نیست. اگر شرایط اقتصادی همین روند را داشته باشد شاخص ۱۵۰ هزار واحدی و حتی بیشتر دور از ذهن نیست

منبع: بورس۲۴

خبر انتخاب شده برای شما

عضو شورای عالی بورس : توسعه و تعمیق بازار سرمایه از اوایل دهه ۸۰ باعث شد دولت توجه ویژه‌ای به تأمین مالی از طریق بازار سرمایه داشته باشد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.