2681, 2224, 
قیمت سکه و طلا در هفته جاری |سکه چقدر حباب دارد؟Reviewed by سایت رادیوسهام on Jul 7Rating: 4.0 قیمت سکه و طلا در هفته جاری |سکه چقدر حباب دارد؟ قیمت سکه و طلا در هفته جاری |سکه چقدر حباب دارد؟
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 قیمت سکه و طلا در هفته جاری |سکه چقدر حباب دارد؟

رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور گفت: در حال حاضر بازار طلا و سکه حتی برای یک روز هم قابل پیش بینی نیست چه برسد به اینکه بخواهیم قیمت ها در این بازار را برای چند ماه آینده پیش بینی کنیم.

به گزارش رادیوسهام ، محمد کشتی آرای، رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور به وضعیت بازار طلا و سکه در هفته ای که گذشت اشاره کرد و گفت: هفته گذشته از جمله هفته هایی بود که قیمت ها تا اواسط هفته به دلیل وجود تغییرات کم در بازارهای جهانی با نوسان بسیار اندکی همراه بود و سیر عادی خود را طی کردند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر به اوج قیمت طلا و سکه طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته گذشته اشاره کرد و افزود: صعود قیمتی که از میانه هفته گذشته شاهد آن بودیم ناشی از نوسان شدید قیمت ارز بود، اما بازار در روز پایانی هفته با مطرح شدن بحث دستگیری فردی که دو تن سکه را با خود حمل کرده بود رنگ آرامش نسبی به خود گرفت.

کشتی آرای اظهار داشت: از صبح روز پنج شنبه به دلیل کاهش تقاضا و نیز افزایش بیش از حد عرضه سکه، شاهد کاهش شدید قیمت ها در بازار طلا و سکه بودیم.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور خاطرنشان کرد: در طول چند ساعت اولیه این اتفاق در بازار، قیمت سکه با کاهش ۱۹۵هزار تومانی روبرو شد و در حالی که قیمت سکه تا چهارشنبه عصر دو میلیون و ۹۷۰ هزار تومان بود اما از اواسط روز پنج شنبه به دو میلیون و ۷۷۵ رسید.

وی به روند نزولی قیمت طلا در روز پنج شنبه اشاره کرد و گفت: قیمت طلا در آخرین روز هفته گذشته ۱۲ هزار تومان کاهش یافت و هر گرم طلا به نرخ ۲۲۸ هزار تومان رسید، این موضوع نشان دهنده اراده دولت در تنظیم و نظارت بازار سکه است که قصد دارد بر قیمت ها تاثیر مستقیم و مثبت گذاشته و از افزایش بی رویه آن جلوگیری کند.

کشتی آرای با بیان اینکه با توجه به اقدامات اخیر به طور حتم در روزهای آینده شاهد وضعیت بهتری در بازار طلا و سکه خواهیم بود، خاطرنشان کرد :یکی از دلایل حباب قیمتی در نرخ سکه، اقدامات سودجویانه عده ای بود که سعی داشتند تا بازار را از طریق ایجاد یک بازار کاذب تحت تاثیر معاملات خود قرار دهند.

به گفته رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور، در حال حاضر قیمت سکه با حباب حدود ۴۰۰ هزار تومانی همراه است اما براساس پیش بینی های صورت گرفته به نظر می رسد که این حباب قیمتی طی روزهای آینده کاهش یابد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار بر اینکه برخی معتقد به افزایش قیمت طلا و سکه طی چند ماه آینده هستند، گفت: به هیچ عنوان قیمت طلا و سکه قابل پیش بینی نیست و می توان گفت کسانی که معتقد به چنین اظهارنظری هستند از اطلاعات لازم در زمینه بازار طلا و سکه برخوردار نیستند.

کشتی آرای در ادامه بیان کرد: در حال حاضر بازار طلا و سکه حتی برای یک روز هم قابل پیش بینی نیست چه برسد به اینکه بخواهیم قیمت ها در این بازار را برای چند ماه آینده پیش بینی کنیم، لازم به ذکر است که اکثر تحلیلگران معتقد به کاهش قیمت جهانی طلا تا چند ماه آینده هستند بنابراین ادعای مطرح شده در راستای افزایش قیمت ها کارشناسی نیست.

وی به تاثیر راه اندازی بازار ثانویه ارز اشاره و خاطرنشان کرد: بازار طلا متاثر از بازار ارز است، به طور طبیعی هر اتفاقی که برای بازار ارز رخ دهد تاثیر مستقیم خود را بر روی بازار طلا و سکه خواهد گذاشت، بنابراین در صورتی که حرکت بازار ثانویه ارز در جهت مثبت باشد شاهد اتفاقات بسیار مثبتی در بازارطلا و سکه خواهیم بود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور در پایان اظهار داشت: با توجه به بسته نظارتی که اخیرا در بازار به کار گرفته شده است، کسانی که درصدد حرکت بازار به سمت نامتعادل هستند قابل شناسایی خواهند بود و به طور حتم به واسطه نظارت این بازار را به سمت صحیح و واقعی خود هدایت خواهد شد

منبع: عصرمالی

خبر انتخاب شده برای شما

سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام کرد: نود و ششمین مرحله پرداخت یارانه نقدی در ساعت ۲۴ پنجشنبه (۲۵ بهمن ماه) به حساب سرپرستان خانوارها واریز می شود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.