تاریخ: ۱۸:۵۲ :: ۱۳۹۷/۰۴/۱۶

2067, 
زبینا سه شنبه به فروش می رسد |دومین عرضه اولیه فرابورسReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 7Rating: 4.0زبینا سه شنبه به فروش می رسد |دومین عرضه اولیه فرابورس زبینا سه شنبه به فروش می رسد |دومین عرضه اولیه فرابورس
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

زبینا سه شنبه به فروش می رسد |دومین عرضه اولیه فرابورس

روز سه شنبه هفته جاری ۱۰ درصد از سهام شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور در بازار دوم فرابورس عرضه خواهد شد. حداکثر حجم قابل خریداری برای هر شخص حقیقی یا حقوقی در این عرضه ۸۰۰ سهم و دامنه قیمتی ۱۴۸ تا ۱۵۸ تومان تعیین شده است.

به گزارش رادیوسهام ، امروز نشست خبری عرضه اولیه شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور در نماد «زبینا» به عنوان یکصد و شصت و پنجمین شرکت در فرابورس ایران برگزار شد.

روز سه شنبه هفته جاری ۱۰ درصد از سهام شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور در بازار دوم فرابورس عرضه خواهد شد. حداکثر حجم قابل خریداری برای هر شخص حقیقی یا حقوقی در این عرضه ۸۰۰ سهم و دامنه قیمتی ۱۴۸ تا ۱۵۸ تومان تعیین شده است.

در ابتدای این نشست علیرضا بیگی، مدیرعامل شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور ضمن معرفی این شرکت گفت: شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور با سرمایه ۴٫۵ میلیارد تومانی در سال ۹۴ ، درآمد عملیاتی ۴۴٫۵ میلیارد تومانی و سود خالص ۶٫۹ میلیارد تومانی کسب کرده است.

وی افزود: «زبینا» در سال ۹۴ ، ۳۵٫۳ میلیارد تومان شیر خام فروخته که بیش از ۷۹ درصد از درآمد عملیاتی این شرکت محسوب می شود .

بیگی ادامه داد: “زبینا” در سال ۹۵ سود خالص ۵ میلیارد و ۴۵ میلیون تومانی کسب کرده است .

مدیرعامل شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور ضمن اشاره به اینکه این شرکت زیرمجموعه شرکت هلدینگ کشاورزی و دامپروری پارس بنیاد مستضعفان است، گفت: بینالود نیشابور علاوه بر تولید شیر به عنوان پرفروش ترین محصول ، محصولات دام ، محصولات باغداری (به ویژه پسته) و محصولات زراعی را نیز به فروش می رساند و برای این مهم طرح‌های گسترده‌ای در نظر گرفته است.

وی درخصوص طرح های توسعه‌ای این شرکت گفت: در بخش کشاورزی با توجه به بحران کم‌آبی که در پیش داریم، تمرکز شرکت بر اجرایی کردن سیستم آبیاری قطره‌ای است تا بتوانیم میزان مصرف آب را کنترل کنیم.

بیگی در خصوص طرح‌های توسعه‌ای در بخش دامپروری ادامه داد: در این زمینه برای افزایش کیفیت محصولات در نظر داریم شاخص‌های کیفی محصولات را با کاهش آفلاتوکسین بالا ببریم.

وی افزود: افزایش ظرفیت ژنتیک دام نیز از جمله طرح‌های توسعه‌ای بوده که در دستور کار قرار گرفته است.

بیگی در خصوص سهم بازار این شرکت با توجه به حضور شرکت‌های بزرگی چون آستان قدس در استان رضوی گفت: سهم بازار این شرکت در استان به حدود ۴ درصد می رسد.

وی با اشاره به آغاز صادرات این شرکت از سال ۹۵ گفت: با توجه به ظرفیت ژنتیک دام‌های این شرکت، کشورهای همسایه ازجمله افغانستان و تاجیکستان علاقه‌مند به افزایش واردات از این دام ها  هستند. از این رو تا سال گذشته حدود ۳ درصد از فروش به صادرات تعلق گرفته بود؛ در همین راستا در نظر داریم میزان صادرات را به ۱۰ درصد برسانیم.

بیگی با اشاره به تامین ۵۰ درصد خوراک دام در داخل مجموعه نوسانات ارزی را بر قیمت محصولات این شرکت بی‌تاثیر دانست و گفت: سود محقق شده  هر سهم شرکت در سال ۹۶، ۱۴ تومان بوده است.

مدیرعامل شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور درباره مقایسه این شرکت با سایر رقبا گفت: این شرکت نسبت به سایر مجموعه ها با توجه به فعالیت در بخش کشاورزی دامداری و دامپروری یک پکیج کامل است.

وی به بهره برداری از طرح توسعه ای باغ پسته در سال ۱۴۰۴ در ۷۰۰ هکتار زمین اشاره کرد و افزود: اگر تولید هر هکتار را حداقل یک تن و کمترین قیمت را ۳۰ هزار تومان در نظر بگیریم ، سالیانه ۲۰ میلیارد تومان از فروش پسته این شرکت درآمد کسب خواهد کرد که با حاشیه سود ۶۰ تا ۷۰ درصدی ، سرمایه گذاری پر سودی برای این مجموعه است.

مدیرعامل شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور از طرح های توسعه ای قابل توجیه در بخش دامپروری خبر داد و گفت: این پتانسیل ها و پکیج کامل تولیدی به طور قطع حاشیه سود خوبی در سال های آتی برای این شرکت به همراه خواهد داشت

منبع: سنا

خبر انتخاب شده برای شما

عرضه اولیه سهام فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش با نماد "افق" شنبه آینده در بورس تهران انجام می شود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.