تاریخ: ۱۰:۳۴ :: ۱۳۹۷/۰۴/۱۷

2067, 
وبانک با تقسیم سود حداکثری به مجمع می رودReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 8Rating: 4.0وبانک با تقسیم سود حداکثری به مجمع می رودوبانک با تقسیم سود حداکثری به مجمع می رود
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

وبانک با تقسیم سود حداکثری به مجمع می رود

در پایان با توجه به نزدیک بودن برگزاری مجمع «وبانک» در خصوص برنامه شرکت برای تقسیم سود و پیش بینی سود سال آتی پرسیدیم که نعیمی جانشین مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی  گفت: در سال مالی ٩۶ شرکت توانست ۵٧ تومان سود محقق کند و برای سال آتی هم با توجه به سرمایه گذاری ها و فروش دارائی هایی که داریم انتظار تحقق سود بالای ٨٠ تومانی را داریم.

به گزارش رادیوسهام ، پس از اعلام رسمی نرخ ارز تخصیصی به خوراک پتروشیمی ها شاهد افزایش تقاضا در سهام پتروشیمی شازند بودیم.

عباس نعیمی جانشین مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی در خصوص علل اقبال بازار به این سهم و علت عدم عرضه بلوک حدود ۳ درصدی «شاراکگفت: با توجه به شرایط بازار همانطور که مشاهده می شود نقدینگی در بازار وارد شده و طبیعتا احتمال ورود نقدینگی به سهمی مثل «شاراک» زیاد است و ما به عنوان سهامدار عمده به منظور ایجاد تعادل در سهم «شاراک» که حدود ۵۳ درصد از آن متعلق به ماست باید اقدام به عرضه سهم در بازه های مختلف نماییم، از طرفی در برنامه داشتیم تا ۳ درصد از سهم را به صورت بلوکی عرضه کنیم و با توجه به شرایط حاکم بر بازار سرمایه ترجیح دادیم تا سهام خود را با قیمت تابلو و به صورت خرد عرضه کنیم، تا هم واگذاری صورت گرفته باشد و هم در راستای ایجاد تعادل در سهم اقدام کرده باشیم.

حتما بخوانید :  سرمایه‌گذاری در سهام چه چشم اندازی دارد؟

وی در خصوص علت اقبال بازار به این سهم گفت: با توجه به شرایط فعلی طبیعتا تقاضا برای خرید تمام سهم ها بالاست و شاراک هم از این قاعده مستثنی نیست و سرمایه گذاران اقدام به خرید می کنند.

نعیمی درباره تاثیر تصویب ارز تخصیصی ۳۸۰۰ تومان به خوراک پتروشیمی ها گفت: این تغییر قیمت هم می تواند یکی از دلایل اقبال سهامداران به این سهم باشد چرا که به نسبت ابتدای پیاده سازی سیاست های ارزی فعلی که نرخ خوراک هم باید با نرخ مصوب ارز تعیین می شد اتفاق خوبی است و این تغییر قیمت منجر می شود تا عملکرد شرکت بر مدار سوددهی باقی بماند، اما به نسبت قبل که فروش شرکت با ارز آزاد بود و نرخ خوراک با قیمت مصوب صورت می گرفت قاعدتا سود شرکت با افت همراه است.

وی در ادامه گفت: پتروشیمی شارند در مجموع شرایط مطلوبی در تولید و فروش دارد و نگرانی خاصی از بابت تولید و فروش در شرکت وجود ندارد.

*مجمع «وبانک» نزدیک است*

در پایان با توجه به نزدیک بودن برگزاری مجمع «وبانک» در خصوص برنامه شرکت برای تقسیم سود و پیش بینی سود سال آتی پرسیدیم که نعیمی جانشین مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی گفت: در سال مالی ۹۶ شرکت توانست ۵۷ تومان سود محقق کند و برای سال آتی هم با توجه به سرمایه گذاری ها و فروش دارائی هایی که داریم انتظار تحقق سود بالای ۸۰ تومانی را داریم.

حتما بخوانید :  نگاهی به ریسک های بازار سهام تا پایان سال

وی درباره تقسیم سود هم گفت: قطعا طبق روال معمول شرکت سهامداران دست پر از مجمع «وبانک» بیرون می روند و تقسیم سود این مجمع مناسب و بالا خواهد بود.

منبع: بورس۲۴

خبر انتخاب شده برای شما

عضو شورای عالی بورس : توسعه و تعمیق بازار سرمایه از اوایل دهه ۸۰ باعث شد دولت توجه ویژه‌ای به تأمین مالی از طریق بازار سرمایه داشته باشد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.