تاریخ: ۱۷:۱۳ :: ۱۳۹۷/۰۴/۱۷

2067, 
کچاد و دلایل تعدیل مثبت ۱۲۲ درصدیReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 8Rating: 4.0 کچاد و دلایل تعدیل مثبت ۱۲۲ درصدی کچاد و دلایل تعدیل مثبت ۱۲۲ درصدی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 کچاد و دلایل تعدیل مثبت ۱۲۲ درصدی

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با انشار گزارش میان دوره ای سه ماهه منتهی به پایان خرداد ۹۷ از شناسایی ۱۴۲ ریال سود خبر داد.

به گزارش رادیوسهام ، کچاد در دوره ۳ ماهه منتهی به پایان خرداد ۹۷، برای هر سهم ۱۴۲ ریال سود محقق کرد، که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۲۲ درصدی داشته است.

این شرکت در مدت مشابه سال قبل فقط ۶۴ ریال سود برای هر سهم شناسایی کرده بود. همچنین آخرین سود محقق شده ۱۲ ماهه بودجه کچاد معادل ۳۷۶ ریال بوده است.

بررسی گزارش های مالی این شرکت نشان می دهد مهمترین دلیل افزایش ۱۲۲ درصدی سود این شرکت در سه ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۵۷۹ درصدی سایر درآمدها و هزینه های غیر عملیاتی و درآمد سرمایه گذاری ها است. همچنین سایر درآمدهای عملیاتی شرکت نیز ۱۱۶ درصد رشد کرده است.

افزایش ۱۱۴ درصدی نرخ فروش

بررسی آمار تولید و فروش شرکت در دوره سه ماهه نیز از افزایش نزدیک به ۶ درصدی حجم تولید و حدود ۳ درصدی مقدار فروش حاکی است. اما با نگاهی به این ارقام، افزایش ۱۱۴ درصدی مبلغ فروش نسبت به مدت مشابه سال قبل قابل توجه است.

همچنین در میان انواع محصولات این شرکت فولاد با افزایش ۱۰۰ درصدی تولید، فروش و مبلغ فروش مواجه شده است.

بررسی سابقه معاملاتی

این شرکت در حالی طی دوره یک ماهه گذشته مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته و شاهد رشد قیمت سهام و تقاضای خرید بوده که در شفاف سازی چهارم تیرماه پس از بیش از ۵ روز رشد قیمت حداکثری ، اعلام کرده است تا مقطع فعلی تغییر با اهمیتی در وضعیت مالی یا عملکرد شرکت رخ نداده و روند ایجاد شده برای قیمت سهام این شرکت ناشی از عرضه و تفاضا در بازار و تحلیل و تصمیم سرمایه گذاران بوده است.

سابقه معاملاتی این سهم نشان می دهد از کچاد پس از برگزاری مجمع سالیانه در تاریخ ۲۳ خرداد ماه سال جاری و تقسیم ۳۳تومان سود نقدی، با رشد بیش از ۱۶ درصدی قیمت در روز بازگشایی مواجه شده است.

روند صعود قیمتی این سهم در حالی از ۲۸ خرداد تا چهارم تیرماه به طور متوالی ادامه داشته است که پس از شفاف سازی شرکت اندکی از سرعت این رشد کاسته شد. با این وجود کچاد در ۱۵ روز معاملاتی پس از بازگشایی نماد شاهد رشد ۲۳ درصدی قیمت سهام بوده است. نرخ تابلوی این نماد در تاریخ ۲۸ خرداد ماه پس از بازگشت از مجمع سالیانه ۲۵۰ تومان بوده و در معاملات روز جاری با معاملات متعادل منفی ۳۰۸ تومان است

منبع: عصرمالی

خبر انتخاب شده برای شما

عرضه اولیه سهام فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش با نماد "افق" شنبه آینده در بورس تهران انجام می شود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.