2680, 2224, 
علت افزایش قیمت مسکن از نگاه رییس املاکی‌هاReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 8Rating: 4.0 علت افزایش قیمت مسکن از نگاه رییس املاکی‌ها علت افزایش قیمت مسکن از نگاه رییس املاکی‌ها
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 علت افزایش قیمت مسکن از نگاه رییس املاکی‌ها

رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران علت افزایش قیمت مسکن را به شکلی متفاوت از کارشناسان تجزیه و‌تحلیل کرد. مصطفی قلی خسروی می گوید: جهش صورت گرفته در قیمت مسکن، فقط و فقط ناشی از جو روانی موجود در بازار است. یک استرس از اواخر سال گذشته در بازار ملک بوجود آمد و باعث ایجاد هیجان در خریداران و متقاضیان شد و در نتیجه تقاضای خرید را افزایش داد؛ از آن طرف فروشنده ها نیز در مواجهه با رشد تقاضا قیمت ها را بالا بردند.

به گزارش رادیوسهام ، رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران علت افزایش قیمت مسکن را به شکلی متفاوت از کارشناسان تجزیه و‌تحلیل کرد. مصطفی قلی خسروی می گوید: جهش صورت گرفته در قیمت مسکن، فقط و فقط ناشی از جو روانی موجود در بازار است. یک استرس از اواخر سال گذشته در بازار ملک بوجود آمد و باعث ایجاد هیجان در خریداران و متقاضیان شد و در نتیجه تقاضای خرید را افزایش داد؛ از آن طرف فروشنده ها نیز در مواجهه با رشد تقاضا قیمت ها را بالا بردند.

خسروی با بیان این که بازار مسکن از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون سه دوره جهش قیمت را به خود دیده است افزود: در سال های ۶۸ و ۸۶ و ۹۲ قیمت مسکن در تهران با رشد شدید و فشار زیاد بر تقاضا روبرو شد و الان نیز توان خرید مسکن بار دیگر به شدت کاهش پیدا کرده است.

حتما بخوانید :  «جنگ‌داخلی» بر سر «جنگ‌تجاری»

رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران از دولت روحانی خواسته، طرحی همچون مسکن مهر برای عرضه انبوه واحدهای مسکونی ارزان قیمت برای کم درآمدها به اجرا دربیاورد تا بلکه جو روانی بازار ملک تحت تاثیر این طرح به سمت آرام شدن قیمت ها چرخش کند.

دولت روحانی و بخصوص وزیر راه و شهرسازی منتقد سرسخت مسکن مهر است.

منبع: بورس۲۴

خبر انتخاب شده برای شما

هم اکنون بیش از ۸۰ درصد از نیاز صنعت خودروی کشور توسط قطعه سازان داخلی تولید و فقط ۲۰ درصد از نیاز خودرو سازان داخلی به ارزش ۴ میلیارد دلار از طریق واردات تامین می شود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.