تاریخ: ۱۰:۰۹ :: ۱۳۹۷/۰۴/۱۸

2067, 
بررسی وضعیت بازدهی بورس و صنایع در تیرماه ۹۷Reviewed by رادیو سهام on Jul 9Rating: 5.0بررسی وضعیت بازدهی بورس و صنایع در تیرماه ۹۷بررسی وضعیت بازدهی بورس و صنایع در تیرماه ۹۷
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

بررسی اطلاعات و آمار معاملات بورس در تیر ماه سال جاری مشخص می کند که وضعیت صنایع و میانگین بازدهی تالار شیشه ای در یک شرایط نسبتا پایداری قرار دارد.

به گزارش رادیو سهام به نقل از ایبِنا و بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی بورس تهران در ۳۰ روز منتهی به ۱۳ تیر ماه ۱۳۹۷، صنعت« استخراج کانه های فلزی» با بازدهی مثبت ۴۱.۴ درصد در صدر صنایع تالار شیشه ای قرار گرفته است.

پُر بازده ترین صنایع

این گزارش می افزاید: در ۳۰ روز منتهی به ۱۳ تیر ماه سال جاری، گروه های «استخراج کانه های فلزی با بازدهی مثبت ۴۱.۴ درصد، فعالیت های کمکی به نهادهای مالی واسط با ۲۸.۴ درصد، لاستیک و پلاستیک با بازدهی مثبت ۲۸.۳ درصد، محصولات شیمیایی با بازدهی مثبت ۲۶.۶ درصد و فلزات اساسی با بازدهی مثبت ۲۵.۴ درصد» ۵ صنعت برتر از نظر سودآوری در تالار شیشه ای معرفی شده اند.

کم بازده ترین صنایع

افزون بر این نگاهی به عملکرد صنایع در دوره فوق نیز نشان می دهد که گروه های «استخراج سایر معادن با کاهش ۵.۸ درصدی، انبوه سازی املاک و مستغلات با افت ۴ درصدی، محصولات کاغذ با کاهش ۲.۳ درصدی و خدمات فنی و مهندسی با افت ۱.۹ درصدی» بیشترین افت را تجربه کرده اند.

حجم و ارزش معاملات صنایع

همچنین اطلاعات داد و ستدهای بازار سهام در تابستان حاکی از آن است که در بین همه صنایع تالار شیشه ای، صنعت فلزات اساسی بیشترین حجم و ارزش معاملات را به ترتیب با ۲۸ درصد و ۱۸.۳ درصد به خود اختصاص داده است.

بیشترین ارزش معاملات

همچنین بر اساس اطلاعات منتشر شده و ارزیابی های ایبِنا مشخص شد که، صنایع «محصولات شیمیایی، استخراج کانه های فلزی، خودرو و ساخت قطعات، بانک ها و موسسات اعتباری، فراورده های نفتی، کک، و سوخت هسته ای، چند رشته ای صنعتی، رایانه و فعالیت های وابسته به آن و سرمایه گذاری ها» در ادامه فهرست صنایعی قرار دارند که بیشترین ارزش معاملات بورس را بدست آورده اند.

بیشترین حجم معاملات

در مقابل از نظر حجم معاملات نیز صنایع «خودرو و ساخت قطعات، بانک ها و موسسات اعتباری، محصولات شیمیایی، استخراج کانه های فلزی، سرمایه گذاری ها، چند رشته ای صنعتی، فراورده های نفتی، کک، و سوخت هسته ای و ساخت محصولات فلزی» در بین ۱۰ شرکت برتر قرار دارند.

مقایسه بازدهی شاخص بورس تهران با ۱۷ بورس دنیا

بخش دیگری از این آمار و اطلاعات نشان می دهد که بازدهی شاخص کل بورس تهران با برخی از شاخص بورس های بین المللی نسبت به پایان هفته گذشته، در وضعیت مثبتی قرار دارد به طوری که بررسی های ایبِنا نشان می دهد که بعد از شاخص بورس دبی «DFM INDEX» با رشد ۱.۶ درصدی به عنوان بیشترین بازدهی، شاخص بورس استانبول«BIST ۱۰۰» با رشد ۱.۳ درصدی، شاخص بورس کوالامپور «KLCI» با رشد ۱.۳ درصدی، شاخص بورس بمبئی«BSE۳۰» با رشد ۱.۲ درصدی، شاخص بورس تهران «TEDPIX» با بازدهی یک درصد در جایگاه پنجم قرار دارد.

افزون بر این، شاخص بورس توکیو «NIKKEI۲۲۵» با افت (۲.۵) درصدی و شاخص بورس شانگهای «SSEC» با کاهش (۱.۹) درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص داده اند.

حجم داد و ستدها

از سویی دیگر، آمار معاملات در دو هفته منتهی به ۱۳ تیر ماه ۹۷ نشان می دهد که حجم معاملات به ۱.۸۱۹ میلیون سهم و ارزش آن به ۴ هزار و ۱۲۲ میلیارد ریال و ارزش بورس اوراق بهادار تهران نیز در دوره فوق به ۴.۱۲۲ میلیارد ریال رسیده است.

تغییرات شاخص های بورس

بررسی وضعیت بازدهی بورس و صنایع در تیرماه ۹۷

 

تغییرات شاخص کل و شاخص قیمت

بررسی وضعیت بازدهی بورس و صنایع در تیرماه ۹۷

 

مقایسه تغییرات شاخص بورس با «شاخص فرابورس، قیمت سکه، نرخ دلار و یورو»

بررسی وضعیت بازدهی بورس و صنایع در تیرماه ۹۷

نمودار تغییرات شاخص بورس با «شاخص فرابورس، قیمت سکه، نرخ دلار و یورو»

بررسی وضعیت بازدهی بورس و صنایع در تیرماه ۹۷

 

حجم معاملات بورس به تفکیک صنایع

بررسی وضعیت بازدهی بورس و صنایع در تیرماه ۹۷

 

ارزش معاملات بورس به تفکیک صنایع

بررسی وضعیت بازدهی بورس و صنایع در تیرماه ۹۷

مقایسه بازدهی شاخص بورس تهران با ۱۷ شاخص بورس دنیا

بررسی وضعیت بازدهی بورس و صنایع در تیرماه ۹۷

 

خبر انتخاب شده برای شما

عرضه اولیه سهام فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش با نماد "افق" شنبه آینده در بورس تهران انجام می شود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.