2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه کبافقReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 9Rating: 4.0 گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه کبافق گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه کبافق
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه کبافق

مجمع عمومی عادی سالیانه معادن بافق در مورخ ۱۳۹۷/۰۴/۱۷در هتل پارسیان برگزار شد. شرکت در حالی ۵۰۰ ریال سود به ازای هر سهم تقسیم کرد که توانسته بود ۲۸۷۶ ریال سود به ازای هر سهم محقق کند.

گزارش عملکرد شرکت

به گزارش رادیوسهام ، در طی سال مالی ۱۳۹۶ با روند افزایش lme سرب و روی و کاهش هزینه‌های مواد مصرفی و هزینه‌های تولید، سود هر سهم در بودجه پیش‌بینی شده از مبلغ ۲٫۲۱۰ ریال به مبلغ ۲٫۸۷۶ ریال افزایش یافت.

در طی سال ۱۳۹۶ عملیات توسعه کارخانه فلوتاسیون مراحل تست و راه‌اندازی را پشت سر گذاشته و در سال جاری شاهد بهره‌برداری و افزایش راندمان تولید کنسانتره خواهیم بود.

بندهای حسابرسی

بند۴- مالیات و عوارض ارزش افزوده خریدهای انجام شده در سالهای گذشته، تماما به حساب هزینه دوره منظور گردیده، لیکن براساس برگهای مطالبه صادره از سوی مراجع مالیاتی جهت سالهای ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۴، مبلغ ۸٫۸۶۴ میلیون ریال اعتبار مالیاتی شرکت مورد تایید قرار گرفته که از این بابت ثبتی در دفاتر انجام نشده‌است، در صورت اعمال تعدیلات لازم، دریافتنی‌های غیرتجاری و سود انباشته هر یک معادل مبلغ یاد شده افزایش خواهند یافت. علاوه بر موارد فوق، طی سال مالی قبل و سال مالی مورد رسیدگی به ترتیب مبالغ ۴٫۷۱۲ و ۶٫۷۹۹ میلیون ریال مالیات و عوارض ارزش افزوده پرداختی تماما به حساب هزینه دوره منظور شده که تعیین مبالغ قابل بازیافت از این بابت منوط به اعلام نظر مراجع مالیاتی می‌باشد.

حتما بخوانید :  رشد بی سابقه در سودآوری "پتایر"

توضیحات: با توجه به آنکه تمام فروش کبافق صادراتی است، شرکت از پرداخت مالیات برارزش افزوده معاف است. شرکت در حال پیگیری است که هزینه مربوطه را برگشت بزند. سازمان محیط زیست به دلیل مشکلات آلایندگی، هزینه‌ای را برابر هزینه مالیاتی به شرکت تحمیل کرده‌است که اگر کبافق با سازمان محیط زیست به توافق نرسد، شرکت ملزم است آن را پرداخت کند.

بند۶) همانگونه که در یادداشت توضیحی ۳-۴-۱۹ اشاره شده، به دلیل کمبود منابع آبی، شرکت در سال مالی مورد رسیدگی جهت تامین آب مورد نیاز در فرآیند تولید، ناگزیر به استفاده از روشهای موقت همانند استفاده از تانکرهای حمل آب گردیده است. با توجه به شرایط موجود، حفظ سطح تولید فعلی منوط به دستیابی به منابع آبی با ثبات و قابل اتکا می‌باشد.

توضیحات: شرکت با بحران منابع آبی روبه رو است. علت تعویق در بهره‌برداری از کارخانه فلوتاسیون مشکل آب آن بوده‌است. شرکت در سالیان گذشته آب خود را از محل مازاد آب چاه‌های محلی استخراج می‌کرده ، آن هم تحت شرایطی که سطح آبهای زیرزمینی دارد، ممکن نیست.

بند۹) همانطور که در یادداشت توضیحی ۱-۴ عنوان گردیده شرکت مورد گزارش، براساس قراداد حق العمل کاری منعقده با شرکت نوین آلیاژ سمنان، کلیه عملیات مربوط به فروش و صادرات محصول اعم از انجام امور بانکی، صدور صورتحساب برای خریدار دریافت بهای کالا و همچنین واردات مواد اولیه را به شرکت مزبور واگذار نموده‌است. ضمن آنکه کلیه عملیات مالی به موجب مدارک و مستندات دریافتی و نرخهای اعلام شده از شرکت یاد شده در حسابها منعکس گردیده است. با عنایت به مراتب فوق، اطمینان کامل از رعایت صرفه و صلاح شرکت از این بابت با توجه به عدم وصول به موقع مطالبات، حاصل نشده است.

حتما بخوانید :  برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه "شرانل"

توضیحات: مطالبات کبافق از شرکت نوین آلیاژ سمنان ۱۲۴ میلیارد تومان است. این شرکت بازرگانی قوی دارد و به عنوان حق العمل کار با کارمزد ۳% برای کبافق کار می‌کند. کبافق در سال جاری بیشتر مطالبات را دریافت کرده است و به عنوان پیش‌پرداخت خرید یک شرکت جدید استفاده کرده‌است.

حواشی مجمع

شرکت در حال خرید یک شرکت جدید می‌باشد. خرید این شرکت به منظور تکمیل زنجیره تولید محصول، ثبات پایدار در تولید و جلوگیری از خام فروشی و تولید محصولات با ارزش افزوده بیشتر می‌باشد.

 

خبر انتخاب شده برای شما

فرصت خرید یا موعد خروج از سهام؟
بورس اوراق بهادار در سه ماهه ابتدایی سال ۹۸ عملکرد قابل قبولی را از خود به جای گذاشت و شاخص کل با بازدهی ۳۰ درصدی به کار خود پایان داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.