2681, 2224, 
دریافت مالیات از معاملات سکه و ارز راهکار بهبود شرایط بازارReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 10Rating: 4.0دریافت مالیات از معاملات سکه و ارز راهکار بهبود شرایط بازاردریافت مالیات از معاملات سکه و ارز راهکار بهبود شرایط بازار
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

دریافت مالیات از معاملات سکه و ارز راهکار بهبود شرایط بازار

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از عدم ریل گذاری مناسب برای هدایت نقدینگی سرگردان در اقتصاد به سمت امور مولد انتقاد کرد و گفت: دریافت مالیات از معاملات سکه و ارز در کوتاه مدت پاسخگوی بهبود شرایط بازار است.

به گزارش رادیوسهام ، عین الله شریف پور با بیان اینکه دریافت مالیات از سکه و ارز می تواند در کوتاه مدت به شناسایی میزان دارایی افراد کمک کند، افزود: تا زمانی که دولت از دارایی های در سایه برخی افراد اطلاع ندارد دریافت مالیات از مراودات آنها می تواند کارساز باشد.

نماینده مردم ماکو و چالدران در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بعد از دوره کوتاهی شناسایی عایدات مردم ممکن نخواهد بود، افزود: از اینرو دولت با توجه به فراهم نبودن زیرساخت ها نمی تواند برای مدت طولانی با دریافت مالیات از خرید سکه و ارز به ساماندهی بازار اقدام کند.

شریف پور با تاکید بر اینکه دولت باید با رصد کنش های بانکی افراد، نقل و انتقالات و همچنین راه اندازی صندوق مکانیزه فروش سعی در ساماندهی بازار داشته باشد، تصریح کرد: در پی تشدید نظارت ها تمامی کنش ها در بازار تحت نظر بوده و در نتیجه تمامی عایدات مشخص می شود.

حتما بخوانید :  ۴ عامل قیمت دلار را پائین کشید

وی در پاسخ به این سوال که آیا با دریافت مالیات از مراودات سکه و ارز سرمایه های سرگردان به سمت دیگری هدایت خواهد شد یا خیر؟ گفت: بله این احتمال وجود دارد، از اینرو دولت باید با سیاست گذاری مشخص منفعت صاحبان سرمایه را نیز در نظر داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه همه به سمت ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای سرمایه خود هستند، افزود: سیاست گذاری مناسب دولت در حوزه تنظیم بازار می تواند سرمایه های سرگردان را به سمت و سوی مناسب و مولد هدایت کند.

وی با تاکید بر اینکه هدایت نقدینگی سرگردان به سمت تولید بهترین مکان برای سرمایه گذاری است، ادامه داد: افراد باید بتوانند در غالب سپرده سرمایه های خود را در امور مولد هزینه کند در این صورت منابع مالی سرگردان هم نخواهیم داشت.

شریف پور با بیان اینکه باید با سرمایه های سرگردان بسیار تولید را به سمت احیا هدایت کنیم، گفت: بسیاری از کشورهای پیشرفته با توجه به تولید سطح بالایی از اشتغال و درآمد عمومی را رقم زده اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: متاسفانه عدم سیاست گذاری و ریل گذاری از سوی دولت در حوزه نقدینگی های سرگردان ایستگاه سکه، ارز، طلا و مسکن را بسیار پرتقاضا کرده است.

حتما بخوانید :  پیش بینی بانک CIBC از قیمت طلا در ۲۰۲۰

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دولت باید ضمن تصمیم سازی شرایط را برای انجام امور مولد در کشور فراهم کند در غیر اینصورت عایدی برای اقتصاد حاصل نخواهد شد

منبع: ایبنا

خبر انتخاب شده برای شما

قیمت دلار آزاد ۵۷۰ تومان کمتر از نیما | دلار در آستانه تک نرخی شدن؟
درحالی قیمت دلار در بازار آزاد بیش از ۳۰۰ تومان ارزانتر از نرخ نیما شده است که برخی بازاری ها احتمال می دهند بانک مرکزی بنا دارد نرخ آزاد و رسمی دلار یکسان شود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: , ,