تاریخ: ۲۰:۲۲ :: ۱۳۹۷/۰۴/۱۸

2067, 
از دومین عرضه اولیه امسال فرابورس فردا رونمایی می‌شودReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 9Rating: 4.0 از دومین عرضه اولیه امسال فرابورس فردا رونمایی می‌شود از دومین عرضه اولیه امسال فرابورس فردا رونمایی می‌شود
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 از دومین عرضه اولیه امسال فرابورس فردا رونمایی می‌شود

با عرضه ۱۰ درصد از سهام شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور دومین عرضه اولیه امسال فرابورس ایران، فردا(سه‌شنبه) انجام می‌شود.

به گزارش رادیوسهام ، عرضه اولیه تعداد ۴۰میلیون سهم معادل ۱۰ درصد از سهام شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور(سهامی عام) به عنوان دومین عرضه اولیه امسال فرابورس ایران با نماد معاملاتی “زبینا”، فردا(سه‌شنبه) انجام می‌شود.

در این عرضه اولیه که در بازار دوم فرابورس انجام خواهد شد، به هر سهامدار حقوقی و حقیقی حداکثر ۸۰۰سهم اختصاص خواهد گرفت و در دامنه مبلغ ۱۴۸۰ تا ۱۵۲۴ ریال قابل سفارش است.

همچنین مدیر این عرضه و نیز متعهد خرید آن شرکت کارگزاری بورس بهگزین با تععهد خرید ۵۰ درصد از سهام قابل عرضه شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور در روز عرضه اولیه است.

شایان ذکر است، این شرکت در سال ۷۳ در نیشابور با سرمایه اولیه ۴ میلیون تومانی تاسیس شده و موضوع فعالیت آن دامپروری و کشاورزی است و در کنار این فعالیت به زراعت، باغداری و پرورش آبزیان نیز پرداخته می شود. این مجموعه متشکل از ۵ واحد کشاورزی و دامپروری است که بخش کشاورزی مشتمل بر ۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی است که زراعت حدود ۱۶۰۰ هکتار را برای انواع تولید محصولات زراعی و علوفه ای مانند یونجه، جو، ذرت و کلزا در راستای مصرف واحدهای دامپروری شامل می شود.

در بخش دامپروری این شرکت نیز در دو واحد در نیشابور و تربت حیدریه متمرکز و مجموعه دام این دو واحد بالغ بر ۵۳۰۰راس که شامل ۳۰۰۰ راس دام مولد و ۲۳۰۰ راس دام دوشا است. تولیدات بخش دامپروری جدا از شیر که محصول تولیدی اصلی است، روندی افزایشی از سال ۹۰ طی کرده واز ۲۱ هزار تن به ۳۲ هزارتن در سال ۹۶ رسیده است.

همچنین تولید دام مولد و گوساله نر و ماده از دیگر محصولات این بخش است که سالانه بالغ بر ۲ هزار راس گوساله تولید می شود که بخشی از درآمد شرکت نیز از این طریق به عنوان گوشت مصرفی تامین می شود.

گفتنی است نخستین عرضه اولیه امسال فرابورس ایران در حالی در روز ۱۳ تیرماه با عرضه اولیه تعداد ۱۳۰میلیون سهم معادل ۱۰ درصد از سهام شرکت پتروشیمی غدیر به عنوان با نماد معاملاتی “شغدیر” به ثبت رسید که در این عرضه هر سهم این شرکت ۱۷۰ تومان کشف قیمت شد.

منبع: تسنیم

خبر انتخاب شده برای شما

عرضه اولیه سهام فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش با نماد "افق" شنبه آینده در بورس تهران انجام می شود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.