تاریخ: ۱۱:۱۳ :: ۱۳۹۷/۰۴/۱۹

2067, 
زمان عرضه بلوکی سرمایه‌گذاری ملی ایرانReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 10Rating: 4.0 زمان عرضه بلوکی سرمایه‌گذاری ملی ایران زمان عرضه بلوکی سرمایه‌گذاری ملی ایران
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

سرمایه‌گذاری ملی ایران با عرضه بلوک ۱۱.۹ درصدی در ۶ مردادماه امسال روبه‌رو شد.

 

به گزارش رادیوسهام ، به این ترتیب مقرر شده ۱۱٫۹۳ درصد سهام ونیکی معادل ۸۳۵ میلیون و ۱۴۶ هزار و ۵۴۰ سهم به قیمت پایه هر سهم ۱۷۲ تومان از سوی سپرده گذاری مرکزی روانه میز فروش شود.  این عرضه ۶ مرداد در بازار اول معاملات انجام  می‌شود.

پیش از این و اسفند دو سال پیش ۴۹٫۸ درصد سهام «ونیکی» به ارز ۱٫۵ هزار میلیارد تومان توسط بانک تجارت عرضه و از سوی محمد علی محمدی (مالک شرکت با مسئولیت محدود توسعه معادن جنوب و سهامدار ۳٫۳ درصد بانک تجارت ، ۷۶ و ۷۲ درصد معادن بافق و آلومینیوم المهدی، ۱۳ درصد باما ، ۳۸ درصد فاریاب  و نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی فارس و …) خریداری شد. سال گذشته هم سازمان خصوصی‌سازی از طرف بانک مرکزی اقدام به عرضه ۱۳ درصد کرد که به فروش نرفت.

سرمایه گذاری ملی ایران که با حضور از ۲۰ اسفند سال ۱۳۵۴ قدیمی ترین شرکت سرمایه‌گذاری حاضر در بورس ایران به شمار می‌رود، با عرضه بلوکی سهام روبرو شد.

حتما بخوانید :  "پارس" در خصوص فروش محصولات شفاف سازی کرد

منبع: دنیای اقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

این ذات بازار است که گاهی پس از سرمایه گذاری هیجانی، حرکت خود را اصلاح کند و به نظر می رسد بورس به اندازه ای هوشمند است که پس از مدتی مجددا خود را اصلاح می کند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.