تاریخ: ۱۱:۰۳ :: ۱۳۹۷/۰۴/۱۹

2067, 
"وساپا" برای سال 96 سود نقدی تقسیم نکردReviewed by رادیو سهام on Jul 10Rating: 5.0"وساپا" برای سال 96 سود نقدی تقسیم نکرد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 4٫۰۰ out of 5)
Loading...

میزان بدهی های تلفیقی سال مالی ۹۶ این شرکت معادل ۳۵ هزار و ۱۷۹ میلیارد و ۷۶۸ میلیون ریال اعلام شده که در مقایسه با سال مالی ۹۵ معادل ۶۵ درصد کاهش نشان می دهد. "وساپا" برای سال 96 سود نقدی تقسیم نکرد

شرکت گروه سرمایه گذاری سایپا در سال مالی ۹۶ مبلغ ۳۸ ریال سود به ازای هر سهم محقق کرد اما سود نقدی بین سهامداران خود تقسیم نکرد.

به گزارش رادیو سهام به نقل از سنا، مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۶ شرکت گروه سرمایه گذاری سایپا برگزار و گزارش آن در تاریخ دوم تیر ماه ۹۷ به تأیید هیئت مدیره این شرکت رسید.

بر اساس این گزارش میزان دارایی گروه در سال مالی ۹۶ معادل ۴۷ هزار و ۳۹۱ میلیارد و ۴۷۶ میلیون ریال بوده، که نسبت به سال مالی قبل معادل ۵۸ درصد کاهش داشته است.

همچنین میزان بدهی های تلفیقی سال مالی ۹۶ این شرکت معادل ۳۵ هزار و ۱۷۹ میلیارد و ۷۶۸ میلیون ریال اعلام شده است که در مقایسه با سال مالی ۹۵ معادل ۶۵ درصد کاهش نشان می دهد.

حتما بخوانید :  بانک پاسارگاد در حال خروج از روند زیان‌دهی

این در حالی است که میزان دارایی شرکت اصلی در سال مالی ۹۶ در مقایسه با سال مالی قبل تغییر محسوسی نداشته است و این شرکت با دارایی معادل ۱۷ هزار و ۲۰۳ میلیارد و ۲۱۵ میلیون ریال معادل یک درصد نسبت به سال مالی قبل رشد داشته است و بدهی های آن نیز با مبلغ چهار هزار و ۸۰۹ میلیارد و ۳۳ میلیون ریال در سال مالی گذشته نسبت به سال مالی ۹۵ با افزایش ۲۹ درصدی همراه بوده است.

شرکت گروه سرمایه گذاری سایپا نخستین پیش بینی سود سال مالی ۹۶ را مبلغ ۱۰۶ ریال اعلام کرده بود که این رقم در آخرین پیش بینی به مبلغ ۳۸ ریال تعدیل یافت و در پایان نیز همان مبلغ را به ازای هر سهم محقق کرد اما سود نقدی میان سهامداران خود تقسیم نکرد.

خبر انتخاب شده برای شما

بازار سهام تا کجا به رشد خود ادامه می دهد؟
در پی افزایش قیمت دارایی‌های مختلف، بازار سرمایه از سایر بخش‌های اقتصادی عقب‌ مانده و از نظر اقتصادی ارزش دارایی‌های این بخش به روز نشده است، در نتیجه این بازار پتانسیل مناسبی برای رشد دارد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.