تاریخ: ۱۸:۵۲ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۰

2067, 
بهره برداری رسمی از طرح توسعه فولاد سبا در مبارکهReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 11Rating: 4.0بهره برداری رسمی از طرح توسعه فولاد سبا در مبارکهبهره برداری رسمی از طرح توسعه فولاد سبا در مبارکه
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

بهره برداری رسمی از طرح توسعه فولاد سبا در مبارکه

طرح توسعه فولاد سبا متعلق به گروه فولاد مبارکه با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و دکتر شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری به بهره برداری رسید.

به گزارش رادیوسهام ، عملیات اجرایی احداث ناحیه فولادسازی و نورد پیوسته سبا در نیمه اول سال ۷۶ شروع شد و در اواخر سال۸۱ به پایان رسید و آزمایشات گرم این مجتمع با انجام اولین ذوب در کوره قوس الکتریکی در بهمن ماه ۸۱ آغاز شد.

فعالیت این شرکت در زمینه تولید ورق گرم به روش ذوب در کوره قوس الکتریکی و ریخته‌گری مداوم تختال نازک (THIN SLAB) به ظرفیت ۷۰۰ هزار تن قابل توسعه تا ۲٫۸ میلیون تن در سال می باشد.
محصول نهایی فولاد سبا کلاف نورد گرم، ورق‌های فولادی و ورق آجدار است. ورق های تولیدی مجتمع فولاد سبا به ضخامت ۱۲٫۵-۱٫۵ میلیمتر و عرض ۱۵۶۰-۸۰۰ میلیمتر بوده و به صورت کیفی شامل ورقهای تجاری، کششی، کششی عمیق، قابلیت جوشکاری بالا، ساختمانی جهت کاربرد مهندسی و ضد زنگ ۴۰۹ فریتی می باشد.

حتما بخوانید :  بازار سهام تا کجا به رشد خود ادامه می دهد؟

امروز طرح توسعه مجتمع فولاد سبا با هدف افزایش ظرفیت تولید از ۷۵۰ هزارتن به یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن به بهره برداری رسید که به همین منظور تغییرات اساسی و نوسازی در کوره قوس و ریخته گری موجود همراه با تعویض اتوماسیون این خطوط انجام شده است. علاوه بر این موارد، در مراحل مختلف واحدهای فولادسازی دوم، کوره تونلی و کوره شاتلی جدید، ریخته گری دوم، نصب قفسه ۷ و دانکویلر دوم همراه با تعویض کامل اتوماسیون نوردگرم و نوسازی خط موجود مورد بهره برداری قرار می‌ گیرد.

میزان سرمایه‌گذاری برای بهره‌برداری از طرح توسعه‌ای این کارخانه، ۱۴۶ میلیون یورو به صورت ارزی و ۲۵۳ میلیارد تومان به صورت ریالی و در مجموع ۲۲۰ میلیون یورو است که برای ۱۵۰ نفر نیز به صورت مستقیم اشتغالزایی به همراه خواهد داشت.

شرکت دانیلی ایتالیا سرمایه‌گذار خارجی طرح و کنسرسیومی شامل شرکت‌های صفا فولاد، تامکار، میکا سازه و ساز اندیش پیمانکاری آن‌را برعهده داشته اند.

منبع: معدن۲۴

خبر انتخاب شده برای شما

بازار سهام تا کجا به رشد خود ادامه می دهد؟
در پی افزایش قیمت دارایی‌های مختلف، بازار سرمایه از سایر بخش‌های اقتصادی عقب‌ مانده و از نظر اقتصادی ارزش دارایی‌های این بخش به روز نشده است، در نتیجه این بازار پتانسیل مناسبی برای رشد دارد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.