1. امروز سومین عرضه اولیه دو هفته اخیر بورس رقم خواهد خورد
تاریخ: ۱۰:۰۰ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۰

2067, 
امروز سومین عرضه اولیه دو هفته اخیر بورس رقم خواهد خوردReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 11Rating: 4.0امروز سومین عرضه اولیه دو هفته اخیر بورس رقم خواهد خورد امروز سومین عرضه اولیه دو هفته اخیر بورس رقم خواهد خورد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

امروز سومین عرضه اولیه دو هفته اخیر بورس رقم خواهد خورد

بورس اوراق بهادار تهران دیروز در شرایط انتظار برای عرضه اولیه پتروشیمی پارس، بزرگ‌ترین‌ عرضه سال جاری قرار داشت. امروز سومین عرضه اولیه دو هفته اخیر بورس رقم خواهد خورد و غول گازی ایران- پتروشیمی پارس- روی تابلو می‌رود. نیاز به نقدینگی بالای این عرضه اولیه موجب شده است تا معامله‌گران دیروز شاهد افزایش عرضه‌ها با هدف تامین رقم خرید این عرضه اولیه باشند. بر این اساس امروز ۳۰۰میلیون سهم پتروشیمی پارس در دامنه قیمتی با حداکثر رقم ۲هزار و ۴۰۰تومان عرضه می‌شود. در همین حال تعیین سهمیه ۴هزار سهمی برای خریدار حقیقی و حقوقی موجب نیاز هر خریدار به حداکثر ۹میلیون و ۶۰۰هزار تومان خواهد بود. در همین حال دیروز شبکه کارگزاری شاهد استقبال مردم عادی از این عرضه اولیه بود و انتظار می‌رود بخش عمده‌ای از وجه خرید این سهم از نقدینگی تازه فراهم شود. در این شرایط بازار دیروز با کاهش ۴۴/ ۲ واحدی شاخص کل، روز بدون نوسانی را پشت سرگذاشت. شاخص کل هم ‌وزن نیز دیروز با کاهش ۶۴‌واحدی عدد ۱۸ هزار و ۵۲۷ واحد را به نمایش گذاشت.

 به گزارش رادیوسهام ، در بازار دیروز پتروشیمی غدیر شرکت تازه وارد به بورس با عرضه سهام شاهد معامله ۳۸میلیون سهم بود. در همین حال دیروز همچنین تعداد ۴۰ میلیون سهم شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور به روش ثبت سفارش در دامنه قیمتی ۱۴۸۰ ریال تا ۱۵۲۴ ریال در فرابورس عرضه اولیه و کشف قیمت شد. دیروز به هر سهامدار ۳۴۱ سهم در قیمت ۱۵۲۴ ریال تخصیص داده شد.در گروه انفورماتیک معاون مالی شرکت آسان پرداخت درخصوص اثر حذف کد USSD و حذف کارمزد شاپرکی با تراکنش از این کد دستوری بر پیش‌بینی بودجه و سود سال جاری شفاف‌سازی کرد.سعید جهانشاهلو معاون مالی «آپ» اعلام کرد: با توجه به اینکه حذف کد USSD و حذف کارمزد شاپرکی با تراکنش از این کد دستوری از سال گذشته تا امروز بارها تکرار شده، در پیش‌بینی بودجه این شرکت برای سال جاری اثر درآمدی آن از ابتدای تیر ماه صفر در نظر گرفته شده و طبیعتا اثر منفی بر پیش‌بینی سود ندارد.

شرکت آسان پرداخت با ارائه بستری امن و مطمئن در خدمات پرداخت موبایلی، از پاییز سال ۹۳ اپلیکیشن آپ را به‌عنوان جایگزین کد USSD *۷۳۳# به کاربران موبایلی ارائه کرد که امروز این اپلیکیشن به‌عنوان پرکاربردترین اپلیکیشن پرداخت موبایلی بیش از ۲۰ میلیون بار نصب شده و روزانه بیش از ۵/ ۱ میلیون تراکنش را با موفقیت پشتیبانی می‌کند. با حذف کارمزد شاپرکی کدهای USSD طبعا رویکرد شرکت‌های PSP در جذب کاربر برای این کدها فاقد توجیه اقتصادی خواهد بود و در نتیجه جذب کاربران برای اپلیکیشن‌های پرداخت مورد توجه فعالان این حوزه قرار می‌گیرد.تحلیل مجموعه شرایط اپلیکیشن آپ از ابتدا تاکنون حاکی از آن است که با شرط ادامه روند فعلی، آپ با فاصله از رقبا، کاربران USSD را جذب خواهد کرد. در مجموع بازار دیروز بازاری متعادل و در حال انتظار بود که در آن ارزش معاملات (با احتساب معاملات بلوکی و اوراق مشارکت) در بورس به ۱۹۴میلیارد تومان و در فرابورس به ۲۷۳میلیارد تومان بالغ شد.

منبع: دنیای اقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

عرضه اولیه سهام فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش با نماد "افق" شنبه آینده در بورس تهران انجام می شود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

آموزش بورس

قالب خبری