تاریخ: ۱۷:۱۹ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۰

2067, 
زبینا با قیمت 1524 ریال راهی بازار دوم شدReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 11Rating: 4.0 زبینا با قیمت 1524 ریال راهی بازار دوم شد زبینا با قیمت 1524 ریال راهی بازار دوم شد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 زبینا با قیمت 1524 ریال راهی بازار دوم شد

شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور دهم اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۶ در فرابورس پذیرش شده و در گروه زراعت و خدمات وابسته قرار دارد. دهم آبان‌ماه سال گذشته نیز این شرکت به عنوان یکصد و شصت و پنجمین نماد معاملاتی در فهرست نرخ‌‌های فرابورس ایران درج شد.

به گزارش رادیوسهام ، فرابورس ایران در نوزدهمین روز از تیرماه ۹۷ شاهد دومین عرضه اولیه خود از ابتدای امسال بود که این موضوع با عرضه ۱۰ درصد از سهام شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور در نماد «زبینا» در بازار دوم رقم خورد و به کشف قیمت یک‌ هزار و ۵۲۴ ریالی هر سهم این شرکت انجامید.

به گزارش رادیوسهام  به نقل از فرابورس ایران، سه‌شنبه تعداد ۴۰ میلیون سهم شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور که معادل ۱۰ درصد از کل سهام این شرکت بود به روش بوک بیلدینگ برای نخستین بار به عموم عرضه شد که دامنه قیمت ثبت سفارش در این عرضه اولیه از مبلغ یک هزار و ۴۸۰ ریال تا یک هزار و ۵۲۴ ریال تعیین شده بود و هر سهم این شرکت در سقف این دامنه، کشف قیمت شد.

همچنین در این عرضه حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی ۸۰۰ سهم اعلام شد که بنا بر مشارکت حدود ۱۱۹ هزار نفری خریداران، به هر کد معاملاتی تعداد ۳۴۱ سهم تخصیص یافت.

در سی‌و‌ششمین نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» علیرضا بیگی مدیرعامل این شرکت ضمن تشریح مواردی همچون موضوع فعالیت شرکت بینالود، سرمایه، طرح‌های توسعه‌ای و سایر اطلاعات با اهمیت، آمادگی این شرکت را برای عرضه اولیه ۴۰ میلیون سهم آن اعلام کرده بود.

به گفته مدیرعامل شرکت کشاورزی و دامپروی بینالود این شرکت با هدف استفاده بهینه از منابع آبی و خاکی و همچنین تولید پایدار از سال ۹۰ طرح‌های توسعه‌ای مختلفی در بخش کشاورزی و دامپروری اجرا کرده است که یکی از آن‌ها استفاده از سیستم آبیاری تحت فشار اعم از قطره‌ای و بارانی است.

بیگی در این نشست در خصوص طرح‌های شرکت بینالود در بخش دامپروری گفته بود: در بخش دامپروری، طرح بهسازی و افزایش ظرفیت ۵۰۰ رأس دام مولد را در واحد دامپروری تربت حیدریه عملیاتی کردیم که به افزایش عملکرد این مجموعه منجر شد. علاوه بر این با توجه به اینکه حدود ۸۰ درصد از تولید شرکت در بخش دامپروری به تولید شیر اختصاص دارد یکی از شاخص‌های مهم در تولید شیر یعنی آفلاتوکسین را به زیر ۲۰ که استاندارد آن است رساندیم؛ چراکه رسالت هلدینگ پارس تولید محصولات سالم و اهمیت دادن به سلامت جامعه است.

شایان ذکر است؛ شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور دهم اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۶ در فرابورس پذیرش شده و در گروه زراعت و خدمات وابسته قرار دارد. دهم آبان‌ماه سال گذشته نیز این شرکت به عنوان یکصد و شصت و پنجمین نماد معاملاتی در فهرست نرخ‌‌های فرابورس ایران درج شد

حتما بخوانید :  معارفه امروز زیرمجموعه شستا

خبر انتخاب شده برای شما

بازار سهام تا کجا به رشد خود ادامه می دهد؟
در پی افزایش قیمت دارایی‌های مختلف، بازار سرمایه از سایر بخش‌های اقتصادی عقب‌ مانده و از نظر اقتصادی ارزش دارایی‌های این بخش به روز نشده است، در نتیجه این بازار پتانسیل مناسبی برای رشد دارد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.