مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان:
تاریخ: ۱۶:۴۷ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۰

2067, 
هدف‌ نخست‌مان تأمین نیاز داخلی کشور است|با سود 25 میلیارد تومانی وارد سال جدید شدیمReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 11Rating: 4.0هدف‌ نخست‌مان تأمین نیاز داخلی کشور است|با سود 25 میلیارد تومانی وارد سال جدید شدیمهدف‌ نخست‌مان تأمین نیاز داخلی کشور است|با سود 25 میلیارد تومانی وارد سال جدید شدیم
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

هدف‌ نخست‌مان تأمین نیاز داخلی کشور است|با سود 25 میلیارد تومانی وارد سال جدید شدیم

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با بیان اینکه اولین هدف ما تأمین نیاز داخلی کشور است، اظهار کرد: اگر شرکت‌های داخلی نیازی داشته باشند ما در قالب بورس آن را ارائه می‌کنیم و زمانی که دیگر نیاز داخلی وجود نداشته و بازار داخلی دیگر کشش نداشته باشد، سایر محصولات را صادر می‌کنیم.

به گزارش رادیوسهام ،  ‌فرزاد ارزانی ‌در خصوص مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت فولاد هرمزگان که در تیرماه ۹۷ برگزار شد، اظهار کرد: جلسه خوبی بود و عملکرد سال ۹۶ شرکت فولاد هرمزگان را ارائه کردیم که باید از همکارانم برای تمام زحماتی که در جهت رقم خوردن عملکرد بسیار خوب سال گذشته کشیدند، تشکر کنم.

وی اضافه کرد: ما در سال ۹۶ موفق شدیم ۲۶ درصد تولید را رشد داده و سودآوری ۴۴۰ میلیارد تومانی را برای شرکت ایجاد کنیم و همچنین ضرر انباشته سالیان قبل را جبران کرده و با یک سود ۲۵ میلیارد تومانی وارد سال جدید شویم.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با بیان اینکه این شرکت در تولید ۱۰ میلیون تن فولادی که در چشم‌انداز تولید فولاد استان هرمزگان دیده شده پیشتاز است، افزود: در سال ۹۲ در سفر رئیس‌جمهور به بندرعباس بحث ۱۰ میلیون تن سرمایه‌گذاری فولاد در استان هرمزگان مطرح شد و شرکت فولاد هرمزگان که تحت مالکیت فولاد مبارکه اصفهان است آمادگی دارد که در این زمینه سرمایه‌گذاری کند و وزارتخانه و کشور هم با توجه به اینکه در افق ۱۴۰۴ تولید ۵۵ میلیون تن فولاد را پیش‌بینی کرده است، تولید ۱۰ میلیون تن فولاد در استان هرمزگان را پیگیری می‌کند.

حتما بخوانید :  زیان هر سهم "ثاخت" تغییری نداشت

ارزانی ابراز کرد: امیدواریم استان هرمزگان استان برخورداری شود و با توجه به اینکه با توسعه صنعت فولاد اشتغال‌زایی می‌شود و صنایع بالادستی و پایین‌دستی از این طرح منتفع می‌شوند باید مطالبه گری استان در این خصوص بالا رود، البته استاندار هرمزگان در حال پیگیری است و در جلسات مربوطه حضور پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه با توجه به اینکه قرار است ۵۵ میلیون تن فولاد تا سال ۱۴۰۴ تولید شود باید درجاهایی قرار بگیرد که امکاناتش وجود دارد، تصریح کرد: با توجه به مشکلاتی که خصوصاً درزمینهٔ آب در مناطق مرکزی کشور وجود دارد طبیعتاً استان هرمزگان این مزیت را دارد که در کنار خلیج‌فارس قرار داشته و مشکل آب را ندارد و یک امتیاز خوب دیگر هرمزگان امکان بهتر صادرات در آن است.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان ادامه داد: بخش زیادی از این ۵۵ میلیون تن فولاد تولیدی (حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون تن) باید صادر شود و برای صادرات جایی بهتر از استان هرمزگان نخواهد بود.

ارزانی بیان اینکه هرساله تولید فولاد مشکلات خاص خودش را دارد، خاطرنشان کرد: باوجود تحریم‌هایی که اخیراً به وجود آمده همچنان برنامه‌ریزی ما برای سال ۹۷ تولید یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار تن فولاد و افزایش تولید نسبت به سال گذشته است.

حتما بخوانید :  چشم‌انداز مثبت افق کوروش در سالی که گذشت و سال 98

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه در سه‌ماهه اول سال جاری ۱۱ درصد افزایش تولید تختال نسبت به سال ۹۶ که خود در تولید رکورد داشته، داشته‌ایم، عنوان کرد: برای مقابله با تحریم هر شرکتی راه‌حل‌های خودش را دارد و نمی‌توان گفت که دقیقاً چه کار می‌خواهیم بکنیم اما ما هم ستاد بحران تشکیل داده‌ایم و کارهایی که لازم بوده انجام دهیم را صورت داده‌ایم، تأمین مواد، قطعات و مسائل استراتژیک شرکت را پیش‌بینی کرده و به دنبال این هستیم از روش‌های مناسب و در زمان مناسب این نیازها را تأمین کنیم تا در سال ۹۷ دچار مشکل نشویم و قطعاً در این راستا حمایت کشور، دولت و استان را خواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با بیان اینکه اولین هدف ما تأمین نیاز داخلی کشور است، اظهار کرد: اگر شرکت‌های داخلی نیازی داشته باشند ما در قالب بورس آن را ارائه می‌کنیم و زمانی که دیگر نیاز داخلی وجود نداشته و بازار داخلی دیگر کشش نداشته باشد، سایر محصولات را صادر می‌کنیم.

ارزانی با اشاره به اینکه فولاد هرمزگان شرکتی صادرات محور بوده، در سال ‌۹۶، ۷۰ درصد صادرات و تنها ۳۰ درصد فروش داخلی داشته است، بیان کرد: در شرایط فعلی برای اجرای فاز دوم فولاد هرمزگان پیام منفی از سوی سرمای گذار خارجی دریافت نکردیم و شرکت‌های اروپایی تمایل کار کردن با ما را دارند و در ارتباطاتی که با آن‌ها داریم، تاکنون صحبت منفی نکرده‌اند و علاقه‌مند بوده‌اند.

حتما بخوانید :  برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "واتی"

وی با بیان اینکه ما در حال پیگیری هستیم و در مسائل داخلی باید آمادگی‌های لازم را ایجاد کنیم و بروکراسی‌های اداری داخلی باید به پایان برسد، افزود: قرارداد امضا شده است، برای تأمین مالی باید پروژه اجرایی شود و برای اینکه اجرایی شود باید مراحلی در داخل صورت بگیرد که تاکنون ۹۰ درصد این مراحل پیشروی داشته است، سرمایه‌گذار خارجی هم کارهایی باید انجام دهد که در حال پیگیری است.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به اینکه پروژه فاز دوم فولاد هرمزگان از زمانی که کلنگ بخورد تا زمانی که به تولید برسد ۴۲ ماه طول می‌کشد، تصریح کرد: مسئولین استانی خیلی می‌توانند در پیشرفت پروژه‌ها و افزایش تولید به ما کمک کنند، ما در منطقه ویژه صنعتی قرار داریم و استان می‌تواند مسائلی چون تأمین آب، برق، گاز، ریل، راه‌آهن، جاده و … را مطالبه گری و زیرساخت‌ها را ایجاد کند.

منبع: ایسنا

خبر انتخاب شده برای شما

بازار سهام تا کجا به رشد خود ادامه می دهد؟
در پی افزایش قیمت دارایی‌های مختلف، بازار سرمایه از سایر بخش‌های اقتصادی عقب‌ مانده و از نظر اقتصادی ارزش دارایی‌های این بخش به روز نشده است، در نتیجه این بازار پتانسیل مناسبی برای رشد دارد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.