تاریخ: ۱۱:۲۶ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۰

2067, 
فروش بلوک مدیریتی صندوق بازنشستگی فولاد در ایرالکو حسابرسی شودReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 11Rating: 4.0 فروش بلوک مدیریتی صندوق بازنشستگی فولاد در ایرالکو حسابرسی شود فروش بلوک مدیریتی صندوق بازنشستگی فولاد در ایرالکو حسابرسی شود
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

واگذاری شرکت ایرالکو به یکی از سهامداران عمده این شرکت انتقادات بسیاری را از سوی فعالان این حوزه و البته تعدادی از نمایندگان مجلس به وجود آورده است به نحوی که یکی از نمایندگان مجلس از دولت خواستار حسابرسی این واگذاری  شده است.

به گزارش رادیوسهام ، همچنین تعدادی از مدیران و کارشناسان شرکت ایرالکو ضمن انتقاد به فروش بلوک مدیریتی صندوق بازنشستگی فولاد در ایرالکو خواستار عدم تأیید این معامله از طریق بورس شده‌اند.

به اعتقاد این مدیران،گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی ایرالکو نشان می‌دهد در صورت های مالی منتهی با اسفند ۹۱ این شرکت تخلفاتی صورت گرفته است. به این صورت که پرداخت ها در حالی به صورت اعتباری آنهم با شرایط خاص انجام شده که متخلفان در خریدها از تخفیف‌های نقدی استفاده کرده بودند. مطابق آمار این خریدهای انحصاری میلیاردها تومان ضرر و زیان برای ایرالکو و سود برای افراد خاصی که امروز سهام شرکت  را خریداری کرده اند ایجاد کرده است. در سال ۹۴ هم ۲ مرتبه ۳۰۰۰ و ۵۰۰۰ تن شمش آلومینیوم خارج از بورس و زیر قیمت بورس به این افراد خاص فروخته شده که تفاوت قیمت این دو معامله مبلغی حدود ۷ میلیارد تومان را عاید این افراد کرده است. در حالی حاضر هم فروش زیر قیمت بورس شمش آلومینیوم از طرف مدعی العموم در یکی از محاکم شهر اراک باز است.

حتما بخوانید :  خودروسازان ضرر ۱۱ هزار میلیاردی را جبران می‌کنند؟

منبع: تسنیم

خبر انتخاب شده برای شما

طی روزهای اخیر گزارش‌های ۹ ماهه شرکتها منتشر، اما به رغم مثبت بودن این گزارش‌ها، تاکنون این امر ثاثیر خود را بر روی بازار سهام نگذاشته است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.