تاریخ: ۱۱:۲۳ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۰

2067, 
بیمه دی با یک شفاف سازی به استقبال بازگشایی می رودReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 11Rating: 4.0 بیمه دی با یک شفاف سازی به استقبال بازگشایی می رود بیمه دی با یک شفاف سازی به استقبال بازگشایی می رود
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 بیمه دی با یک شفاف سازی به استقبال بازگشایی می رود

“ودی” به دلیل افت سطح توانگری، ۱۰ درصد از پرتفوی شرکت به عنوان قرارداد اتکایی به صورت احتیاری به بیمه مرکزی واگذار شده است. این شرکت علت عدم تمدید مجدد قرارداد فی مابین “دی” و بیمه مرکزی را نبود دغدغه سطح توانگری و وجود ریسک های مناسب بیان کرده است.

به گزارش رادیوسهام ، شرکت بیمه دی امروز، در خصوص عدم تمدید قرارداد اتکایی اختیاری با بیمه مرکزی جمهوری اسلامی توضیحاتی را ارائه داد.

این شرکت اعلام کرده حدود ۸۵ درصد از کل پرتفوی شرکت مربوط به قرارداد بنیاد شهید است و ۱۵ درصد مابقی حق بیمه تولیدی شرکت، مربوط به رشته های زندگی و غیر زندگی است.

مدیرعامل این شرکت همچنین بیان کرده است، به دلیل افت سطح توانگری شرکت، ۱۰ درصد از پرتفوی شرکت به عنوان قرارداد اتکایی به صورت احتیاری به بیمه مرکزی واگذار شده است.

این شرکت علت عدم تمدید مجدد قرارداد فی مابین “ودی” و بیمه مرکزی را نبود دغدغه سطح توانگری و وجود ریسک های مناسب بیان کرده است.

حتما بخوانید :  روند افزایشی ارزش بازار "دسبحا" طی فروردین ماه

شرکت بیمه همچنین یادآور شده است با توجه به در جریان بودن بیمه درمان بنیاد شهید ، میزان واگذاری ۹۰ درصد از آن قرارداد به چند بیمه گر اتکایی به قوت خود باقی است.

همچنین بیان شده است با توجه به اینکه عدم تمدید قرارداد اتکایی اختیاری ۱۰ درصدی بیمه مرکزی، تنها بر ۱۵ درصد از کل پرتفوی شرکت اثر دارد، لذا به جهت وزن اندک آن، پیش بینی می شود حدود ۲ درصد حق بیمه سهم نگهداری شرکت را افزایش دهد.

به تبع این موضوع، “ودی” به همان میزان خسارت دریافتی از بیمه گران اتکایی،  درآمد کارمزد را کاهش می دهد و در مجموع این موضوع، تاثیر چندانی در سود و زیان شرکت ندارد.

لازم به ذکر است با شفاف سازی که این شرکت انجام داده است، نماد معاملاتی ۶۰ دقیقه بعد از توقف با محدودیت نوسان قیمتی،  بازگشایی شد.

یکی از نکات قابل توجه در خصوص روند جابه جایی سهام این شرکت، مربوط به حمایت همه جانبه بازیگران حقوقی از سهم است. این موضوع در خردادماه به اوج خود رسیده و در اغلب روزها به خوبی قابل مشاهده است

منبع: سنا

خبر انتخاب شده برای شما

بازار سهام تا کجا به رشد خود ادامه می دهد؟
در پی افزایش قیمت دارایی‌های مختلف، بازار سرمایه از سایر بخش‌های اقتصادی عقب‌ مانده و از نظر اقتصادی ارزش دارایی‌های این بخش به روز نشده است، در نتیجه این بازار پتانسیل مناسبی برای رشد دارد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.