تاریخ: ۲۰:۴۵ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۰

2067, 
فاراک و شاراک قرارداد همکاری امضا کردندReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 11Rating: 4.0 فاراک و شاراک قرارداد همکاری امضا کردند فاراک و شاراک قرارداد همکاری امضا کردند
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 فاراک و شاراک قرارداد همکاری امضا کردند

مجموعه ماشین سازی اراک تنها واحد در منطقه است که ظرفیت پردازش مواد خام، ذوب، ریختگری و تبدیل آن به محصولات نهایی در حوزه تجهیزات نفت، گاز، پتروشیمی، شیرآلات و تجهیزات سرچاهی، دیگ‌های بخار و انواع پل‌های فلزی را دارد.

به گزارش رادیوسهام ، مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند گفت: قرارداد همکاری دوجانبه بین این واحد تولیدی و ماشین‌سازی اراک در راستای تامین تجهیزات و به‌روز‌رسانی عوامل تولید امضا شد.

ابراهیم ولدخانی افزود: صنایع نفت، گاز و پتروشیمی موتور محرک اقتصاد کشور است و همکاری واحدهای تولیدی داخلی با این شرکت می‌تواند ضمن بی نیاز کردن پتروشیمی به واردات تجهیزات، گامی اساسی در راستای توسعه صنایع و در نهایت ایجاد اشتغال مولد باشد.

وی اظهار کرد: شکل‌گیری و تقویت زنجیره تولید در صنعت پتروشیمی امری ضروری است و می‌طلبد که صادرات پتروشیمی از مواد خام فاصله گیرد و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی و مشارکت صنایع مختلف سهم ارزش افزوده آن بالا برود.

وی افزود: شرکت پتروشیمی شازند گرید محصولات نساجی را تولید و به کشور ترکیه صادر می‌کند و صنایع ترکیه این گرید را به نخ، پارچه و در نهایت به انواع پوشاک تبدیل می‌کند و با ارزش افزوده چندین برابری در بازار عرضه می‌شود.

حتما بخوانید :  درخشش عملکرد پتروشیمی پردیش و کرمانشاه در اولین فصل سال

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند بیان کرد: اقتصاد مقاومتی در رهگذر اعتماد به تفکر، ایده پردازی و در نهایت تولید داخلی است و تبدیل محصولات خام اولیه به محصولاتی با ارزش افزوده بالا با مشارکت سایر بخش‌ها باید به صورت جدی در این صنعت دنبال شود.

ولدخانی اضافه کرد: صاحبان صنایع در شرایط تحریم باید این تهدید را به فرصت تبدیل کرده و با مشارکت همگانی، خرد جمعی و انتقال فناوری روز حرکت کنند.

وی گفت: وجود نیروهای ماهر و کاردان بزرگترین ظرفیت پتروشیمی شازند است که بسیاری از مدیران و کارشناسان در این واحد تولیدی و صنعتی رشد کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی اظهار داشت: واحد مهندسی ساخت داخل با هدف شناسایی صنعتگران مرتبط استانی و کشوری در شرکت پتروشیمی شازند راه اندازی شده که تا کنون موفقیت‌هایی کسب کرده است.

ولدخانی دسترسی آسان برای بهسازی و تأمین نیازمندی‌های احتمالی، ایجاد اشتغال مولد و ذخیره ارزی چشمگیر را از مهمترین ویژگی‌های همکاری با واحدهای تولیدی داخلی عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت ماشین سازی اراک نیز در حاشیه انعقاد قرارداد با پتروشیمی شازند گفت: این شرکت مادرتخصصی نیم قرن سابقه تولید تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی دارد و بسیاری از صنایع مختلف استان به نوعی با این شرکت در ارتباط هستند.

جعفر صفری افزود: مجموعه ماشین سازی اراک تنها واحد در منطقه است که ظرفیت پردازش مواد خام، ذوب، ریختگری و تبدیل آن به محصولات نهایی در حوزه تجهیزات نفت، گاز، پتروشیمی، شیرآلات و تجهیزات سرچاهی، دیگ‌های بخار و انواع پل‌های فلزی را دارد.

حتما بخوانید :  اقبال بازار سرمایه به سمت سهم‌های بنیادی در نیمه دوم سال

مجتمع پتروشیمی شازند در سال ۱۳۷۲در کیلومتر ۲۲غرب اراک در مساحتی بالغ بر ۵۲۳هکتار راه اندازی شده است و متنوع‌ترین طیف محصولات پتروشیمی کشور را در تامین نیاز صنایع زیردستی به عهده دارد.

محصولات تولیدی پتروشیمی شازند در صنایع نساجی، انواع پلیمرها و پلاستیک‌ها، چسب‎سازی، لاستیک‌سازی، نفت و گاز، لوله‌های پلی اتیلنی، شوینده‌ها و پاک کننده‌ها در کشور کاربرد دارد.

شرکت ماشین سازی اراک ( سهامی عام) به منظور پشتیبانی از صنایع بنیادین و برآورده کردن نیازهای صنعتی کشور، در سال ۱۳۴۶ در زمینی به مساحت ۱۳۴ هکتار در شهر اراک تاسیس و در سال ۱۳۵۰ به عنوان نخستین صنعت سنگین کشور به بهره برداری رسید.

این شرکت در حوزه ساخت تجهیزات نفتی، مخازن بزرگ، سازه‌های فلزی، بویلرهای حرارتی، گلوله‌های سنگین فلزی، انواع پل، دکل‌ها و تولید شیرهای تخصصی فعالیت دارد.

منبع: ایرنا

خبر انتخاب شده برای شما

مروری بر خلاصه مجامع عمومی دو شرکت فولادی
شرکت‎های فولاد آلیاژی ایران و صنایع فولاد آلیاژی یزد مجامع عمومی سالیانه خود را جهت تصویب صورت‌های مالی دوره مالی ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ برگزار کردند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.