تاریخ: ۱۹:۵۵ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۱

2067, 
زمان عرضه اولیه پنجمین سهم جدید اعلام شدReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 12Rating: 4.0 زمان عرضه اولیه پنجمین سهم جدید اعلام شد زمان عرضه اولیه پنجمین سهم جدید اعلام شد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 زمان عرضه اولیه پنجمین سهم جدید اعلام شد

جزییات عرضه اولیه پنجمین شرکت جدید بورسی اعلام شد؛ براین اساس قرار است دوشنبه هفته آینده ۱۰ درصد از سهام کشت و دام قیام اصفهان در فرابورس واگذار شود.

روند ورود شرکت های جدید به بازار سهام بعد از وقفه چند ماهه از هفته‌های گذشته شدت گرفته و در پی عرضه اولیه ۴ شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش، پتروشیمی غدیر ، کشاورزی و دامپروی بینالود و پتروشیمی پارس، نوبت پنجمین شرکت جدید هم تعیین شد.

به این ترتیب مقرر شده ۱۰ درصد از سهام شرکت کشت و دام قیام اصفهان معادل ۳۵۰ میلیون سهم در روز دوشنبه ۲۵ تیر در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه اولیه شود.

در این واگذاری محدوده قیمت هر سهم «زقیام» بین ۲۳۰ تا ۲۳۶٫۹ تومان بود و هر فرد حقیقی و حقوقی قادر به خرید حداکثر ۷۰۰ سهم خواهد بود. گسترش دامپروری و فردوس پارس با ۵۱ درصد و بنیاد مستضعفان با ۴۹ درصد سهم در ترکیب سهامداری این شرکت ۳۵ میلیارد تومانی حضور دارند.

فعالیت کشت و دام قیام اصفهان

«زقیام» با ۲۶۰ نیروی انسانی و وسعتی معادل ۵۴ هکتار در سال ۷۳ دراصفهان شروع به فعالیت کرد و در سال ۸۰ به سهامی عام تبدیل شد. همچنین دارای زمین پروژه‌ای در لرستان به مساحت ۵۴٫۷ هکتار و اراضی مزرعه قلعه خواجه به وسعت ۵۰۰ هکتارجهت تولید انواع محصول‌های کشاورزی و دامپروری است.

حتما بخوانید :  برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "پردیس"

موضوع فعالیت این شرکت انجام همه امور مربوط به کشاورزی ،دامداری،پرورش طیور،زنبورعسل،ماهی و هر گونه حیوان دیگر به منظور استفاده از پشم،گوشت و شیر برمی‌گردد که البته رتبه نخست فروش محصول‌ها با ۸۲ درصد به شیر،رتبه دوم با ۱۰٫۳ درصد به گاو ماده و تلیسه  و رتبه سوم فروش با ۴٫۷ درصد به گوساله نر است.

همچنین یکی از بزرگترین تولیدکننده‌های شیر ایران با تولید ۲۰۰ تن در روز  و یکی از بزرگترین واحدهای توزیع کنننده تلیسه آبستن به تعداد ۲۰۰ راس است. حدود کمتر از یک درصد از میزان تولید شیر کشور از سال ۹۳ تا ۹۵ در این شرکت تولید شده است.

از عوامل اصلی موثر بر نرخ گذاری مواد اولیه خریداری شده توسط شرکت می‌توان به نرخ گذاری تضمینی بعضی از محصول‌ها مانند گندم و جو، اختصاص ارز مرجع یا مبادله‌ای، حجم واردات، نرخ‌های جهانی، سطح کشت داخلی، نقدینگی شرکت و نحوه خرید نقد یا اعتباری اشاره کرد.

خریداران محصول‌های شرکت مذکور کارخانه‌های کالبر، پگاه کاله، دایتی، میهن هستند و با توجه به عملکرد شرکت تنها شرکت مشابه در بازار سرمایه، شرکت کشاورزی و دامپروری مگسال که در بازار دوم معاملات بورس پذیرفته شده است.

از برنامه‌های آتی شرکت توسعه و رسیدن به تولید ۲۰۰ تن شیر روزانه و ایجاد بزرگترین مجموعه پرورش گاو شیری تا پایان سال ۹۶، بررسی و مطالعات ایجاد واحد شماره ۲ دامداری در استان لرستان به ظرفیت تولید ۱۲۰ تن شیر روزانه با سرمایه گذاری ۷۲ میلیارد تومانی و افزایش ۵۰ میلیارد تومانی به فروش سالانه، برنامه‌ریزی جهت تامین مالی و احداث عملیات خاکی فاز اول گاوداری ۶ هزار راسی دلفان لرستان، افزایش بهره وری و توسعه سیستم‌های مدیریتی گله و بهبود راندمان‌های تولیدی جهت افزایش تولید در واحد شیر و گوشت قیام اصفهان، انتقال مالکیت اسناد اراضی شرکت قلعه خواجه به شرکت قیام، وصول مطالبات ۲٫۵ میلیارد تومانی از شرکت مانیزان و مذاکره و پیگیری قضایی وصول مطالبات بقیه بدهکاران را می‌توان نام برد.

حتما بخوانید :  روزانه ۱۵۰۰دستگاه خودرو تحویل می شود

منبع: دنیای بورس

خبر انتخاب شده برای شما

بورس تهران معاملات دیروز را با عقب‌نشینی شاخص کل به پایان رساند. در این روز شاخص کل در پنجمین افت متوالی خود ۹۵۹ واحد کاهش یافت و در پایان کار در ارتفاع ۱۵۶ هزار و ۱۵۵ واحدی قرار گرفت.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.