2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه معادن روی ایرانReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 17Rating: 4.0گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه معادن روی ایرانگزارش مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه معادن روی ایران
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

شرکت توسعه معادن روی ایران مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به ٢٩ اسفند ٩۶ را برگزار کرد

در ابتدا مدیر عامل شرکت توسعه معادن روی ایران با اشاره به روند افزایشی قیمت فلز روی و دلایل آن گفت: فلز روی تقریبا از ابتدای سال ٢٠١۶ با رشد قیمت همراه بود و این روند افزایشی تا سال جاری میلادی نیز ادامه یافت. از دلایل اصلی رشد قیمت روی طی دو سال اخیر توافق بر سر کاهش سطح تولید، افزایش تقاضای چین و برنامه راهبردی توسعه زیرساخت های رئیس جمهوری جدید آمریکا بودند…

به گزارش رادیوسهام ، شرکت توسعه معادن روی ایران در مجمع عادی سالیانه سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۶ که امروز برگزار کرد ضمن تصویب ۴۹۸ ریال سود تحقق یافته برای سال مالی ۹۶ حدود ۴۰ درصد از این مبلغ معادل ۲۰۰ ریال را به عنوان سود نقدی میان سهامداران تقسیم کرد.

از مهمترین دستاوردهای شرکت در سال ۹۶ افزایش ۶۸ درصدی فروش ریالی صادرات شمش روی و رشد ۴۱۰ درصدی صادرات شمش سرب نسبت به سال ۹۵ بود.

مهمترین برنامه های شرکت در سال ۹۷ پیگیری تکمیل پروژه های توسعه ای مصوب و قابل اجرا از جمله پروژه تولید شمش به روش استخراج حلالی SX مربوط به شرکت فرآوری مواد معدنی ایران و پروژه بهینه سازی واحد تولید هیدروکسید مربوط به شرکت ملی سرب و روی ایران است.

*خبر تکمیلی :*

شرکت توسعه معادن روی ایران مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۶ را برگزار کرد.

*رشد ۱۰۲ درصدی سود کروی نسبت به سال ۹۵*

در ابتدا مدیر عامل شرکت توسعه معادن روی ایران با اشاره به روند افزایشی قیمت فلز روی و دلایل آن گفت: فلز روی تقریبا از ابتدای سال ۲۰۱۶ با رشد قیمت همراه بود و این روند افزایشی تا سال جاری میلادی نیز ادامه یافت. از دلایل اصلی رشد قیمت روی طی دو سال اخیر توافق بر سر کاهش سطح تولید، افزایش تقاضای چین و برنامه راهبردی توسعه زیرساخت های رئیس جمهوری جدید آمریکا بودند.

حتما بخوانید :  برگزاری مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام "خگستر"

او در خصوص وضعیت سود و زیان شرکت ابراز داشت: شرکت توسعه معادن روی در سال ۹۶ بیش از ۱،۴۹۷،۴۵۶ میلیون ریال درآمد عملیاتی شناسایی کرد که بیش از ۱۰۴ درصد افزایش را نسبت به سال گذشته تجربه کرد. در این سال بهای تمام شده کروی ۲۴۵،۲۳۸ میلیون ریال بود که سود ناخالص شرکت را به ۱،۲۵۲،۲۱۸ میلیون
ریال رساند.

وی افزود: سود عملیاتی کروی در دوره ۱۲ ماهه ۹۶ به ۱،۱۹۴،۹۹۵ میلیون ریال رسید که با رشد صد در صدی نسبت به سال قبل همراه شد. در پایان سال سود خالص شرکت به ۱،۲۰۲،۳۳۲ میلیون ریال رسید که به ازا هر سهم ۴۹۸ ریال سود را به همراه داشت. این مبلغ در قیاس با سود واقعی سال گذشته ۱۰۲ درصد رشد یافت.

*بهبود نسبت های مالی*

او در ادامه به بهبود وضعیت نسبت های مالی شرکت اشاره و تصریح کرد: گردش موجودی های کروی در سال ۹۵ برابر با ۱٫۰۲ بود که در سال ۹۶ به ۴٫۷۸ افزایش یافت. در این سال گردش مطالبات تجاری نیز از ۰٫۴۸ به ۰٫۹۵ رشد کرد. نسبت جاری سال ۹۵ برابر با ۲٫۷۱ بود که در سال ۹۶ به ۱۰٫۴۲ رسید. همچنین نسبت سرمایه در گردش خالص به کل دارایی ها از ۰٫۲۱ در سال ۹۵ به ۰٫۴۴ در سال ۹۶ رسید.

نسبت بدهی کروی در سال ۹۵ برابر با ۰٫۱۷ بود که در سال ۹۶ به ۰٫۰۵ کاهش یافت. نسبت بدهی به حقوق صاحبان سهام نیز از ۰٫۲۰ به ۰٫۰۴ افت کرد. همچنین نسبت بازده دارایی ها از ۰٫۱۱ به ۰٫۲۱ رشد کرد. نسبت بازده حقوق صاحبان سهام نیز از ۰٫۱۳ به ۰٫۲۲ رسید. در این سال نسبت نقدشوندگی کروی با رشد
قابل توجهی نسبت به سال ۹۵ از ۰٫۲۷ به ۰٫۸۵ رسید.

حتما بخوانید :  پایان سالی بی‌نظیر برای سهامداران بانک تجارت

مدیر عامل کروی در ادامه به وضعیت تولید و فروش محصولات هلدینگ این شرکت اشاره کرد و گفت: در سال ۹۶ جمعا ۹۱،۲۸۱ تن شمش روی در شرکت های هلدینگ تولید شد که این مقدار نسبت به سال ۹۵ با افزایش ۱۴ درصدی همراه بود. در این سال مجموعا ۱۸۵،۹۱۷ تن اسید سولفوریک در شرکت های هلدینگ تولید شد که در مقایسه با سال گذشته ۲۲ درصد رشد کرد.

همچنین فروش ریالی شمش روی و شمش سرب هلدینگ به ترتیب برابر با ۱۰،۲۳۷،۸۷۸ میلیون ریال و ۳۲۲،۶۷۴ میلیون ریال بود که نسبت به سال ۹۵ به ترتیب ۶۱ درصد و ۳۳۵ درصد افزایش را تجربه کرد.

فروش ریالی صادرات شمش روی و شمش سرب هلدینگ نیز به ترتیب ۹،۰۲۵،۲۰۶ میلیون ریال و ۲۵۶،۱۸۹ میلیون ریال بود که نسبت به سال قبل به ترتیب ۶۸ درصد و ۴۱۰ درصد رشد داشت.

*اهم دستاوردهای سال ۹۶ و برنامه های ۹۷*

وی درباره اهم برنامه های و سیاست های شرکت در سال ۹۶ گفت: ادامه اجرای طرح جامع متمرکزسازی فروش در هلدینگ، اجرای طرح جامع متمرکزسازی تامین ماده معدنی از داخل و خارج از کشور، تمرکز ویژه در تامین ماده معدنی از طریق خرید یا مشارکت در بهره برداری از معادن خارجی و داخلی و واردات خاک و کنسانتره، اجرای طرح های توسعه ای با هدف افزایش کیفیت و کمیت و تنوع محصولات تولیدی از مهم ترین برنامه های شرکت در سال ۹۶ بود.

مدیر عامل کروی در ادامه به مهمترین برنامه ها و پروژه های توسعه ای قابل اجرا در سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: تولید شمش به روش استخراج حلالی SX که درشرکت فرآوری مواد معدنی ایران اجرا می شود از مهمترین برنامه های ما در سالجاری است. کل مبلغ سرمایه گذاری این پروژه ۲۲۱،۹۸۸ میلیون ریال است. همچنین پروژه بهینه سازی واحد تولید هیدروکسید شرکت ملی سرب و روی ایران که کلسرمایه گذاری آن ۴۷،۵۸۳ میلیون ریال در نظر گرفته شده از دیگر برنامه های مهم شرکت در سال ۹۷ است که حتما پیگیری خواهد شد.

حتما بخوانید :  پیام نوروزی مدیر عامل بورس کالای ایران

پروژه های تولید کربنات و سولفات منگنز، بازیافت کنسانتره سرب از پسماند، تولید کبالت، تولید نیکل و کادمیوم، دو جذبی کردن تولید اسید سولفوریک، زغالشویی، احداث کوره ولز، تولید آلیاژ زاماک و تولید شمش روی از ماده معدنی سولفوره به روش انحلال اتمسفری از دیگر پروژه های مهم زیرمجموعه های کروی است که در سال جاری پیگیری خواهد شد. مجموع کل سرمایه گذاری برآوردی در این پروزه ها به مبلغ ۳،۰۳۷،۹۸۸ میلیون ریال برآورد شده است.

*سود تقسیمی*

در پایان این جلسه صورت های مالی سال مالی ۹۶ کروی به تصویب رسید و از ۴۹۸ ریال سود محقق شده این سال مبلغ ۲۰۰ ریال یعنی ۴۰ درصد آن به عنوان سود نقدی هر سهم مصوب شد.در این مجمع همچنین درباره چشم انداز بازارهای جهانی اعلام شد که تا مشخص نشدن نتیجه جنگ تجاری آمریکا با جهان از جمله چین قیمت ها چندان پتانسیل صعود نخواهد داشت.

منبع: بورس۲۴

خبر انتخاب شده برای شما

سال ۹۷ با پایانی خوش برای بانک تجارت همراه بود و سرمایه این بانک در آخرین مجمع عمومی فوق العاده با رای اکثریت سهامداران حقیقی و حقوقی با ۳۹۰ درصد افزایش از مبلغ از ۴۵ هزار و هفتصد میلیارد ریال به ۲۲۳ هزار و نهصد و بیست و شش میلیارد ریال رسید.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.