2680, 2224, 
عرضه تشویقی بسته مالیاتی‌ راهگشای‌ بازار مسکنReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 19Rating: 4.0عرضه تشویقی بسته مالیاتی‌ راهگشای‌ بازار مسکنعرضه تشویقی بسته مالیاتی‌ راهگشای‌ بازار مسکن
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

عرضه تشویقی بسته مالیاتی‌ راهگشای‌ بازار مسکن

خسروی گفت: میزان معاملات اجاره مسکن در کشور ۱۰ درصد و در استان تهران ۱۱ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

به گزارش رادیوسهام ، مصطفی قلی خسروی‌ رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران ، با بیان اینکه بخشنامه‌ ۹ بندی خروج بازار مسکن از رکود‌ می‌تواند زمینه‌ساز بهبود وضعیت بازار مسکن باشد، گفت: عرضه بسته تشویقی مالیاتی یکی از بندهای‌ مهم این بسته مسکنی به شمار می‌رود که می‌تواند زمینه‌ساز تسریع رونق بازار ساخت و ساز شود.

وی ادامه داد: دولت باید برای افزایش تولید مسکن تسهیلاتی‌ را ارائه دهد که این خود در قالب واحدهای‌ مسکونی استیجاری می‌تواند مؤثر باشد.

خسروی درباره‌ راه‌اندازی بازارگاه‌های الکترونیکی مسکن خبر داد و گفت: هم اکنون با اپلیکیشن‌های مختلف مسکن می‌توانیم این بازار را به سمت و سوی خوبی هدایت کنیم.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران درباره اجرای قانون پیش فروش ساختمان گفت: تسریع در تصویب لایحه قانون پیش فروش ساختمان و ورود مشاوران املاک به این بخش نقش مؤثری در بهبود وضعیت هم اکنون بازار مسکن دارد.

حتما بخوانید :  افزایش حقوق کارگران در سال ۹۸ تعیین شد + جزئیات

وی با تأکید بر اینکه مشاوران املاک به هیچ وجه  بر افزایش قیمت مسکن دامن نمی‌زنند، گفت:افزایش قیمت مسکن زمینه‌ ساز کسادی بازار املاک می‌شود در نتیجه آنها همواره سعی می‌کنند که ثبات قیمتی را در این بازار ایجاد کنند.

خسروی با اشاره به اینکه هم‌اکنون یک بیماری و ویروس جدیدی وارد اقتصاد کشور شده است گفت: خروج این ویروس از بدنه اقتصاد کشور کاملاً زمان بر است در نتیجه باید همچنان منتظر بهبود وضعیت اقتصادی کشور برای ساماندهی‌ بازار مسکن باشیم.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران تصریح کرد: آمارهای معاملات‌ بازار مسکن نشان می‌دهد که طی چند ماه گذشته میزان معاملات‌ مسکن به ویژه‌ در بازار اجازه کاهش یافته است و ما همچنان باید منتظر بهبود وضعیت اقتصادی کشور باشیم.

خسروی درباره میزان معاملات مسکن از ابتدای سال ۹۷ گفت: کل قراردادهای‌ مسکن کشور ۴۳۰ هزار و ۱۱۰ عدد بوده که ۲۳۳ هزار و ۲۷۹ عدد (۲۷ درصد) از آنها برای مبایعه‌ نامه و ۱۹۳ هزار و ۴۹ عدد از آنها برای اجاره‌نامه بوده است.

وی درباره معاملات‌ مسکن استان تهران نیز گفت: از ابتدای سال ۱۱۷ هزار و ۶۴۹ معامله انجام شده که ۵۹ هزار و ۳۶۴ عدد از آنها مبایعه‌ نامه و ۵۷ هزار و ۳۶۶ عدد از آنها برای اجاره‌نامه بوده است.

حتما بخوانید :  بازدهی دلار در سال ۹۷ چه قدر بود؟

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه کل قراردادهای‌ مسکن در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، ۷ درصد افزایش داشته است ،گفت: میزان مبایعه‌ نامه‌های کشور نسبت به سال ۹۶، ۲۷ درصد رشد داشته اما میزان اجاره نامه‌ها نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد کاهش داشته است.

وی درباره وضعیت بازار مسکن در شهر تهران گفت: میزان کل قراردادهای‌ تهران نسبت به سال ۹۶، ۶ درصد کاهش و میزان مبایعه‌نامه‌ها نسبت به سال ۹۶ هیچ افزایشی نداشته است همچنین میزان اجاره‌نامه‌های استان تهران نیز کاهش ۱۱ درصدی داشته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خبر انتخاب شده برای شما

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل افزایش نرخ دلار، قیمت مصالح ساختمانی و میزان حقوق و دستمزد در سال آینده احتمال افزایش قیمت مسکن بسیار زیاد است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.