2681, 2224, 
قیمت طلا سال آینده به بیش از 1400 دلار خواهد رسیدReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 20Rating: 4.0قیمت طلا سال آینده به بیش از 1400 دلار خواهد رسیدقیمت طلا سال آینده به بیش از 1400 دلار خواهد رسید
[ratings]

قیمت طلا سال آینده به بیش از 1400 دلار خواهد رسید

موسسه سرمایه گذاری ای بی ان امرو در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که قیمت هر اونس طلا سال آینده به بیش از ۱۴۰۰ دلار خواهد رسید.

به گزارش رادیوسهام به نقل از کیتکو نیوز، موسسه ای بی ان امرو اعلام کرد: طلا نزدیک به کف قیمتی خود است و این احتمال وجود دارد که قیمت این فلز گرانبها طی ماه های آینده با رشد فزاینده ای روبرو شود.

بر اساس این گزارش افزایش شاخص سهام آمریکا و تقویت ارزش دلار موجب شده است تا فشار زیادی در شرایط کنونی بر قیمت طلا وارد شود. تشدید جنگ تجاری بین آمریکا و چین نیز موجب کاهش ارزش یوان شده و این عامل نیز تاثیر مهمی بر افت قیمت طلا داشته است.

پیش بینی می شود قیمت هر اونس طلا در سه ماه سوم امسال به ۱۲۲۵ دلار برسد و این رقم در سه ماه پایانی امسال نیز به ۱۲۵۰ دلار خواهد رسید.

به نظر می رسد مهمترین مانع برای افزایش قیمت طلا در شرایط کنونی تقویت ارزش دلار و احتمال بالا رفتن نرخ بهره فدرال رزرو است. البته این احتمال وجود دارد که قیمت جهانی طلا در سال ۲۰۱۹ میلادی به بیش از ۱۴۰۰ دلار برسد.

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که اظهارات جرومی پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا در نشست کنگره و سنا تاثیر مهمی بر روند نوسانات ارزش دلار و قیمت کالاهای راهبردی به خصوص طلا خواهد داشت.

منبع: سایت طلا

خبر انتخاب شده برای شما

هجوم مردم برای خرید دلار | ماجرا چیست؟
برخی می گویند قیمت ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان در بازار دلار عدد سرنوشت سازی است چرا؟
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.