تاریخ: ۱۸:۴۸ :: ۱۳۹۷/۰۴/۳۰

2067, 
پالایشگاه تبریز با آلمان ها قرارداد بستReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 21Rating: 4.0 پالایشگاه تبریز با آلمان ها قرارداد بست پالایشگاه تبریز با آلمان ها قرارداد بست
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 پالایشگاه تبریز با آلمان ها قرارداد بست

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز اعلام کرد که قرارداد همکاری با کنسرسیومی متشکل از شرکت آلمانی و یک شرکت ایرانی برای بازیافت گازها و گوگردسازی امضا شده است.

به گزارش رادیوسهام ،  «غلامرضا باقری دیزج» روز شنبه در حاشیه آیین امضای این تفاهم نامه همکاری در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: این طرح همکاری به مدت ۲۴ ماه با اعتبار ۱۲ میلیون دلار در راستای اهداف زیست محیطی شرکت اجرا می شود.
باقری، ظرفیت واحد بازیافت گازهای انتهایی را متناسب با ظرفیت واحد گوگردسازی به میزان ۱۱۰ تن در روز عنوان کرد و گفت: این طرح با هدف افزایش راندمان بازیافت گوگرد و افزایش توان برداشت این محصول اجرا می شود.
وی تاکید کرد: شبریز همگام با تولید، به مسایل زیست محیطی و تولید فرآورده های منطبق با استاندارد روز جهانی توجه ویژه دارد.
مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز افزود: امروزه توجه به مسوولیت های اجتماعی یکی از مقوله های مهمی است که همه صنایع تولیدی و حتی خدماتی باید نسبت به آن اهتمام داشته باشند.
وی ادامه داد: هرچند وظیفه برخی صنایع خدمات رسانی است، پالایشگاه تبریز نیز نسبت به محیط اطراف و جامعه خود نمی توانند بی تفاوت باشد و در این راستا کارهای مهمی انجام شده است.
باقری با اشاره به اینکه ۹۰ درصد فرآورده های پالایشگاه تبریز خدماتی است، اظهار داشت: شرکت پالایش نفت تبریز در انجام طرح ها و پروژه های خود به موضوع های زیست محیطی توجه ویژه دارد.
مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز گفت: بر اساس توافق نامه منعقد شده با شهرداری کلانشهر تبریز، این شرکت همگام و همزمان با اجرای طرح های زیست محیطی پالایشگاه برای افزایش کیفی فرآورده های تولیدی، توسعه فضای سبز در ۱۰ هکتار از زمین های شرکت و اطراف آن را به صورت درختکاری در دست انجام دارد.
ساخت پالایشگاه تبریز از سال ۱۳۵۳ آغاز و در سال ۱۳۵۶ به پایان رسید.
نفت خام مورد نیاز پالایشگاه تبریز توسط شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و از میدان نفتی اهواز، به وسیله خط لوله ۱۶ اینچ تامین می‌شود.
شرکت پالایش نفت تبریز دارای ۱۴ واحد پالایش و ۱۰ بخش سرویس‌ های جانبی است.
بنزین معمولی و یورو ۴، گاز مایع، نفت گاز، نفت کوره، نفت سفید، بنزن، گوگرد و قیر از عمده تولیدهای این پالایشگاه است.

حتما بخوانید :  پیش بینی 58 نفر از بزرگان بازار طلا و ارز از آینده قیمتی آن ها

منبع: ایرنا

خبر انتخاب شده برای شما

سال ۹۷ با پایانی خوش برای بانک تجارت همراه بود و سرمایه این بانک در آخرین مجمع عمومی فوق العاده با رای اکثریت سهامداران حقیقی و حقوقی با ۳۹۰ درصد افزایش از مبلغ از ۴۵ هزار و هفتصد میلیارد ریال به ۲۲۳ هزار و نهصد و بیست و شش میلیارد ریال رسید.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.