تاریخ: ۲۰:۲۵ :: ۱۳۹۷/۰۴/۳۰

2067, 
فجر از افزایش ۱۵۲ درصدی سود خبر دادReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 21Rating: 4.0 فجر از افزایش ۱۵۲ درصدی سود خبر داد فجر از افزایش ۱۵۲ درصدی سود خبر داد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 فجر از افزایش ۱۵۲ درصدی سود خبر داد

فجر با سرمایه معادل ۸۵۸ هزار میلیون ریال در سه ماه ابتدایی امسال ۱۵۲ ریال سود شناسایی کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲۴ درصد افزایش داشت.

به گزارش رادیوسهام ، شرکت فولاد امیر کبیر کاشان در سه ماهه اول امسال ۱۵۲ ریال سود محقق کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲۴ درصد افزایش داشت.

شرکت فولاد امیر کبیر کاشان صورت های مالی و اطلاعات میاندوره ای سه ماهه پایان خرداد برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ را منتشر کرد.

فجر با سرمایه معادل ۸۵۸ هزار میلیون ریال در سه ماه ابتدایی امسال ۱۵۲ ریال سود شناسایی کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲۴ درصد افزایش داشت.

این شرکت در سه ماهه سال گذشته ۶۸ ریال سود برای هر سهم محقق کرده و در پایان دوره از شناسایی ۴۱۶ ریال سود خبر داده بود.

بررسی صورت های مالی این شرکت در دوره سه ماهه خبر از افزایش ۲۴۰ درصدی سود ناخالص نسبت به مدت مشابه سال قبل می دهد. سود عملیاتی فجر نیز ۱۲۳ درصد رشد کرده است. افزایش ۱۲۲ درصدی سود خالص از دیگر گزینه های جالب توجه است.

حتما بخوانید :  کمبود شدید خوراک مایع پتروشیمی‌ها

اما از نکات منفی اطلاعات میاندوره ای فجر می توان به افزایش ۳۴ درصدی بهای تمام شده اشاره کرد.همچنین هزینه های فروش، اداری و عمومی نیز ۹۰ درصد ، سایر هزینه های عملیاتی ۶۰ درصد و هزینه های مالی شرکت ۵۲ درصد زیاد شده است.

سطر سایر درآمدها و هزینه های غیر عملیاتی در حوزه درآمد سرمایه گذاری ها نیز از کاهش ۷۱ درصدی خبر می دهد.

از دیگر نکته های قابل توجه افزایش ۱۴۱ درصدی مالیات بر درآمد این شرکت است که احتمالا به دلیل افزایش ۱۲۴ درصدی سود نسبت به مدت مشابه سال قبل اتفاق افتاده است.

سود انباشته پایان دوره نیز با کاهش ۳۴ درصدی ۴۱۶ میلیارد و ۵۴۲ میلیون ریال اعلام شده است.

رشد ۲۴۰ درصدی سود ناخالص و ۱۲۳ درصدی سود عملیاتی دو عامل مهمی است که در تعدیل مثبت این شرکت نسبت به سه ماه اول سال قبل تاثیرگذار بوده است.

رشد مبلغ فروش

بررسی آمار تولید و فروش شرکت در سه ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل حاکی از کاهش ۵.۵ درصدی تولید و حدود ۱۶ درصدی فروش است.

این در حالی است که مبلغ فروش در فولاد امیر کبیر کاشان نزدیک به ۴۸ درصد افزایش یافته که بیشترین رشد قیمت مربوط به محصول نورد سرد با افزایش بیش از ۹۰۳ درصدی است. این محصول ۷۱۷ درصد افزایش حجم فروش را هم تجربه کرده است.

حتما بخوانید :  فروش۱۹۰۰میلیارد تومانی فخاس در سال ۹۶

سابقه معاملاتی

فولاد امیر کبیر کاشان با نماد فجر در تابلوی فرعی بازار اول بورس فعال است. این نماد در معاملات امروز تا لحظه تنظیم این گزارش (۱۱:۳۰) شاهد کاهش حداکثری قیمت و صف فروش بوده و عرضه ها توسط حقوقی ها خریداری شده است.

بررسی سابقه قیمتی سهم نشان از افت حداکثری در بیشتر روزهای تیرماه دارد. این نماد در ۲۰ روز معاملاتی ماه جاری شاهد تداوم کاهش قیمتی بود که در ۱۳ روز ۴.۹۹ درصد افت داشته وبر همین اساس قیمت سهم از ۶۰۱ تومان به ۵۸۰ تومان رسیده است

منبع: سنا

خبر انتخاب شده برای شما

کنترل لایه های مختلف مصرف فولاد در ایران دشوار است
سود اصلی در مورد کنترل قیمت فولاد را باید مصرف کننده نهایی ببرد.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.