تاریخ: ۱۹:۲۰ :: ۱۳۹۷/۰۴/۳۰

2067, 
امسال سال خوبی برای فولادسازان خواهد بودReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 21Rating: 4.0 امسال سال خوبی برای فولادسازان خواهد بود امسال سال خوبی برای فولادسازان خواهد بود
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 امسال سال خوبی برای فولادسازان خواهد بود

مدیرعامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان گفت: مطمئنم سال ۱۳۹۷سال خوبی برای تولیدکنندگان آهن و فولاد ایران خواهد بود همانطور که سال ۱۳۹۶ سال خوبی برای زنجیره فولاد ایران بود.

به گزارش رادیوسهام ، اسدالله فرشاد  افزود: امسال عزم همه تولیدکنندگان بر افزایش تولید است. پیش‌بینی من درباره سال جاری عزم و اراده فولادمردان کشور برای ارتقای تولید و افزایش سطح بهره‌وری است‌. همچنین فولادسازان تلاش خواهند کرد شاخص‌های بهره‌وری نیروی انسانی و تولید را بالا ببرند‌. با وجود تحریم‌های تمام عیار در زمینه‌هایی مانند الکترود گرافیتی، تامین قطعات پیشرفته فولادی برای ریخته‌گری مداوم، برخی فروآلیاژها، برخی روغن‌های ویژه، برخی تجهیزات ابزار دقیق و تامین قطعات فولادسازان ایران همچنان به روند پیشرفت خود ادامه خواهند داد.

وی افزود: برای احداث مجتمع‌های بزرگ در حاشیه خلیج فارس و به عنوان مثال مجموعه مکران، سهامداران فولاد قشم در حال تلاش هستند چون ابعاد این سرمایه‌گذاری سنگین است و داشتن اهلیت برای سرمایه‌گذاران بسیار مهم است.

مدیرعامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان در ادامه درباره روند پیشرفت مجموعه چادرملو از سال ۱۳۹۲ تاکنون توضیح داد: مقایسه مجموعه سهامداران و کنسرسیوم‌هایی که با خانواده چادرملو در حال کار هستند در حال حاضر با سال ۱۳۹۲ اصلا قابل مقایسه نیست. آن زمان فقط بحث گندله و سنگ آهن بود اما با سرمایه‌گذاری سنگین انجام شده طی سال‎های گذشته و پروژه‌های به بهره‌برداری رسیده چادرملو وارد حوزه فولادسازی نیز شد و ارزش داراییی‌های چادرملو فوق‌العاده افزایش یافت. در همین مدت شاهد بهبود شاخص توسعه مستمر و پایدار، افزایش تولید و رشد سود در چادرملو بودیم. تکمیل زنجیره ارزش نیز در این شرکت محقق شد.

حتما بخوانید :  پرونده سال ۹۷ بورس با جهش قیمت‌ها در آخرین روز بسته شد

فرشاد درباره آخرین وضعیت آهن و فولاد غدیر ایرانیان هم گفت: طرح افزایش ظرفیت را داریم. فاز یک فولادسازی فولاد شاهرود راه‌اندازی شد. درخصوص گندله‌سازی بهاباد کار مهندسی تمام شد، ساخت داخل برخی اقلام شروع شده است و کارهای ساختمانی شروع است و اجرای آن هم به خوبی پیش می‌رود.

منبع: ماین نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

سال ۹۷ با پایانی خوش برای بانک تجارت همراه بود و سرمایه این بانک در آخرین مجمع عمومی فوق العاده با رای اکثریت سهامداران حقیقی و حقوقی با ۳۹۰ درصد افزایش از مبلغ از ۴۵ هزار و هفتصد میلیارد ریال به ۲۲۳ هزار و نهصد و بیست و شش میلیارد ریال رسید.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.