تاریخ: ۱۹:۲۰ :: ۱۳۹۷/۰۴/۳۰

2067, 
امسال سال خوبی برای فولادسازان خواهد بودReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 21Rating: 4.0 امسال سال خوبی برای فولادسازان خواهد بود امسال سال خوبی برای فولادسازان خواهد بود
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 امسال سال خوبی برای فولادسازان خواهد بود

مدیرعامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان گفت: مطمئنم سال ۱۳۹۷سال خوبی برای تولیدکنندگان آهن و فولاد ایران خواهد بود همانطور که سال ۱۳۹۶ سال خوبی برای زنجیره فولاد ایران بود.

به گزارش رادیوسهام ، اسدالله فرشاد  افزود: امسال عزم همه تولیدکنندگان بر افزایش تولید است. پیش‌بینی من درباره سال جاری عزم و اراده فولادمردان کشور برای ارتقای تولید و افزایش سطح بهره‌وری است‌. همچنین فولادسازان تلاش خواهند کرد شاخص‌های بهره‌وری نیروی انسانی و تولید را بالا ببرند‌. با وجود تحریم‌های تمام عیار در زمینه‌هایی مانند الکترود گرافیتی، تامین قطعات پیشرفته فولادی برای ریخته‌گری مداوم، برخی فروآلیاژها، برخی روغن‌های ویژه، برخی تجهیزات ابزار دقیق و تامین قطعات فولادسازان ایران همچنان به روند پیشرفت خود ادامه خواهند داد.

وی افزود: برای احداث مجتمع‌های بزرگ در حاشیه خلیج فارس و به عنوان مثال مجموعه مکران، سهامداران فولاد قشم در حال تلاش هستند چون ابعاد این سرمایه‌گذاری سنگین است و داشتن اهلیت برای سرمایه‌گذاران بسیار مهم است.

مدیرعامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان در ادامه درباره روند پیشرفت مجموعه چادرملو از سال ۱۳۹۲ تاکنون توضیح داد: مقایسه مجموعه سهامداران و کنسرسیوم‌هایی که با خانواده چادرملو در حال کار هستند در حال حاضر با سال ۱۳۹۲ اصلا قابل مقایسه نیست. آن زمان فقط بحث گندله و سنگ آهن بود اما با سرمایه‌گذاری سنگین انجام شده طی سال‎های گذشته و پروژه‌های به بهره‌برداری رسیده چادرملو وارد حوزه فولادسازی نیز شد و ارزش داراییی‌های چادرملو فوق‌العاده افزایش یافت. در همین مدت شاهد بهبود شاخص توسعه مستمر و پایدار، افزایش تولید و رشد سود در چادرملو بودیم. تکمیل زنجیره ارزش نیز در این شرکت محقق شد.

حتما بخوانید :  سهم « تیپیکو » در بازار داروهای دامی

فرشاد درباره آخرین وضعیت آهن و فولاد غدیر ایرانیان هم گفت: طرح افزایش ظرفیت را داریم. فاز یک فولادسازی فولاد شاهرود راه‌اندازی شد. درخصوص گندله‌سازی بهاباد کار مهندسی تمام شد، ساخت داخل برخی اقلام شروع شده است و کارهای ساختمانی شروع است و اجرای آن هم به خوبی پیش می‌رود.

منبع: ماین نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

سهم شرکت‎‌های تیپیکو در بازار داروهای دامی کشور در گذشته حدود ۵۰ درصد بود که هم اکنون به ۲۰ درصد کاهش یافت. مدیران مجموعه می‌خواهند به سهم ۵۰ درصدی برگردند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.