تاریخ: ۱۹:۵۰ :: ۱۳۹۷/۰۴/۳۰

2067, 
سیاست تامین نیاز داخل در شرکت گل گهر بر صادرات اولویت داردReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 21Rating: 4.0سیاست تامین نیاز داخل در شرکت گل گهر بر صادرات اولویت داردسیاست تامین نیاز داخل در شرکت گل گهر بر صادرات اولویت دارد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

سیاست تامین نیاز داخل در شرکت گل گهر بر صادرات اولویت دارد

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر تاکید کرد: تا زمانی که شرکت‌های داخلی زنجیره فولاد به یک تن مواد اولیه (آهن اسفنجی، کنسانتره و گندله) نیاز داشته باشند، اقدام به صادرات نخواهیم کرد.

به گزارش رادیوسهام ناصر تقی زاده  با اشاره به اینکه سیاست تامین نیاز داخل در شرکت گل گهر بر صادرات اولویت دارد، تاکید کرد: البته برای محصولات نهایی تولیدی گل گهر به دنبال صادرات و بازارهای هدف هستیم اما اولویت ما در زمینه مواد اولیه تامین نیاز بازار داخلی و سپس صادرات است.

وی درباره تمهیدات شرکت گل گهر برای مقابله با تحریم‌های پیشرو اظهار کرد: در حال مذاکره هستیم که اگر بتوانیم مثلا در بدترین شرایط تحریم که نتوانیم کشتی‌هایمان را به مقاصد مختلف بارگیری کنیم، در عمان انبار بگیریم و کالایمان را آنجا ببریم و از آنجا به سمت بازارهای هدف بارگیری کنیم. این بخشی از تمهیدات ما است که البته قطعی هم نیست چرا که برخلاف نظر برخی تحریم‌ها پیش‌بینی‌ناپذیر است.

حتما بخوانید :  بانک ایران و ونزوئلا در راه بازار سرمایه

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با اشاره به اینکه سرانه تولید در گل گهر از ۱۵ به ۳۰ هزار تن به ازای هر نفر طی سه سال اخیر افزایش یافته است، در پاسخ به سوال خبرنگار ماین نیوز درباره وضع عوارض ۵ درصدی روی صادرات سنگ آهن دانه بندی اظهار کرد: من با وضع عوارض روی صادرات سنگ خام صددرصد موافقم. این کار (صادرات سنگ آهن دانه بندی) خیانت است چون ما به سنگ نیاز داریم. در کجای دنیا این ماده را صادر می‌کنند. کشورهایی مانند استرالیا نیز با ما فرق دارند چرا که نوع معادن، حجم ذخایر و سایر ویژگی‌های آنها با ما متفاوت است. ما نباید سنگ آهن خود را به صورت خام صادر کنیم.

تقی زاده درباره مذاکرات گل گهر و اوبربانک اتریش نیز گفت: همچنین مشغول بررسی شرایط هستیم و هنوز امیدواریم.

منبع: ماین نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

بانک خاورمیانه در اردیبهشت ماه سال جاری ۱۶٫۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که نسبت به ماه قبل افزایش ۳۳ درصدی داشته است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.