2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه داناReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 22Rating: 4.0گزارش مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه داناگزارش مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه دانا
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه دانا

شرکت بیمه دانا در مجمع عمومی عادی سالانه خود برای هرسهم ۲۸ریال سود کنار گذاشت.

به گزارش رادیوسهام ، ، شرکت بیمه دانا مجمع عمومی عادی سالانه خود را برای بررسی صورت های مالی سال مالی منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۷ را برگزار کرد. در ابتدای این جلسه گزارش فعالیت یکساله هیات مدیره تشریح شد. در این گزارش اعلام شد که شرکت بیمه دانا قصد دارد ۱۰درصد سهم بازار بیمه ایران را با حاشیه سود خالص ۳درصدی را کسب کند و تا پایان برنامه چهار ساله در بازارهای منطقه ای و جهانی با اکتساب استانداردهای مورد نیاز رقابت پذیری داشته باشد.

از سوی دیگر «دانا» توانسته در سال مورد گزارش با تولید بیش از ۲۴هزار و ۶۵۸میلیارد ریال حق بیمه و پرداخت ۱۶هزار و ۵۹۸میلیارد ریال خسارت، عملکرد مطلوبی داشته باشد. این شرکت توانسته رتبه چهارمین شرکت بزرگ بیمه ای کشور را به خود اختصاص دهد.

نسبت خسارت بیمه دانا در سال ۹۶ معادل ۶۷,۳درصد بوده که نشان دهنده ی ایفای حداکثری تعهدات این شرکت و سرعت بخشیدن به فرآیند پرداخت خسارت به مردم و بیمه گذاران بزرگ شرکت است. به دلیل استقرار سیستم یکپارچه ی اطلاعاتی دربیمه دانا، فرآیند پرداخت خسارت در شعب بیمه دانا سرعت قابل توجهی گرفته و به همین دلیل معوقات سنوات گذشته به فوریت پرداخت شده و معوقات سال ۹۵، رقم اندکی را تشکیل می دهد.

حتما بخوانید :  پیام نوروزی مدیر عامل بورس کالای ایران

در این گزارش به راهبردهای سازمانی «دانا» اشاره شد که در زمینه مالی و سرمایه گذاری به موارد زیر اشاره شد:

– افزایش سرمایه

– وصول مطالبات و مدیریت نقدینگی

– مدیریت ریسک

– روش های نوین سرمایه گذاری

علاوه بر این در گزارش این شرکت اهداف بلندمدت نیز به شرح ذیل تشریح شد:

– دستیابی به ساختار سازمانی بهینه

– ترکیب بهینه نیروی انسانی

– توسعه ظرفیت ها و تقویت بنیان های علمی سرمایه انسانی در حوزه های فنی،
برنامه ریزی و تولید دانش از طریق آموزش مستمر، هدفمند و موثر

– دستیابی به نظام جامع مدیریت دانش، نوآوری و خلاقیت

– توسعه بازار و ارتقای کیفیت ارایه خدمات از طریق توسعه فن آوری اطلاعات

– توسعه بیمه های خرد

– توسعه فروش بیمه نامه های سودده

– افزایش بازدهی شبکه فروش ازطریق تفویض اختیارات هدفمند و نظام مند

– استقرار نظام یکپارچه مدیریت ریسک در کلیه سطوح تصمیم گیری سازمان

– استقرار نظام بودجه ریزی و برنامه ریزی

– تقویت شاخص های نقدینگی

– مدیریت بهینه منابع و ذخایر

– افزایش سرمایه شرکت

– افزایش توانگری مالی شرکت

«دانا» در بیمه های اتومبیل اقدام های زیر را عملیاتی کرد:

* صدور بیش از ۱،۱۵۰،۰۰۰ فقره بیمه نامه شخص ثالث و ۱۸۱،۰۰۰ فقره بیمه نامه بدنه اتومبیل
* تولید بیش از ۷،۸۰۰ میلیارد ریال حق بیمه شخص ثالث و حوادث راننده و ۹۴۵ میلیارد ریال حق بیمه بدنه اتومبیل
* صدور بیش از ۶۵،۰۰۰ فقره بیمه نامه جهت خودروهای صفرکیلومتر تولیدی شرکت های ایران خودرو ، کرمان موتور و خودروهای صفرکیلومتر سواری گروه نیسان ژاپن وارداتی شرکت جهان نوین آریا
* انعقاد توافقنامه بیمهای و صدور بیمه نامه جهت پرسنل تعدادی از سازمانها و شرکت و دستگاههای مختلف طرف قرارداد در سراسر کشور
* بیش از ۲۵درصد رشد در پرتفوی بیمه شخص ثالث و حوادث راننده و ۱۵درصد رشد در حق بیمه بدنه اتومبیل و کسب رتبه سوم بین شرکتهای بیمه خصوصی در این حوزه .

حتما بخوانید :  برگزاری مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام "خگستر"

فعالیتهای «دانا» در حوزه سرمایه گذاری به افزایش سرمایه شرکت متمرکز شده است و در این راستا برنامه ها و اقدامات افزایش سرمایه شرکت متبوع از مبلغ ۱۰۲۰ میلیارد ریال به ۱۵۰۰ میلیارد ریال در دست اجرای است.

در ادامه این جلسه حسابرس و بازرس قانونی شرکت به ارایه گزارش حسابرسی خود پرداخت. در بند۴ این گزارش به سرفصل های مطالبات از بیمه گذاران و نمایندگان اشاره داشت که مدیرمالی شرکت اعلام کرد: صورتهای مالی برای شرکتهای بیمه امید و اطمینان گستر بر اساس نظر حسابرس ارزش حسابداری سرمایه گذاری ارزش ویژه و صورتهای مالی تلفیقی در سال ۱۳۹۶ تهیه شد. همچنین بخش عمده قراردادها به وزارت نیرو اختصاص دارد که در حال حاضر این قرار دادها پابرجاست.

مدیرمالی شرکت درباره بند۵ که به ذخایر فنی و مالیات های شرکت اشاره داشت، گفت: پرونده مالیات بر ارزش افزوده سالهای ۹۲،۹۳ در سال ۱۳۹۶ تعیین تکلیف و برگه قطعی صادر و بدهی مربوط پرداخت شد. پرونده مالیات تکلیفی سال ۱۳۸۸ در سال ۱۳۹۶ تعیین تکلیف و مفاصا حساب نیز دریافت شده است.

در بند۱۲ این گزارش به دارایی های ثابت و مشهود شرکت اصلی از جمله زمین های علی آباد، آپارتمان خیابان ونک، ساختمان مطهری، ساختمان سمیه، زمین تهرانپارس و پاساژ شیراز اشاره داشت که مدیرمالی شرکت افزود: قرار است در این زمینه کمیته ای تشکیل شود تا به کمک وکیل های شرکت موضوع پی گیری شود. در حال حاضر در برخی از موارد اختلاف نظر بر سر مساحت برخی از آنها وجود دارد.

حتما بخوانید :  سود هر سهم "فسا" افزایشی بود

در پایان این جلسه پس از تصویب صورت های مالی و سایر دستورجلسه، سهامداران به تقسیم سود ۲۸ریالی رای دادند.

منبع: پاسارگادتحلیل

خبر انتخاب شده برای شما

سال ۹۷ با پایانی خوش برای بانک تجارت همراه بود و سرمایه این بانک در آخرین مجمع عمومی فوق العاده با رای اکثریت سهامداران حقیقی و حقوقی با ۳۹۰ درصد افزایش از مبلغ از ۴۵ هزار و هفتصد میلیارد ریال به ۲۲۳ هزار و نهصد و بیست و شش میلیارد ریال رسید.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.