2680, 2224, 
رونقی در انتظار بازار مسکن نیست|افزایش تولید، تنها راه نجات بازار مسکنReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 23Rating: 4.0 رونقی در انتظار بازار مسکن نیست|افزایش تولید، تنها راه نجات بازار مسکن رونقی در انتظار بازار مسکن نیست|افزایش تولید، تنها راه نجات بازار مسکن
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 رونقی در انتظار بازار مسکن نیست|افزایش تولید، تنها راه نجات بازار مسکن

عضو هیات مدیره کانون انبوه سازان با اشاره به اینکه تنها راه گذار از رکود بازار مسکن افزایش تولید است، افزود: پیش‌بینی می‌شود بازار همچنان در رکود بماند.

به گزارش رادیوسهام ، ایرج رهبر، عضو هیات مدیره کانون انبوه سازان  گفت: بازار مسکن در ایران همواره شاهد رکود و تورم دوره‌ای بوده است، اما ۵سال است که این بازار دچار رکودی ممتد است و بجز چند ماه پایانی سال گذشته رونقی را تجربه نکرده است.

وی علت این رونق کوتاه‌مدت را بازگشت سوداگران به بازار مسکن و ناامیدی آن‌ها از بازار های دیگر عنوان کرد و افزود: مشکلات مسکن ریشه‌ای و بنیادی‌است و این بازار به شدت از اقتصادکلان تاثیر می‌پذیرد، اما خصوصیات خاص آن حل این مشکلات را مشکل‌تر می‌کند.

ایرج رهبرادامه داد: حوزه مسکن بیشترین ظرفیت اشتغال‌زایی را داراست، اما مسئولان به این مسئله بی توجهی می‌کنند.

وی در خصوص تناقضی که میان آمار‌های داده شده مبنی بر وجود دومیلیون و ۵۰۰هزار واحد مسکن خالی و نیاز کشور به تولید مسکن جدید وجود دارد گفت: این امر ممکن است ناشی از احتساب املاک تفریحی افراد و بافت‌های فرسوده در زمره خانه‌های خالی کشور باشد.

حتما بخوانید :  آرامش بازار ارز در آخرین روزهای تابستان

وی ادامه داد: رشد جمعیت ما تولید سالانه ۱میلیون واحد جدید را طلب می‌کند که ما با تولید این مقدار می‌توانیم هم اشتغال ایجاد کرده و هم رونق را به صنایعی که به مسکن وابسته هستند برگردانیم.

ایرج رهبر تنها راه مبارزه با احتکاروجلوگیری از فعالیت سوداگران در بازار مسکن را در نظر گرفتن مالیات بر روی تعداد معاملات، در مدتی معین دانست و گفت: مصرف کنندگان معمولا مسکن خریداری شده را به سرعت نمی‌فروشند اما این کار باعث می‌شود سوداگران از ورود به بازار مسکن خودداری کنند.

وی درخصوص افزایش بی‌رویه نرخ اجاره‌بها با تاکید بر اینکه اقدامات نظارتی ورود تعزیرات به این حوزه موثر نخواهد بود، چاره کار را ایجاد رقابت در بازار دانست وتصریح کرد: با افزایش عرضه خود به خود قیمت‌ها کاهش یافته و بازار به تعادل می‌رسد واین رقابت و افزایش عرضه تنها با تسهیل روند تولید و افزایش آن صورت خواهد گرفت.

منبع: اقتصادآنلاین

خبر انتخاب شده برای شما

آخرین نرخ ثبت شده از انواع ارزهای پرکاربرد در بازار ارز داخلی در هفته پایانی شهریور ماه را می‌توانید در این گزارش ملاحظه کنید.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.