2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه مارونReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 24Rating: 4.0گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه مارونگزارش مجمع عمومی عادی سالیانه مارون
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

شرکت پتروشیمی مارون در مجمع عمومی عادی سالانه به ازای هرسهم ۴۷۰تومان سود تقسیم کرد.

به گزارش رادیوسهام ، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی مارون برای تصویب صورت‌های مالی سال منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۶ برگزار شد. امیدقائمی ریاست مجمع را بر عهده داشت و محمدی مدیرعامل گزارش هیات مدیره را به مجمع ارائه کرد.

مهم‎ترین مطالب ذکر شده در مجمع به شرح زیر است:

* تولید پتروشیمی مارون که ۸٫۲ درصد از تولید پتروشیمی کل کشور است، ۱۳ درصد از میانگین تولید صنعت پتروشیمی به ظرفیت در سال ۹۶ بیشتر است.
* دو طرح‌ توسعه‌ای شرکت شامل طرح تولید ۳۶ هزار تن اتیلن اکساید در سال به عنوان خوراک واحد اتوکسیلات و طرح تولید ۶۱ هزار تن اتوکسیلات در سال به عنوان ماده اولیه شوینده‌ها، در مرحله پیشنهادات فنی و مالی از صاحب دانش فنی است. همچنین شرکت پروژه شیرین سازی آب دریا را در نظر دارد که مطالعات اولیه آن انجام شده است.
* در مورد پتروشیمی بوشهر شرکت توضیح داد که در دو فاز تعریف شده است. فاز اول شامل شیرین سازی، بازیابی اتان و تولید متانول است که ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و ۳۱ شهریور به اتمام می‌رسد، یکی دو ماه نیز راه اندازی آن طول خواهد کشید. این شرکت با سرمایه گذاری سهامداران و فاینانس چین به مبلغ ۱٫۹ میلیارد یورو ساخته شده است که تاکنون ۵۰ درصد مبلغ جذب شده و اواخر سال ۹۸ یا اوایل ۹۹ مابقی مبلغ نیز جذب خواهد شد. این شرکت ۷ واحد پروسسی و یک واحد یوتیلیتی دارد که شامل زنجیره کامل تولید می‌شود. گاز ترش را از فازهای ۶ و ۷ و ۸ گرفته و شیرین سازی انجام می‌دهد. ظرفیت تولید متانول یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن است. کل ۳ فاز شرکت در ۸۰ هکتار زمین قرار دارد. که سایت‌های اول و دوم در فاز یک عسلویه و سایت ۳ در پارس جنوبی واقع است. با نرخ امروز یورو این طرح در حال حاضر ۲۰ هزار میلیارد تومان ارزش دارد. بیشتر قطعات مورد نیاز طرح خریداری شده و در صورت اعمال تحریم‌ها مشکلی نخواهد بود، زیرا مابقی آن نیز از چین باید خریداری شود. البته بدون مشکل هم نیست و تنها مشکل انتقال پول هست. بهره فاینانس ۴٫۵ درصد است که با احتساب بیمه و سایر هزینه ها حدود ۸ الی ۹ درصد محاسبه می‌شود. لازم به ذکر است ۴۰ درصد طرح در اختیار مارون و ۶۰ درصد آن در اختیار ساتا است. بازپرداخت فاینانس نیز باید بصورت ارزی با نرخ ارز بانک مرکزی انجام شود.
* اختلاف حساب شرکت پتروشیمی مارون با شرکت نفت بابت خوراک دریافتی شرکت است که شرکت نفت ضریب استحصال را ۸۱ درصد در نظر گرفته که بالاتر از سایر شرکت‌ها است که در حال مذاکره برای کم کردن این ضریب هستند. به ازای هر ۵ درصد که ضریب استحصال کاهش یابد، ۱۱۰ میلیارد تومان به نفع شرکت خواهد شد.
* بر اساس بخشنامه سازمان امور مالیاتی طبق مصوبه هیات وزیران حکم بند ب ماده ۱۵۹ قانون برنامه ۵ ساله پنجم، به واحدهای صنعتی و معدنی که قبل از سال ۱۳۹۰ برای آن‌ها پروانه بهره برداری صادر و قرارداد استخراج و فروش منعقد شده باشد نیز تسری پیدا می‌کند (معافیت‌های مالیاتی ۲۰ ساله)، شرکت مالیات در نظر نگرفته است.
* در پایان شرکت ۴۷۰۰ ریال سود نقدی بین سهامداران تقسیم کرد و یک افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی از محل سود انباشته نیز در دستور کار دارد.

حتما بخوانید :  جزئیات مزایده فروش اموال مازاد و غیرتولیدی سایپا

منبع: پاسارگادتحلیل

خبر انتخاب شده برای شما

برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "سخوز"
مجمع عمومی شرکت سیمان خوزستان تقسیم مبلغ ۸۰۰ ریال سود نقدی و یک هزار و ۶۹ ریال سود خالص برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.