2681, 2224, 
مهمترین متغیرهای تاثیر گذار بر قیمت سکه درهفته جاری |افزایش حباب قیمتیReviewed by سایت رادیوسهام on Aug 4Rating: 4.0 مهمترین متغیرهای تاثیر گذار بر قیمت سکه درهفته جاری |افزایش حباب قیمتی مهمترین متغیرهای تاثیر گذار بر قیمت سکه درهفته جاری |افزایش حباب قیمتی
[ratings]

 مهمترین متغیرهای تاثیر گذار بر قیمت سکه درهفته جاری |افزایش حباب قیمتی

با وجود نزولى بودن نرخ سكه در بازار اما همچنان شاهد حباب يك ميليون تومانى بر نرخ سكه هستيم.

به گزارش رادیوسهام ، محمد كشتى آراى، رئيس اتحاديه طلا و جواهر كشور به وضعيت بازار طلا در هفته اى كه گذشت اشاره كرد و گفت: طى هفته اى كه گذشت قيمت سكه به اوج خود رسيد و در اوايل هفته نرخ سكه تا چهار ميليون و ٦٥٠ هزار تومان افزايش يافت.

او در ادامه بيان كرد: با توجه به برخى از اقدامات صورت گرفته مانند بحث هاى سياسى و بسته ارزى كه بانك مركزى براى تنظيم قيمت ارز در بازار ثانويه در نظر گرفته است نرخ طلا و سكه روند نزولى را در پيش گرفت و قيمت هر قطعه سكه تا سه ميليون و ٧٠٠ هزار تومان كاهش يافت.

كشتى آرا با بيان اينكه در اوايل هفته فروشنده در بازار بيش از خريدار بود، اظهار داشت: در مجموع هفته گذشته قيمت طلا و سكه روند نزولى را در پيش گرفت و تقريبا در روزهاى پايانى هفته خريدار در بازار بيش از فروشنده بود.

رئيس اتحاديه طلا و جواهر كشور پيش بينى خود از روند قيمتى طلا و سكه در هفته جارى را اينگونه بيان كرد: به نظر مى رسد كه با توجه به نزديك شدن تاريخ تحريم ها كه ١٥ مرداد ماه است و نيز بسته جديد ارزى بازار که این هفته بانك مركزى اعلام مى كند شاهد تغييراتى در قيمت طلا و سكه در بازار خواهيم بود.

به گفته كشتى آرا، تغييرات قيمت وابسته نرخى است كه بانك مركزى برای ارز در بازار ثانويه اعلام مى كند.

او با اشاره به تغييرات قيمت طلا طي هفته گذشته گفت: قيمت هر گرم طلاى ١٨ عيار در اوايل هفته ٣٣٦ هزار تومان بود اما در روز پايانى هفته قيمت اين كالا تا ٢٩٠ هزار تومان كاهش يافت.

كشتى آرا افزود: روز جمعه قيمت طلا در بازار جهانى حدود ٢٠ دلار كاهش يافت و در مجموع در هفته اى كه گذشت قيمت جهانى طلا روند نزولى را در پيش گرفته بود.

رئيس اتحاديه طلا و جواهر كشور در پايان اظهار داشت: با وجود نزولى بودن نرخ سكه در بازار اما همچنان شاهد حباب يك ميليون تومانى بر نرخ سكه هستيم

منبع: عصرمالی

خبر انتخاب شده برای شما

اعلام زمان واریز یارانه نقدی خرداد
کمیسون تلفیق از محل تسعیر ارز ۱۰۶ هزار میلیارد تومان برای هزینه‌کرد در قالب هدفمندی یارانه‌ها پیش بینی کرده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.