2681, 2224, 
مهمترین متغیرهای تاثیر گذار بر قیمت سکه درهفته جاری |افزایش حباب قیمتیReviewed by سایت رادیوسهام on Aug 4Rating: 4.0 مهمترین متغیرهای تاثیر گذار بر قیمت سکه درهفته جاری |افزایش حباب قیمتی مهمترین متغیرهای تاثیر گذار بر قیمت سکه درهفته جاری |افزایش حباب قیمتی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 مهمترین متغیرهای تاثیر گذار بر قیمت سکه درهفته جاری |افزایش حباب قیمتی

با وجود نزولى بودن نرخ سکه در بازار اما همچنان شاهد حباب یک میلیون تومانى بر نرخ سکه هستیم.

به گزارش رادیوسهام ، محمد کشتى آراى، رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور به وضعیت بازار طلا در هفته اى که گذشت اشاره کرد و گفت: طى هفته اى که گذشت قیمت سکه به اوج خود رسید و در اوایل هفته نرخ سکه تا چهار میلیون و ۶۵٠ هزار تومان افزایش یافت.

او در ادامه بیان کرد: با توجه به برخى از اقدامات صورت گرفته مانند بحث هاى سیاسى و بسته ارزى که بانک مرکزى براى تنظیم قیمت ارز در بازار ثانویه در نظر گرفته است نرخ طلا و سکه روند نزولى را در پیش گرفت و قیمت هر قطعه سکه تا سه میلیون و ٧٠٠ هزار تومان کاهش یافت.

کشتى آرا با بیان اینکه در اوایل هفته فروشنده در بازار بیش از خریدار بود، اظهار داشت: در مجموع هفته گذشته قیمت طلا و سکه روند نزولى را در پیش گرفت و تقریبا در روزهاى پایانى هفته خریدار در بازار بیش از فروشنده بود.

حتما بخوانید :  طلا در انتهای ۲۰۲۰ می‌درخشد؟

رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور پیش بینى خود از روند قیمتى طلا و سکه در هفته جارى را اینگونه بیان کرد: به نظر مى رسد که با توجه به نزدیک شدن تاریخ تحریم ها که ١۵ مرداد ماه است و نیز بسته جدید ارزى بازار که این هفته بانک مرکزى اعلام مى کند شاهد تغییراتى در قیمت طلا و سکه در بازار خواهیم بود.

به گفته کشتى آرا، تغییرات قیمت وابسته نرخى است که بانک مرکزى برای ارز در بازار ثانویه اعلام مى کند.

او با اشاره به تغییرات قیمت طلا طی هفته گذشته گفت: قیمت هر گرم طلاى ١٨ عیار در اوایل هفته ٣٣۶ هزار تومان بود اما در روز پایانى هفته قیمت این کالا تا ٢٩٠ هزار تومان کاهش یافت.

کشتى آرا افزود: روز جمعه قیمت طلا در بازار جهانى حدود ٢٠ دلار کاهش یافت و در مجموع در هفته اى که گذشت قیمت جهانى طلا روند نزولى را در پیش گرفته بود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور در پایان اظهار داشت: با وجود نزولى بودن نرخ سکه در بازار اما همچنان شاهد حباب یک میلیون تومانى بر نرخ سکه هستیم

منبع: عصرمالی

خبر انتخاب شده برای شما

سقف وام مسکن افزایش می‌یابد؟
برخی از کارشناسان اعتقاد دارند که در شرایط کنونی برای کاهش التهاب بازار مسکن، افزایش نرخ سود بانکی می تواند کمک کند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.