1, 2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده وصنعتReviewed by سایت رادیوسهام on Aug 6Rating: 4.0گزارش مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده وصنعتگزارش مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده وصنعت
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گزارش مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده وصنعت

مصونیت در برابر کاهش ارزش ریال برایمان یک اصل است تجریشی مدیر عامل این شرکت، طی سخنانی گفت: اصل استراتژی ما سرمایه گذاری در سهام دلاری است، که در صورت کاهش ریال ارزششان افزایش یابد

به گزارش رادیوسهام ، شرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن طی مجمع فوق العاده سال مالی خود را از پایان آذر به پایان مرداد تغییر داد.

همچنین این شرکت نام خود را از سرمایه گذاری صنعت و معدن به سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت تغییر داد که این موضوع منوط به مجوز سازمان بورس شد.

علاوه بر آن طی این مجمع آدرس شرکت نیز تغییر خواهد کرد که به زودی اعلام  می شود.

تجریشی مدیر عامل این شرکت طی سخنانی گفت: اصل استراتژی ما سرمایه گذاری در سهام دلاری است، که در صورت کاهش ریال ارزششان افزایش یابد.

او گفت: دو‌ مجموعه نیروکلر و گلوکوزان وارد بهبود عملکردی شده اند و به زودی خبرهای خوبی از نیروکلر به گوش خواهد رسید.

وی تاکید کرد: ما هیچ عقد دائمی با سهام خود نبسته ایم و چنانچه موقعیت مناسب برای فروش داشته باشد، می فروشیم.

حتما بخوانید :  بازدهی مثبت بورس و ضرر صاحبان سکه و دلار

جلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن با حضور ۸۷ درصدی سهامداران، اعضای هیئت مدیره، مدیرعامل، نماینده سازمان بورس و بازرس قانونی تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه تجریشی رئیس مجمع و نماینده سهامدار عمده گفت: این مجمع در نظر دارد تا سال مالی شرکت را از پایان آذر ماه به پایان مرداد ماه تغییر دهد، همچنین می خواهیم تا نام شرکت از سرمایه گذاری صنعت و معدن به سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت تغییر کند، دلیل این موضوع به زمان فروش این بلوک باز می گردد، یعنی بانک صنعت و معدن تغییر نام این شرکت را جزو شرایط فروش قرار داده بود و ما در حال حاضر باید آن را اجرایی نماییم.

وی ادامه داد: همچنین در نظر داریم، تا طی این مجمع آدرس شرکت را تغییر دهیم که جزئیات آن در سایت شرکت منتشر خواهد شد.

در ادامه جلسه این سه موضوع مصوب شد و*تغییر نام شرکت منوط به اخذ مجوز از سازمان بورس شد. ضمن اینکه نماد شرکت تغییر نخواهد کرد.*

پس از پایان جلسه مجمع تجریشی مدیر عامل شرکت در پاسخ به سوالات سهامداران در خصوص استراتژی این شرکت در خرید و فروش سهام گفت: ما به سمت سهامی می رویم، که در صورت کاهش ریال ارزش آن ها افزایش یابد، *سهم های دلاری مورد توجه مجموعه صنعت و معدن بوده و با این استراتژی جلو می رویم. به عنوان مثال خروج ما از ایران خودرو بر همین اساس بود. *

حتما بخوانید :  افزایش ۳۰ درصدی فروش در بررسی عملکرد شرکت سیمان کرمان

وی در خصوص نیروکلر و گلوکوزان نیز پاسخ داد: این دو مجموعه شاهد بهبود عملکرد بوده اند و این موضوع در این دو شرکت جدی است، جلسات رسمی در شرکت نیروکلر در حال انجام است و به زودی خبرهای خوبی از این مجموعه به گوش خواهد رسید.

تجریشی در مورد فروش این بلوک ها گفت: روال ما به این صورت است که عملکرد بهتری داشته باشیم، اما سرمایه گذاری ما به صورت بلند مدت نیست و چنانچه مشتری خوبی برای این بلوک ها پیدا شود، قطعا می فروشیم.

وی در مورد لیزینگ صنعت و معدن پاسخ داد: ما یک سیت هیئت مدیره لیزینگ صنعت و معدن را داریم، اما تغییرات اساسی در این مجموعه اتفاق نیفتاده است.

او گفت: ضمن اینکه *سرمایه گذاری ما در تراکتورسازی نیز به عنوان فرصت سرمایه گذاری آزاد است و هدف ما فقط سود تقسیمی نیست. ما به کپیتال گین هم توجه می کنیم و لازم باشد مقداری از آن را می فروشیم. *

وی تاکید کرد: *سرمایه گذاری صنعت و معدن هیچ عقد دائمی با شرکت های زیر مجموعه خود نبسته است و چنانچه خریدار داشته باشد قطعا به فروش فکر می کنیم* و آن را دنبال می کنیم.

مدیر عامل مجموعه وصنعت در مورد دلیل خروج از پتروشیمی اصفهان گفت: این موضوع جزو استراتژی های مجموعه بوده تا سهامی که میزان کمی در پرتفوی دارند را تجمیع کنیم. انتقادات زیادی شد اما در نهایت به دلیل ریسکی بودن این شرکت اقدام به فروش آن کردیم.

حتما بخوانید :  A Secret Weapon for Writingbee.com Review

*این مقام مسئول در مورد فروش دفتر مرکزی نیز گفت: هر زمان جا به جایی دفتر صورت بگیرد، می توانیم دفتر فعلی را بفروشیم که این موضوع اعلام خواهد شد. *

منبع: بورس۲۴

خبر انتخاب شده برای شما

شاخص بورس در هفته ای که گذشت از سقف تاریخی خود عبور کرد و رکورد تازه ای را به ثبت رساند، حال باید دید که آیا روند صعودی دماسنج بازار سهام در هفته جاری ادامه دار است یا خیر؟
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.