تاریخ: ۱۰:۴۵ :: ۱۳۹۷/۰۵/۲۰

2067, 
دردسر تحریم‌ها برای گروه خودروسازی سایپاReviewed by سایت رادیوسهام on Aug 11Rating: 4.0 دردسر تحریم‌ها برای گروه خودروسازی سایپا دردسر تحریم‌ها برای گروه خودروسازی سایپا
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 دردسر تحریم‌ها برای گروه خودروسازی سایپا

مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا معتقد است با همه محدودیت هایی که تحریم های آمریکا علیه خودروسازی ایران ایجاد می‌کند گروه سایپا در این شرایط نیز ورود خودروهای جدید را در برنامه خود دارد.

به گزارش رادیوسهام ، محسن قاسم جهرودی در دومین روز هجدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو مشهد عنوان کرد: این گروه خودروسازی موفق شد در یک ماه گذشته از یک خودرو ۱۰۰ درصد ایرانی رونمایی کند.

جهرودی درباره خودروهایی که در ماه ‌های گذشته به دلیل کمبود قطعه در کارخانه باقی مانده اند، گفت: این خودروها به دلیل کسری فقط یک قطعه قادر به ارائه به بازار نبودند، اما در سه روز گذشته هشت هزار قطعه مورد نیاز تامین شد و تا پایان همین ماه همه کسری های مورد نیاز تامین می‌ شود.

وی افزود: هرچند برخی خودروسازان خارجی که سالها در بازار کشور حضور داشته و از آن منتفع شده بودند کم‌ لطفی کرده و به آینده تجاری خود در ایران پشت کردند، اما با این حال مشکلی برای تامین قطعات و ارائه خودروها به بازار جز یکی دو خودرو نداریم و به اندازه کافی قطعات منفصله انبار شده است.

حتما بخوانید :  درآمد فولاد هرمزگان به سه هزار و 700 میلیارد تومان رسید

مدیرعامل سایپا اظهار کرد: خودروسازی ایران به جز آمریکا در هیچ کجای جهان محدودیتی برای فعالیت ندارد و تحریم ‌های آمریکایی ها نخ‌ نما شده است.

وی به رونمایی از کامیون جدید این شرکت که با همکاری چینی ها در ایران مونتاژ می شود اشاره کرد و گفت: با رونمایی از این محصول ثابت کردیم بسیاری کشورها کماکان آماده همکاری با خودروسازی ایران هستند.

به گفته وی ایران خودرو و سایپا مطابق برنامه ریزی های خود به طور مکرر سایت های فروش خود را باز می کنند تا نیازمندان واقعی به خودرو بتوانند موفق به ثبت نام شوند. در این راستا یکی از محصول‌های سایپا که سفته بازی بسیار در بازار داشت، با اینکه از شرایط فروش نقدی برخوردار بود، پنج میلیون تومان از ارزش این محصول را نگه داشتیم تا از سفته بازی خارج شود.

هجدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو مشهد تا ۱۹ مرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه های مشهد ادامه دارد.۱۰۰ شرکت داخلی و ۳۰ نمایندگی از شرکت های خارجی در زمینه های ساخت خودرو، قطعه سازی، توزیع و فروش قطعات، نرم افزارهای مرتبط با صنعت خودرو، ماشین آلات و صنایع وابسته، تولید خودرو های بزرگ و موتورسیکلت و شرکت های خدماتی بیمه محصولات خود را در فضایی به مساحت ۳۵۵ هزار مترمربع در معرض دید عموم قرار داده اند.

حتما بخوانید :  رشد قیمت «فسلیر» ناشی از افزایش تقاضا

منبع: ایرنا

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع فوق العاده شرکت سنگ آهن گهر زمین، صبح امروز به دلیل به حدنصاب نرسیدن سهامداران حاضر در مجمع(۵۰ درصد)، برگزار نشد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.