تاریخ: ۱۷:۴۵ :: ۱۳۹۷/۰۵/۲۳

2067, 
معدنی ها فروش گندله به فولادسازان را در الویت قرار دهندReviewed by سایت رادیوسهام on Aug 14Rating: 4.0 معدنی هافروش گندله به فولادسازان را در الویت قرار دهند معدنی هافروش گندله به فولادسازان را در الویت قرار دهند
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 معدنی ها فروش گندله به فولادسازان را در الویت قرار دهند

تولید اسلب در فولاد هرمزگان در ۴ ماه ۹۷ معادل۱۲درصدرشد داشت.

به گزارش رادیوسهام ، علی گلشن معاون خرید شرکت فولاد هرمزگان  گفت: طی چهار ماه امسال ۵۲۰ هزار تن اسلب در شرکت تولید شد که از رشد ۱۲ درصدی نسبت به سال۹۶ برخوردار است.

وی تصریح کرد:امسال برنامه داریم ۱٫۵ میلیون تن محصول در شرکت فولاد هرمزگان تولید کنیم و تا پایان مرداد تمام محصولات شرکت فروخته شده است و تاکنون تحریم ها اثر منفی در صادرات نداشته است

گلشن افزود:تحریم موضوع جدیدی نیست و فولاد هرمزگان تمام سناریو ها را بررسی کرده و هیچگونه مشکل اساسی در این بخش نخواهیم داشت بطوریکه تمام قطعات مصرفی از پیش خریداری شده و بطور قطع در این مورد برنامه ریزی صورت گرفته است.

وی در مورد تامین اکترود گفت:قیمت اکترود طی یک سال اخیر در چین بطور فزاینده ای افزایش یافته است و تامین آن با مشکلاتی روبروبود از سویی این محصول یک کالای استراتژیک برای فولاد هرمزگان است به همین منظور با تدابیری توانستیم برای سه سال مصرف کارخانه برای این کالا را تامین کردیم و در این خصوص مشکلی نداریم.

حتما بخوانید :  معارفه امروز زیرمجموعه شستا

گلشن با انتقاد از روند تصمیم گیری دولت در بازار فولاد افزود:متاسفانه همزمانی تحریم های آمریکا و مصوبات دولتی برای بازار فولاد نگرانی هایی را در مورد خود تحریمی ایجاد کرده است.

وی گفت:با توجه به کاهش وضع عوارض گندله و اختلاف قیمت ایجاد شده در بازار داخل و خارج سبب شده تا انگیزه صادرات این محصول توسط معدنی ها افزایش یابد اما تامین نیاز داخل باید در الویت قرار گیرد.

گلشن افزود:نبود زیر ساخت برای حمل فولاد و مواد اولیه هم اکنون چالش اصلی این صنعت است بطوریکه توسعه حمل و نقل ریلی در ایران متناسب جاده ای نیست.

وی گفت:توسعه فولاد در کنار آبهای آزاد باید در الویت قرار گیرد و بطور قطع منطقه جنوب کشور در سال های آینده به قطب بزرگ تولید فولاد تبدیل خواهد شد.

منبع: معدن۲۴

خبر انتخاب شده برای شما

بازار سهام تا کجا به رشد خود ادامه می دهد؟
در پی افزایش قیمت دارایی‌های مختلف، بازار سرمایه از سایر بخش‌های اقتصادی عقب‌ مانده و از نظر اقتصادی ارزش دارایی‌های این بخش به روز نشده است، در نتیجه این بازار پتانسیل مناسبی برای رشد دارد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.