تاریخ: ۱۰:۳۰ :: ۱۳۹۷/۰۵/۲۹

2067, 
مدیرعامل شرکت ثاخت از تغییرات ساختاری شرکت خبر دادReviewed by سایت رادیوسهام on Aug 20Rating: 4.0مدیرعامل شرکت ثاخت از تغییرات ساختاری شرکت خبر دادمدیرعامل شرکت ثاخت از تغییرات ساختاری شرکت خبر داد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

مدیرعامل شرکت ثاخت از تغییرات ساختاری شرکت خبر داد

مدیرعامل شرکت بین المللی توسعه ساختمان از نیاز «ثاخت» به تغییرات ساختاری خبر داد و اعلام کرد: این تغییرات باید به تدریج انجام شود و اصلاحات در ساختار و فرایندها از یک سو و اصلاحات در شیوه انجام کارها و نگاه ها و نگرش ها صورت می‎گیرد.

به گزارش رادیوسهام ، دکتر مازیار حسینی؛ مدیرعامل شرکت بین المللی توسعه ساختمان در جلسه تکریم از خدمات دو تن از همکاران و معارفه دو همکار جدید به مجموعه گفت: قطعا به تغییرات ساختاری نیاز داریم که به تدریج انجام خواهد شد. اصلاحات در ساختار و فرایندها از یک سو و اصلاحات در شیوه انجام کارها و نگاه ها و نگرش ها از سوی دیگر باید در مجموعه صورت گیرد.

به گفته حسینی، شیوه های جدید مدیریتی را باید جایگزین شیوه های سنتی کنیم. درست است که صنعت ساختمان نسبت به صنایع دیگر همانند صنعت نفت همیشه از این جهت دو گام عقب تر بوده اما همان چیزی که در شیوه های نوین مدیریتی صنعت ساختمان وجود دارد متاسفانه در مجموعه توسعه ساختمان کم و کاست آن را به وضوح می توان مشاهده کرد. ان شاالله با تصمیماتی که در آینده گرفته خواهد شد همکاران متوجه این تغییرات خواهند شد.

حتما بخوانید :  تاثیر بودجه و نرخ ارز بر روند آتی بازار سهام

وی با تاکید بر اینکه هلدینگ باید از حالت بساز بفروشی خارج شود که تدبیر دکتر بازارگان مدیرعامل غدیر نیز هم راستا با آن است، گفت: قطعا در هلدینگ ماموریت و رسالت مان کاری نیست که از بخش خصوصی بر بیاید بلکه ما کاری را انجام خواهیم داد که از توان بخش خصوصی خارج باشد.

مدیرعامل شرکت بین المللی توسعه ساختمان با بیان اینکه باید به دنبال ارزش افزوده سیستم در موقعیت های دیگر بود، گفت: هنوز در صنعت ساختمان کارهای انجام نشده بسیار زیادی وجود دارد؛ کارهای بدیع و نو. صرف ساختن ساختمان و فروش آن در توانایی هر شرکتی است. ما متعهد به تکمیل تمامی پروژه های در دست اجرا هستیم اما در آینده از این جنس کار کمتر انجام خواهیم داد مگر آنکه در آن یک ویژگی خاصی وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: متاسفانه سرمایه گذاری عظیمی که در سالهای اخیر در صنعت ساختمان صورت گرفته کمتر متناسب با اقلیم و زیست بومی که در آن زندگی می کنیم بوده است. شرکت بین المللی توسعه ساختمان باید به دنبال ویژگی های خاص در صنعت ساختمان باشد که یکی از این موارد می تواند انتقال دانش و تکنولوژی ساخت ساختمان های مقاوم در برابر زلزله و ساختمان با مصرف انرژی کم (ساختمان سبز) باشد.

حسینی افزود: ساخت برج ۵۶ طبقه تهران که بلندترین برج مسکونی کشور بوده یکی از افتخارات این مجموعه است اما اگر در این پروژه متوقف شویم و تنها افتخار ما همین باشد، این به معنای درجا زدن است.

حتما بخوانید :  روند آینده بورس چه می‌شود؟

مدیرعامل شرکت بین المللی توسعه ساختمان با تاکید بر اینکه با وجود کمبود زمان اما شتابزده عمل نمی کنیم، خاطرنشان کرد: شفافیت اصل مهمی در کار است و هر آنچه که باید شما درجریان قرار بگیرید از زبان شخص بنده خواهید شنید. سیاست مان بر این است که از عقل، مشورت و خرد جمعی به وفور استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در مساله فروش و تامین مالی باید بازنگری جدی صورت بگیرد، گفت: متاسفانه بسیاری از پروژه ها از توجیه اقتصادی به دلیل هزینه های بالا خارج شده اند و اگر امروز تصمیم به خروج گرفته شود به نفع ماست تا اینکه یک ماه دیگر به این نتیجه برسیم.

علیرضا کریمی وثیق؛ رییس هیات مدیره شرکت بین المللی توسعه ساختمان اعلام کرد: مجموعه استارتاپ ها در صنعت ساختمان بیرون از شرکت غدیر کارهای خوبی را در دست اقدام دارند. امیدواریم با حضور دکتر حسینی که در صنعت ساختمان و شهرسازی چهره شناخته شده ای هستند، نگاه وسیع تر و توسعه ای به این مساله و همچنین بهره گیری از ظرفیت نیروهای جوانتر شکل گیرد.

منبع: پاسارگادتحلیل

خبر انتخاب شده برای شما

مینا یوسفی کارشناس بازارسرمایه با اعلام دلایل رونق بازار سهام و متغیرهای موثر داخلی و خارجی ، وضعیت چند صنعت بزرگ را بررسی و تحلیلی تکنیکال از شاخص ارائه کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.