تاریخ: ۱۲:۳۸ :: ۱۳۹۷/۰۵/۲۹

2067, 
فولاد مبارکه عرضه انحصاری دارد|احتکار مدرن با خرید و فروش انحصاری و محرمانهReviewed by سایت رادیوسهام on Aug 20Rating: 4.0فولاد مبارکه عرضه انحصاری دارد|احتکار مدرن با خرید و فروش انحصاری و محرمانهفولاد مبارکه عرضه انحصاری دارد|احتکار مدرن با خرید و فروش انحصاری و محرمانه
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

فولاد مبارکه عرضه انحصاری دارد|احتکار مدرن با خرید و فروش انحصاری و محرمانه

دبیر سندیکای لوله و پروفیل فولادی کشور در مورد احتکار کالا گفت : فعلا با بی انصافی های بزرگ و احتکار مدرن روبرو هستیم که اغلب توسط شرکت های مادر و خصولتی انجام می‌شود.

به گزارش رادیوسهام ، امیر حسین کاوه دبیر سندیکای لوله و پروفیل فولادی کشور در گفتگو با برنامه پایش شب گذشته در مورد احتکار کالاها گفت : در حال حاضر با بی انصافی های بزرگ و احتکار مدرن روبرو هستیم که اغلب توسط شرکت های مادر و خصولتی انجام می‌شود ، اکنون در بورس کالا شاهد اتفاقاتی هستیم که باعث گران تر شدن کالاها می‌شود. چون در بورس کالا هر چه کالا گران تر شود، دلالان حرفه‌ای که در بورس کالا هستند، سود بیشتری می‌کنند.
وی گفت : احتکار مدرنی که وجود دارد این است که خرید و فروش انحصاری و محرمانه است که اکنون این رویه در بورس کالا وجود دارد . عدم عرضه کالا به صنایع پایین دستی توسط صنایع مادر مشکلات زیادی را به وجود آورده است. ما هر چه به بورس کالا می گوییم و حتی وزیر صنعت معدن و تجارت هم دستور داده که اسامی خریداران را منتشر کنید، ولی اعلام می‌کنند که اسامی خریداران محرمانه است .
کاوه افزود: اکنون در شرکت ذوب آهن که زیر مجموعه شستا و تامین اجتماعی است، شاهد هستیم که خریدها انحصاری و توسط شرکت پویش بازرگان انجام می‌شود که این شرکت تحت مالکیت خود شرکت ذوب آهن است. وقتی که خریدار انحصاری است و توسط این شرکت صورت می‌گیرد می‌بینیم که مدیریت بازار دست خودشان است و هر گونه که بخواهند قیمت ها را در بازار کنترل می کنند. اکنون شاهد احتکار مدرن توسط ذوب آهن که زیر مجموعه شستاست هستیم.
دبیر سندیکای لوله و پروفیل فولادی کشور گفت: ما اکنون در اصفهان۱۹۶ هزار تن آهن احتکار شده داریم، ۱۹۶ هزار تن یعنی ۹۵۰ تریلی آهن ، یعنی از تهران تا مشهد آهن احتکار شده داریم که عرضه نمی‌شود. همچنین در فولاد مبارکه که زیر مجموعه ایمیدرو قرار دارد، انحصاری است و با نحوه عرضه اش در حال کنترل بازار به سود خود هستند امروز کارخانه ها تشنه مواد اولیه هستند، ولی این مواد احتکار می‌شوند .

حتما بخوانید :  تشریح چشم انداز بازار سرمایه در سال ۹۸

مردم: با محتکران مانند خائنان زمان جنگ برخورد شود

بیش از ۹۴ درصد از شرکت کنندگان در یک نظرسنجی اعتقاد دارند که محتکران مانند خائنان زمان جنگ هستند و باید مثل خائنان زمان جنگ با محتکران برخورد شود.
برنامه پایش شب گذشته در سوال نظرسنجی خود از مردم پرسید: آیا موافقید با محتکران در شرایط تحریم، مانند خائنان در زمان جنگ برخورد شود؟ در پایان این نظرسنجی ۹۴٫۹۵ درصد از مردم اعلام کردند که باید با محتکران در زمان تحریم مانند خائنان زمان جنگ برخورد شود.
همچنین ۵٫۰۵ درصد از شرکت کنندگان که نباید با محتکران برخوردی مانند برخورد با خائنان صورت گیرد.

فولاد مبارکه عرضه انحصاری دارد|احتکار مدرن با خرید و فروش انحصاری و محرمانه

منبع: فارس

خبر انتخاب شده برای شما

بازار سهام تا کجا به رشد خود ادامه می دهد؟
در پی افزایش قیمت دارایی‌های مختلف، بازار سرمایه از سایر بخش‌های اقتصادی عقب‌ مانده و از نظر اقتصادی ارزش دارایی‌های این بخش به روز نشده است، در نتیجه این بازار پتانسیل مناسبی برای رشد دارد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.