2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی بانک ملتReviewed by سایت رادیوسهام on Aug 21Rating: 4.0 گزارش مجمع عمومی عادی بانک ملت گزارش مجمع عمومی عادی بانک ملت
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

فروش برج جام بانک ملت با همین هدف صورت پذیرفت محمد بیگدلی مدیر عامل بانک ملت، در مجمع این بانک در سخنانی گفت: به منظور خروج از بنگاه داری در سال ۹۷، برج جام بانک ملت به فروش رفته و بخشی تبدیل به دارایی و نقدینگی در آمد. وی افزود: این موضوع برای سال ۹۷ نیز همچنان ادامه خواهد داشت.

به گزارش رادیوسهام ، محمد بیگدلی مدیر عامل بانک ملت، در مجمع این بانک در سخنانی گفت: به منظور خروج از بنگاه داری در سال ۹۷، برج جام بانک ملت به فروش رفته و بخشی تبدیل به دارایی و نقدینگی در آمد.

وی افزود: این موضوع برای سال ۹۷ نیز همچنان ادامه خواهد داشت.

*خبر تکمیلی…*

مجمع بانک ملت با حضور ۷۸ درصد سهامداران تشکیل شد.

بانک ملت به دلیل زیان انباشته سودی تقسیم نکرد.

هیئت رئیسه مجمع:

 گزارش مجمع عمومی عادی بانک ملت

حسن روستا رئیس مجمع در ابتدای جلسه گفت: با وجود اینکه افزایش سرمایه شرکت ها ۳۵ درصد کاهش داشته و با وجود کاهش ۴ درصدی ارزش کل معاملات در بورس و کاهش ۵ درصدی حجم معاملات انواع اوراق بهادار ، بانک ملت توانسته بازدهی خوبی نصیب سهامداران کنند در حالی که برخی از صنایع بازدهی منفی و کمتر از منفی ۱۰ درصد داشتند.

وی گفت: نسبت کفایت سرمایه این بانک نسبت به سایر بانک ها بالاتر و به عدد۸ رسیده است، این شرکت از ۲۴۰ روز معاملاتی ۲۲۰ روز باز بوده است. همچنین در مورد فروش اموال و دارایی های مازاد بانک ملت رتبه اول را کسب کرده است.

وی گفت: امیدواریم پرتفوی خود را بهینه کنیم و جایگاه خوبی در عمل به مسئولیت های اجتماعی داشته باشیم.

حتما بخوانید :  رشد ۱۲۴ درصدی خالص سود بانک سینا

*سال ۹۶ سال فروش دارایی مازاد، این روند ادامه دارد…*

در ادامه مجمع محمد بیگدلی مدیر عامل شرکت گفت: بانک ملت اولین بانکی بوده که تصمیم بر خروج از دارایی‌های مازاد داشته است و بر همین اساس در سال ۹۶ از برخی دارایی های مازاد خود خارج شده است.

وی گفت: در سال ۹۷ برج جام بانک ملت به فروش رفته این تصمیم بسیار حائز اهمیت بوده شرکت بخشی از دارایی ها را به صورت نقدی و بخش دیگر را به صورت غیرنقدی تبدیل کرده است. در ادامه در سال جاری بخش دیگری از دارایی های مازاد به فروش خواهد رسید.

بیگدلی افزود: در سال ۹۶ بانک ملت حتی یک روز هم از بانک مرکزی اضافه برداشت نداشته است از این محل ۶۶۸۴ میلیارد ریال عاید بانک شده است

*افزایش سرمایه در راه داریم…*

مدیر عامل بانک ملت گفت: شرکت در نظر دارد پس از تسعیر ارز و بردن در حساب ای سود انباشته از این محل افزایش سرمایه بدهد تا از معافیت مالیاتی برخوردار شود.

وی در مورد عملکرد بانک نسبت به سال مالی گذشته گفت : رشد دارایی‌های مولد بانک به میزان ۲۲ درصد و رشد سود خالص بانک ۴۸ درصد بوده است این در حالی است که کاهش قیمت بهره ای پول بانک به میزان حدود ۹ درصد و افزایش سهم درصد سپرده های بلند مدت بانک به میزان ۱۳ درصد است.

به گفته وی؛ عدم اضافه برداشت از حساب جاری بانک نزد بانک مرکزی در تمامی روزهای سال از طریق مدیریت بهینه دستاورد مهمی برای بانک بوده است.

وی ادامه داد: اعطای حکم قابل توجهی تسهیلات شبانه در بازار بین بانکی در نتیجه مدیریت مطلوب نقدینگی از عملکرد مناسب بانک نسبت به سال مالی گذشته است.

بیگدلی در مورد فعالیت ها و دستاوردهای بانک ملت در سال ۹۶ گفت: مشارکت در طرح های بزرگ و ملی از جمله حوزه نفت و گاز طرح های پتروشیمی فولاد سیمان نیروگاه و صنعت هواپیمایی همچنین مشارکت در پروژه های سندیکایی تامین مالی شرکت ها و پروژه های بزرگ از محل صندوق توسعه و منابع داخلی اعطای تسهیلات قرض الحسنه اعطای تسهیلات مسکن به اقشار خاص فعالیت ها و دستاوردهای بانک ملت بوده است.

حتما بخوانید :  کالبدشکافی سودآوری صنعتی بهشهر

*بند های حسابرسی شرکت …*

بند ۴) براساس مفاد ماده ۳۴ اساسنامه صندوق بازنشستگی و از کار افتادگی کارکنان بانکها، کسری منابع صندوق می‎بایست توسط بانک های عضو آن تامین شود. براساس محاسبات اکچوئری، سهم بانک مورد گزارش از کسری منابع صندوق تا پایان سال ی۹۶ مبلغ ۵۵۴۰۹ میلیارد‌ ریال تعیین گردیده است. شایان ذکر است بانک ضمن اعتراض به معیارهای مورد نظر در محاسبات اکچوئری در مقطع خصوصی‎سازی (پایان سال ۸۷) و بعد از آن، از این بابت جمعا مبلغ ۲۹۱۱۸میلیارد‌ ریال(یادداشت توضیحی ۱-۲۶) تسویه و یا ذخیره در حسابها منظور نموده است. با توجه به مراتب فوق، احتساب ذخیره کافی در حسابها ضروری ست، لیکن تعیین میزان دقیق آن منوط به مشخص شدن نتایج اعتراض بانک خواهد بود.

پاسخ بند ۴) با پارامتر های محاسبه تعهدات بانک ها صندوق بازنشستگی بانکها در شرف حل و فصل است. در ارتباط با رقم ۵۵ هزار میلیارد ریال تا ۲۵ هزار میلیارد ریال مربوط به زمان دولتی بودن بانک است این اختلاف در مورد داراییها در حال بررسی و توافق است.

بند ۶) به‏شرح مندرج در یادداشت‏های توضیحی ۱۲ و ۱۳ صورتهای مالی، در سال مالی مورد گزارش، بخشی از بدهی‏های غیرجاری مشتریان حدودا به ‏مبلغ ۱۰۷۸۰۳ میلیارد ‏ریال (سال قبل ۸۷۲۴۵ میلیارد‏ریال) با شرایط جدید، استمهال و با تقسیط آنها، به طبقه‏ جاری منتقل گردیده است. به علاوه بخشی از تسهیلات اعطایی ارزی از سنوات قبل با امهال و شناسایی سود تعهدی و تسعیر ارز، در طبقه جاری منعکس می‏باشد که بررسی های به‏عمل آمده حاکی از عدم وصول اصل و  سود آنها در سررسید می‏باشد. مضافا جریان ورودی منافع آتی حاصل از انتقال
مبلغ ۹۱۷۱ میلیارد ‏ریال مانده حساب سود معوق (سال مالی قبل ۶۷۶۷میلیارد ریال و سال مالی مورد گزارش ۲۴۰۴ میلیارد ‏ریال) به درآمدهای بانک، تاکنون محرز نگردیده است. بعلاوه مفاد بخشنامه‏های لازم‏الاجرا مصوب شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران درخصوص تفکیک و طبقه‏بندی تسهیلات اعطایی و عدم برگشت ذخیره تسهیلات استمهالی و احتساب ذخیره مطالبات مشکوک‏الوصول لازم و اخذ وثایق ارزشمند، به‏طور کامل رعایت نگردیده است. باتوجه به مطالب فوق هر چند تعدیلاتی از این بابت ضروری است، لیکن تعیین میزان دقیق آن در شرایط حاضر برای این سازمان میسر نمی‏باشد.

حتما بخوانید :  دیده‌بان بورس یک‌شنبه (25 آذر)

پاسخ بند ۶ ) بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی طبقه بندی دارایی ها بر اساس رسید معوق شده آنها است که بین ۱۰ تا ۵۰ درصد ذخیره گیری می شود کل مجموعه بانک سیستمی است که ممکن است در برخی موارد برخی اشخاص و مشتریان امهال می نمایند که بانک به آنها تخفیف می‌دهد این تخفیف برای مشتریان و بانک مراسم اتفاق می‌افتد مشتریان زمین‌گیر می‌شوند این موضوع از نظر حسابداری نیز مشکلی ندارد.

*پاسخ بندهای حسابرسی توسط معاون مالی شرکت پاسخ داده شد.

*مصوبات مجمع *

بر اساس مصوبات مجمع بازرس قانونی شرکت تغییر کرده است.

همچنین در این مجمع به دلیل زیان انباشته بانک ملت ، تقسیم سودی انجام نشده است.

منبع: بورس۲۴

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت اعتباری ملل در دوره شش ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۹۷، مبلغ ۴۰۳ ریال زیان به ازای هر
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: ,