2681, 2224, 
پیش بینی روند قیمت طلا | گرانی طلا در راه استReviewed by رادیو سهام on Sep 1Rating: 5.0پیش بینی روند قیمت طلا | گرانی طلا در راه استپیش بینی روند قیمت طلا | گرانی طلا در راه است
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۳ votes, average: 4٫۶۷ out of 5)
Loading...

یک تحلیلگر ارشد اقتصادی پیش بینی می کند که روند صعودی ارزش دلار آمریکا و افت قیمت طلا به زودی پایان خواهد یافت. پیش بینی روند قیمت طلا | گرانی طلا در راه است 

به گزارش رادیو سهام به نقل از کیتکو نیوز ، جان هاتهاوی تحلیلگر برجسته اقتصادی و استراتژیست بین المللی تاکید کرد: به نظر من رشد فزاینده قیمت طلا در بازارهای جهانی کاملا قریب الوقوع و نزدیک است.

بر اساس این گزارش وی تصریح کرد: گرچه طی ماه های اخیر افزایش ارزش دلار فشار زیادی را بر قیمت جهانی طلا وارد کرده است ولی به نظر من این روند به زودی معکوس خواهد شد و با کاهش ارزش دلار ، قیمت جهانی طلا با افزایش چشمگیری روبرو می شود.

اظهارات هاتهاوی در شرایطی است که طلا توانسته است بار دیگر بالاتر از سطح حمایتی ۱۲۰۰ دلاری تثبیت شود.

وی گفت: دلار آمریکا همچنان بزرگترین تهدید برای بازار طلا به شمار می رود. البته اوضاع اقتصادی آمریکا آنطور که بسیاری از سرمایه گذاران و کارشناسان تصور می کنند، مستحکم و قوی و رضایت بخش نیست. این فرضیه درست نیست که اگر اقتصاد جهانی با رکود روبرو شود، اقتصاد آمریکا مانند جزیره ای می تواند از تبعات منفی این رکود و بحران اقتصادی در امان باشد.

حتما بخوانید :  شاخص دلار کاهشی شد

وی در پایان افزود: بحران کسری بودجه و بدهی آمریکا می تواند در نهایت به ضرر ارزش دلار باشد و قیمت جهانی طلا را افزایش دهد.

منبع: سایت طلا

خبر انتخاب شده برای شما

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۲۴۸ دلار و ۱۴ سنت رسید.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.