2681, 2224, 
دلیل افزایش قیمت سکه از زبان رئیس اتحادیهReviewed by رادیو سهام on Sep 3Rating: 5.0دلیل افزایش قیمت سکه از زبان رئیس اتحادیهدلیل افزایش قیمت سکه از زبان رئیس اتحادیه
[ratings]

رئیس اتحادیه طلا و جواهر معتقد است صحبت‌هایی که درباره نقدینگی شده در افزایش قیمت های طلا در روز جاری تاثیر داشته است. دلیل افزایش قیمت سکه از زبان رئیس اتحادیه

به گزارش رادیو سهام، ابراهیم محمدولی درباره علت افزایش قیمت سکه و طلا اظهار کرد: از دیدگاه من بحث‌ها و صحبت‌های ریاست بانک مرکزی و اظهارنظراتی که در مورد نقدینگی در جامعه صورت گرفت، یکی از دلایل افزایش قیمت سکه و طلا در روز جاری است.

وی در پاسخ به اینکه روند قیمت‌ها را تا پایان ماه چطور ارزیابی می‌کنید؟ گفت: اگر همین دیدگاه‌ها ادامه پیدا کند، اثر مثبتی بروز نخواهد کرد، مگر اینکه دیدگاه دوستان تغییر کند. برخی از نمایندگان مجلس و بانک مرکزی باید دیدگاهشان تغییر کند. دوستان و مسئولانی که در مورد مسائل اقتصادی صحبت می‌کنند، باید دقت کنند که لطافت لازم را در صحبت‌هایشان داشته باشند تا بازار ملتهب نشود. با اَخم و تَخم و بگیر و ببند، نمی‌توان اقتصاد را درست کرد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر در پاسخ به اینکه آیا در حال حاضر خرید در بازار صورت می‌گیرد؟ گفت: ممکن است مقدار کمی خرید سکه در بازار صورت گیرد که احتمال توقف خریدها با توجه به وضعیت موجود وجود دارد.

حتما بخوانید :  دلار باز هم سقوط می کند؟

محمدولی به وضعیت خرید مصنوعات طلا در بازار اشاره کرد و گفت: خرید مصنوعاتی که ساخته شده از صفر درصد رشد کرده و مقداری خرید وجود دارد.

وی در پاسخ به اینکه سیاست حذف مالیات و حذف حق گمرک از طلا و مصنوعات چه میزان در خرید و فروش تاثیرگذار بوده؟ گفت: این موضوع تا حدودی اثرگذار بوده و کسانی توانایی واردات طلا داشتند، اقدام به این کار کرده‌اند؛ هر چند که مقدارش کم بوده است.

منبع: ایسنا

خبر انتخاب شده برای شما

پیش‌بینی قیمت طلا در روز‌های پیش رو
رئیس اتحادیه طلافروشان اهواز گفت: بسیاری از طلافروشان هر چهار یا پنج روز یک بار نیز طلا فاکتور نمی‌کنند و نمی‌فروشند زیرا خرید طلا از توان مردم خارج است و کالا و مایحتاج اساسی زندگی مردم نیز نیست.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.