2682, 
چیز زیادی تا پایان سلطه دلار باقی نمانده استReviewed by سایت رادیوسهام on Sep 12Rating: 4.0چیز زیادی تا پایان سلطه دلار باقی نمانده استچیز زیادی تا پایان سلطه دلار باقی نمانده است
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

یک کارشناس سرمایه‌گذاری گفت آمریکا بدهکارترین کشور جهان است و این وضعیت روز به روز در حالقیمت ارز کاهش می یابد بدتر شدن است.

به گزارش رادیوسهام به نقل از راشا تودی، جیم راجرز که در همایش اقتصادی شرقی ولادی وستوک حضور یافته بود اقرار کرد مقادیر زیادی دلار در اختیار دارد اما نه به خاطر این‌که دلار یک ارز جهانی است بلکه به این خاطر که به عقیده مردم، دلار یک ارز ایمن است و در حالی که خود وی اینگونه فکر نمی‌کند با توجه به ترجیح بازار دلار در اختیار دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت که احتمال می‌دهد ارزش دلار در کوتاه مدت افزایش یابد اما بسیاری از کشورها نظیر ایران، روسیه و چین به دنبال خلاص شدن از سلطه دلار هستند. در سال‌های پیش رو دلار جایگاه خود را به عنوان ارز جهانی از دست خواهد داد چرا که در طول تاریخ همواره با تغییر شرایط، کشورها به سمت ارزهای جدیدتر و مطمئن‌تر حرکت کرده‌اند.

جیم راجرز افزود: برای مثال در یک دوره زمانی، پوند انگلیس مهم‌ترین ارز جهان بود و قبل‌تر از آن هم ارزهایی نظیر پزوتای اسپانیا و فرانک فرانسه غالب بودند. مردم از قدرت مالی واشنگتن راضی نیستند و به دنبال راه‌هایی برای دور شدن از سلطه دلار هستند. این اتفاق قبلا هم افتاد و می‌دانید چه بر سر پوند آمد.

وی با نام بردن از ترکیه و روسیه به عنوان دو کشوری که کار تجارت با استفاده از پول‌های ملی را شروع کرده‌اند گفت همه تلاش می‌کنند تا از شر دلار خلاص شوند. وی افزود یوان چین به نظر تنها گزینه ممکن برای جایگزینی دلار است، اما فکر نمی‌کنم این اتفاق به زودی بیافتد چرا که یوان هنوز از قدرت تبدیل بالایی برخوردار نیست.  

خبر انتخاب شده برای شما

پیش‌بینی یک نماینده مجلس از روند دلار تا پایان سال
یک کارشناس اقتصادی گفت: بازار ایران و البته بازارهای جهانی حس کرده‌اند که بایدن پیروز انتخابات آمریکا خواهد شد. این موضوع تصور عرضه بیشتر دلار در کوتاه مدت و به تبع آن کاهش نرخ دلار را تقویت کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
حتما بخوانید :  پیش بینی قیمت دلار تا پایان سال