2224, 
پیش بینی اوپک درباره رشد تقاضای جهانی نفت در سال 2019Reviewed by سایت رادیوسهام on Sep 16Rating: 4.0پیش بینی اوپک درباره رشد تقاضای جهانی نفت در سال 2019پیش بینی اوپک درباره رشد تقاضای جهانی نفت در سال 2019
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

اوپک در گزارش ماهیانه خود پیش بینی کرده است که تقاضای جهانی نفت سال آینده ۱٫۴۱ میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت که این رقم نسبت به گزارش ماه قبل ۲۰ هزار بشکه کاهش نشان می دهد.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت اوپک در تازه ترین گزارش خود پیش بینی درباره رشد تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۱۹ را کاهش داده است.

به گزارش رادیوسهام به نقل از رویترز، اوپک اعلام کرده است که نگرانی های مربوط به وضعیت رشد اقتصادی جهان طی سال ۲۰۱۹ میلادی موجب افت رشد تقاضای نفت خواهد شد.

بر اساس این گزارش اوپک در گزارش ماهیانه خود پیش بینی کرده است که تقاضای جهانی نفت سال آینده ۱٫۴۱ میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت که این رقم نسبت به گزارش ماه قبل ۲۰ هزار بشکه کاهش نشان می دهد.

این برای دومین ماه متوالی است که اوپک پیش بینی خود درباره رشد تقاضای جهانی نفت را کاهش داده است. افزایش چالش ها در اقتصادهای نوظهور و در حال توسعه فشار زیادی را بر تقاضای جهانی نفت وارد خواهد کرد.

تولید نفت اوپک در ماه اوت با ۲۷۸ هزار بشکه افزایش به بیش از ۳۲٫۵۶ میلیون بشکه در روز رسیده است. بیشترین افزایش تولید مربوط به لیبی بوده است.

اوپک اعلام کرده است که جهان در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۳۲٫۰۵ میلیون بشکه در روز از تولید نفت اعضای این سازمان نیاز خواهد داشت.

این گزارش نشان می دهد تولید نفت کشورهای غیر عضو اوپک نیز طی سال آینده با رشد ۲٫۱۵ میلیون بشکه در روز روبرو خواهد شد که ۲۰ هزار بشکه بیشتر از پیش بینی ماه گذشته است.

خبر انتخاب شده برای شما

با وجود آغاز طرح فروش فوری خودرو هنوز بازار واکنش مثبتی نسبت به این موضوع نداشته و حتی در برخی از خودروها که در این طرح عرضه نشده‌اند شاهد افزایش قیمت هم هستیم.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
حتما بخوانید :  موج‌سواران چگونه دلار را گران کردند؟