1. «فین‌تک و آینده خدمات مالی» منتشر شد

2224, 
«فین‌تک و آینده خدمات مالی» منتشر شدReviewed by سایت رادیوسهام on Sep 17Rating: 4.0«فین‌تک و آینده خدمات مالی» منتشر شد«فین‌تک و آینده خدمات مالی» منتشر شد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

کتاب «فین‌تک و آینده خدمات مالی» با کوشش علیرضا خداکرمی و سیدعلی میرخاندوزی انتشار یافت. فناوری‌های پیشرفته و شبکه‌های گسترده مالی، بازارهای مالی جهان را متحول کرده و موجب پویایی محیط کسب و کار شده است. از جمله این فناوری‌ها می‌توان به بیومتریک، محاسبات ابری، محاسبات شناختی، فناوری بلاک‌چین، محاسبات کوآنتومی و… اشاره کرد.

«فین‌تک و آینده خدمات مالی» منتشر شد
برخی از این نوآوری‌ها می‌تواند برخی از مدل‌های کسب و کار موجود را به طور کامل به مدلی دیگر تبدیل کند و با یک دگردیسی کامل، کسب و کارقبلی را حذف کند. این نوآوری‌ها در کتاب حاضر «روندهای برافکن» نامیده و تلاش شده است مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد. مجمع جهانی اقتصاد در سال ۲۰۱۵ در گزارشی با عنوان «the future of Financial services»  به بررسی فناوری‌های نوین و مسائل روز صنعت مالی پرداخت. مبنای اصلی کتاب «فین‌تک و آینده خدمات مالی» گزارش یادشده است و در نگارش این کتاب سعی شده ضمن رعایت چارچوب کلی گزارش، انتخاب بخش‌ها و فصل‌های کتاب و ارائه برخی توضیحات تکمیلی، به گونه‌ای باشد که مطالعه آن برای افراد با تخصص‌های متفاوت و سطوح مختلف دانش مالی آسان باشد. مطالب این کتاب در دو بخش ارائه شده است: بخش اول؛ آشنایی بافناوری مالی و بخش دوم؛ تحلیل نوآوری‌های نوظهور.

خواننده در بخش اول با حوزه‌های اصلی صنعت خدمات مالی، فن‌آوری‌های مالی، خوشه‌های نوآوری و روندهای برافکن و آثار آن بر کسب و کارهای موجود در هر یک از حوزه‌های صنعت مالی آشنا خواهد شد. بخش دوم کتاب نیز به تجزیه و تحلیل آثار روندهای برافکن بر صنعت مالی و چالش‌هایی که شرکت‌های بزرگ خدمات مالی با آن مواجه خواهند شد و راهکارهای آن می‌پردازد. تحلیل فضای کسب و کار، تحلیل نوآوری‌های کلیدی، تحلیل ویژگی‌های مدل‌های آتی کسب و کارهای نوین و سناریوهای مطرح برای حفظ بقای فعالان فعلی صنعت مالی از دیگر موارد مطرح شده در بخش دوم کتاب «فین‌تک و آینده خدمات مالی» است. این کتاب می‌تواند در تهیه الگوهای پژوهشی و برنامه‌ریزی کسب و کار مفید باشد و از آنجا که به صورت کاملا حرفه‌ای از گزارش مجمع جهانی اقتصاد بهره برده است امکان تجزیه و تحلیل دقیق و  کاربردی را فراهم کرده است. از سوی دیگر سرمایه‌گذاران و شرکت‌های سرمایه‌گذاری که در حوزه سرمایه‌گذاری خطرپذیر فعالیت می‌کنند می‌توانند با مطالعه این کتاب، فرصت‌ها و تهدیدهای موجود را شناسایی و برای ورود به این حوزه اقدام کنند. «فین‌تک و آینده خدمات مالی» در ۲۱۰ صفحه شامل دو بخش و ۹ فصل از سوی «نشر فرهنگ‌شناسی» منتشر شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

حتما بخوانید :  پشت صحنه پیش فروش کالا

منبع: دنیای اقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

رئیس کل اسبق بانک مرکزی گفت: پرداخت سود های موهوم بانک ها به سپرده گذاران، یکی از عوامل رشد نقدینگی است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

آموزش بورس

قالب خبری