1. «فین‌تک و آینده خدمات مالی» منتشر شد

2224, 
«فین‌تک و آینده خدمات مالی» منتشر شدReviewed by سایت رادیوسهام on Sep 17Rating: 4.0«فین‌تک و آینده خدمات مالی» منتشر شد«فین‌تک و آینده خدمات مالی» منتشر شد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

کتاب «فین‌تک و آینده خدمات مالی» با کوشش علیرضا خداکرمی و سیدعلی میرخاندوزی انتشار یافت. فناوری‌های پیشرفته و شبکه‌های گسترده مالی، بازارهای مالی جهان را متحول کرده و موجب پویایی محیط کسب و کار شده است. از جمله این فناوری‌ها می‌توان به بیومتریک، محاسبات ابری، محاسبات شناختی، فناوری بلاک‌چین، محاسبات کوآنتومی و… اشاره کرد.

«فین‌تک و آینده خدمات مالی» منتشر شد
برخی از این نوآوری‌ها می‌تواند برخی از مدل‌های کسب و کار موجود را به طور کامل به مدلی دیگر تبدیل کند و با یک دگردیسی کامل، کسب و کارقبلی را حذف کند. این نوآوری‌ها در کتاب حاضر «روندهای برافکن» نامیده و تلاش شده است مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد. مجمع جهانی اقتصاد در سال ۲۰۱۵ در گزارشی با عنوان «the future of Financial services»  به بررسی فناوری‌های نوین و مسائل روز صنعت مالی پرداخت. مبنای اصلی کتاب «فین‌تک و آینده خدمات مالی» گزارش یادشده است و در نگارش این کتاب سعی شده ضمن رعایت چارچوب کلی گزارش، انتخاب بخش‌ها و فصل‌های کتاب و ارائه برخی توضیحات تکمیلی، به گونه‌ای باشد که مطالعه آن برای افراد با تخصص‌های متفاوت و سطوح مختلف دانش مالی آسان باشد. مطالب این کتاب در دو بخش ارائه شده است: بخش اول؛ آشنایی بافناوری مالی و بخش دوم؛ تحلیل نوآوری‌های نوظهور.

خواننده در بخش اول با حوزه‌های اصلی صنعت خدمات مالی، فن‌آوری‌های مالی، خوشه‌های نوآوری و روندهای برافکن و آثار آن بر کسب و کارهای موجود در هر یک از حوزه‌های صنعت مالی آشنا خواهد شد. بخش دوم کتاب نیز به تجزیه و تحلیل آثار روندهای برافکن بر صنعت مالی و چالش‌هایی که شرکت‌های بزرگ خدمات مالی با آن مواجه خواهند شد و راهکارهای آن می‌پردازد. تحلیل فضای کسب و کار، تحلیل نوآوری‌های کلیدی، تحلیل ویژگی‌های مدل‌های آتی کسب و کارهای نوین و سناریوهای مطرح برای حفظ بقای فعالان فعلی صنعت مالی از دیگر موارد مطرح شده در بخش دوم کتاب «فین‌تک و آینده خدمات مالی» است. این کتاب می‌تواند در تهیه الگوهای پژوهشی و برنامه‌ریزی کسب و کار مفید باشد و از آنجا که به صورت کاملا حرفه‌ای از گزارش مجمع جهانی اقتصاد بهره برده است امکان تجزیه و تحلیل دقیق و  کاربردی را فراهم کرده است. از سوی دیگر سرمایه‌گذاران و شرکت‌های سرمایه‌گذاری که در حوزه سرمایه‌گذاری خطرپذیر فعالیت می‌کنند می‌توانند با مطالعه این کتاب، فرصت‌ها و تهدیدهای موجود را شناسایی و برای ورود به این حوزه اقدام کنند. «فین‌تک و آینده خدمات مالی» در ۲۱۰ صفحه شامل دو بخش و ۹ فصل از سوی «نشر فرهنگ‌شناسی» منتشر شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

حتما بخوانید :  فضای تردید در بازار جهانی

منبع: دنیای اقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

رمزارزها از انواع ارزهای دیجیتال هستند و ارزش آنها را میزان تقاضا و اصل محدودیت تعداد آن‌ها، تعیین می‌کند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

آموزش بورس

قالب خبری