بانک مرکزی چین نقدینگی جدید به سیستم مالی تزریق کرد

2224, 
افت فلزات در آستانه تشدید جنگ تجاری آمریکا و چینReviewed by سایت رادیوسهام on Sep 17Rating: 4.0 افت فلزات در آستانه تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین افت فلزات در آستانه تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

در آستانه ‌وضع تعرفه وارداتی از سوی دولت آمریکا بر طیف وسیع‌تری از کالاهای چینی، فضای منفی بر بازار فلزات حاکم شده اما در این میان تزریق نقدینگی از سوی بانک مرکزی چین به سیستم مالی این کشور کمی از التهاب بازار کاسته است.

خبرگزاری رویتز به نقل از یک مقام آگاه نقل کرد که به احتمال قوی امروز رئیس جمهور آمریکا وضع تعرفه بر ۲۰۰ میلیارد دلار از کالاهای چینی را به اطلاع عموم خواهد رساند. روز گذشته نیز روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی خبر داد که تعرفه در نظر گرفته شده به میزان ۱۰ درصد است. پیش‌تر مقامات دولت آمریکا از عزم خود برای وضع تعرفه ۲۵ درصدی بر فهرست جدیدی از کالاهای چینی خبر داده بودند. انتشار این اخبار بازار فلزات را زیر فشار قرار داد

در این میان امروز در اقدامی غافلگیرکننده، بانک مرکزی چین اعلام کرد از طریق سیستم اعتباردهی میان مدت خود ۲۶۵ میلیارد یوان (۳۸/۵۸ میلیارد دلار) به موسسات مالی این کشور تزریق کرده است. به صورت سنتی با سررسید وام‌های پیشین شاهد اعطای وام جدید از سوی بانک مرکزی به موسسات مالی هستیم اما امروز موعد تسویه هیچ یک از تسهیلات اعطایی این نهاد نبوده و همین امر فعالان اقتصای را غافلگیر کرده است. فعالان بازار اقدام اخیر را در راستای افزایش توان وام‌دهی سیستم مالی به کسب و کارها برای غلبه بر مشکلات ناشی از جنگ تجاری با آمریکا ارزیابی می‌کنند.

حتما بخوانید :  برخورد شدید با سود سپرده بالای ۲۰ درصد

در این میان یکی از روزنامه پرتیراژ چین به نقل از رئیس بانک مرکزی این کشور اعلام کرد که بازارهای مالی چین باید رویکدری بازتر را نسبت به سرمایه‌گذاران خارجی در پیش بگیرند و  وضعیت کسب و کار به منظور جلب مشارکت بیشتر موسسات مالی خارجی می بایست ارتقا یابد. انتشار این خبر در کنار تزریق نقدینگی از سوی بانک مرکزی چین کمی از جو منفی حاکم بر بازار فلزات کاست.

در برهه کنونی هر تن آلومینیوم در معاملات آتی لندن با افتی ۱/۲ درصدی در سطح ۲۰۱۳ دلار قرار گرفته و روی با کاهشی به میزان ۰/۱ درصد به ۲۳۰۵ دلار رسیده است. سرب با افتی ۰/۸ و در سطح ۲۰۱۹ دلار قرار گرفته است. در این میان مس با افت قیمتی ۰/۳ درصدی در سطح ۵۸۸۹ دلار معامله می‌شود.

منبع:دنیای بورس

خبر انتخاب شده برای شما

رمزارزها از انواع ارزهای دیجیتال هستند و ارزش آنها را میزان تقاضا و اصل محدودیت تعداد آن‌ها، تعیین می‌کند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.