فشارها بر اقتصاد چین افزایش یافت:

2224, 
ترامپ، کمربند بدرفتاری تجاری را محکم تر بستReviewed by سایت رادیوسهام on Sep 18Rating: 4.0ترامپ، کمربند بدرفتاری تجاری را محکم تر بستترامپ، کمربند بدرفتاری تجاری را محکم تر بست
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

حرکت جدید ترامپ برای وضع تعرفه های جدید در واقع “سمی کشنده و مهلک” برای اقتصاد دنیا عنوان شده است.

ترامپ کمربند جنگ تجاری با چین را محکم تر کرد و با اقدامی جدید در ساعات شبانگاهی دیشب به وقت تهران، بر ۲۰۰ میلیارد دلار از محصولات چینی تعرفه ۱۰ درصدی وضع کرد.

به گزارش رادیسهام به نقل از سنا، حرکت جدید ترامپ برای وضع تعرفه های جدید در واقع “سمی کشنده و مهلک” برای اقتصاد دنیا عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، ترامپ در توئیتی در روز دوشنبه اعلام داشت اگر چین وارد فاز مقابله به مثل شود و ضرر و زیانی به کشاورزان و صنایع آمریکا وارد کند، به سرعت وارد فاز سوم تعرفه های گمرکی خواهد شد که اعمال تعرفه های گمرکی بر ۲۶۷ میلیارد دلار از محصولات وارداتی چین به آمریکا خواهد بود.

این در حالی است که، چین در تلاش برای ارسال یک مذاکره کننده ای حرفه ای و دیپلماتی مقبول به آمریکا است تا بتواند از اوضاع آشفته اقتصادی خود که بر اساس رفتار بد تجاری آمریکا به وجود آمده است خارج شود.

حتما بخوانید :  وزیر راه جزییات توسعه ساخت و ساز تا سال 99 را اعلام کرد

فنگ ژینگهای، نائب رئیس نهاد نظارتی بازار سهام چین در کنفرانسی در شهر تیانجین در این خصوص اظهار داشت: رئیس جمهور آمریکا تاجری قدرتمند است که امکان وارد کردن ضربه اقتصادی به وی بسیار سخت است . ترامپ سعی دارد تا چین را تحت فشار قرار دهد . به همین دلیل اگر وازد فاز مذاکرات صلح تجاری با آمریکا شویم باید امتیازات عظیمی را به این کشور اعطا کنیم تا دست از جنگ تجاری بر دارد. امتیازاتی که ممکن است با وضع تعرفه های وی، همسانی داشته باشد.

اما در بازارهای جهانی،پس از اعلام رسمی فاز جدید تعرفه های وارداتی و تهدید به اجرای دور سوم از آن ، فعالان بازار ارز و بازارهای کالایی منتظر واکنش متقابل چین هستند. همین امر جو مبهمی را بر بازارها حاکم کرده است.

به این ترتیب، ممکن است در صورت شدت عمل پکن در برابر واشنگتن، بازارها زیر فشار شدیدی قرار بگیرند.

در این بین، وزارت بازرگانی چین خبر از اعمال برخی محدودیت‌ها بر واردات محصولات معدنی از آمریکا کرده اما ممکن است تصمیمات دیگری نیز از سوی مقامات چینی اتخاذ شود.

در بازار ارز نوسانات محدودی تا این لحظه مشاهده شده است. شاخص دلار تا این لحظه از معاملات روز سه ‌شنبه با افتی مختصر به ۹۴٫۴۷ واحد رسیده است.

حتما بخوانید :  طرح ترزا می، بازارهای جهانی را در سکوت فرو برد

بازار نفت در این میان بیش از سایر بازارها زیر فشار قرار گرفته است. مسلما با تشدید جنگ تجاری میان این دو غول اقتصادی، نرخ رشد اقتصاد جهانی تضعیف خواهد شد امری که تقاضا برای نفت خام را کاهش خواهد داد.

تعرفه جدید ترامپ از تاریخ ۲۴ سپتامبر (دوم مهرماه) اجرایی خواهد شد اما این نرخ تعرفه ۱۰ درصد در صورت استمرار جنگ تجاری تا پایان سال ۲۰۱۸ به ۲۵ درصد خواهد رسید.

حرکت جدید ترامپ برای صدور تعرفه های گمرکی جدید قیمت سهام سهام شرکت اپل و فیتبیت(Fitbit) را با دردسرهای جبران ناپذیری همراه کرده است.

شرکت فیت بیت تولیدکننده ساعت های ورزشی، ساعت های قدم شمار و کالری شمار است که مرکز فعالیت آن در کالیفرنیای آمریکاست و پس از اپل ، بزرگترین مشتری چین در خصوص واردات قطعات ساعت های هوشمند خود است.

از سوی دیگر، اپل در خصوص تامین قطعات ساعت های اپل واچ با مشکل زیادی رو به رو شده است در صورتی که حتی رونمایی از محصول جدید و پرطرفدار این شرکت در روزهای گذشته نیز نتوانست عاملی برای افزایش قیمت سهام این غول تکنولوژی در دنیا شود.

به نظر می رسد، اگر اعمال تعرفه های ترامپ وارد فاز سوم شود، اپل برای تأمین قطعات آیفون نیز با دردسر رو به رو خواهد شد.

حتما بخوانید :  افزایش تسهیلات سرمایه در گردش صندوق توسعه ملی

 

خبر انتخاب شده برای شما

رمزارزها از انواع ارزهای دیجیتال هستند و ارزش آنها را میزان تقاضا و اصل محدودیت تعداد آن‌ها، تعیین می‌کند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.