تاریخ: ۱۷:۰۰ :: ۱۳۹۷/۰۶/۲۷

2067, 
دومین لیگ ستارگان بورس، تجربه ای موفق و کارآReviewed by سایت رادیوسهام on Sep 18Rating: 4.0دومین لیگ ستارگان بورس، تجربه ای موفق و کارآدومین لیگ ستارگان بورس، تجربه ای موفق و کارآ
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

تجربه برگزاری موفق اولین دوره لیگ و تحقق اهداف از قبل تعیین شده، موجب شد تا این دوره لیگ، در سطح وسیع‌ تر و با حضور بیش از سه برابری دانشگاه ها نسبت به قبل برگزار شود. در این مسابقه، ۳۰ تیم پنج ‌نفره دانشگاهی حضور داشتند.

در راستای فرهنگ‌ سازی و تقویت دانش کاربردی مالی و سرمایه ‌گذاری، دومین دوره لیگ ستارگان بورس با حضور تیم‌ های دانشجویی دانشگاه ‌های سراسر کشور که آینده‌ سازان و سکانداران اصلی کسب ‌و کارهای مالی، سرمایه ‌گذاری و اقتصادی هستند در تابستان ۱۳۹۷ برگزار شد.

به گزارش رادیوسهام به نقل از سنا، از جمله اهداف برگزاری لیگ ستارگان، کشف و جذب استعدادهای دانشگاهی در بازار سرمایه؛تقویت فرهنگ سهامداری و سرمایه‌ گذاری در بازار سرمایه؛ توسعه فرهنگ کارآفرینی با استفاده از توانمندسازی و توسعه مهارت‌های کاربردی؛ گسترش و بسط مفاهیم نوین بازار سرمایه؛ ایجاد انگیزه برای دانشجویان و تشویق به فعالیت در بازار؛ معرفی فرصت‌های شغلی نهادهای مالی؛ توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه در رشته‌های مالی و اقتصادی؛ حمایت و پشتیبانی مالی از دانشجویان مستعد و توانمند؛ ارتقای دانش مالی و سرمایه‌گذاری دانشجویان و هم­افزایی جامعه دانشگاهی با فعالین بازار سرمایه با ترکیب دانش آکادمیک و تجربیات عملی بازار است.

حتما بخوانید :  صورت‌های مالی یک ساله"وپاسار" منتشر شد

تجربه برگزاری موفق اولین دوره لیگ و تحقق اهداف از قبل تعیین شده، موجب شد تا این دوره لیگ، در سطح وسیع‌ تر و با حضور بیش از سه برابری دانشگاه ­ها نسبت به قبل برگزار شود. در این مسابقه، ۳۰ تیم پنج ‌نفره دانشگاهی حضور داشتند. این مسابقه به مدت ۸ هفته معاملاتی در محل برگزاری مسابقه لیگ ستارگان بورس از ساعت ۸:۳۰ الی۱۲:۳۰ برگزار شد.

شرکت‌ کنندگان در مسابقه با سرمایه اولیه مشخص، اقدام به تشکیل سبد سهام و خرید و فروش اوراق بهادار کردند. پس از پایان مسابقه، سه تیم برتری که سبد سهام آن‌ها بیشترین بازدهی و ارزش را نسبت به سایر گروه‌ها داشت، برندگان مسابقه بودند.

در راستای ارتقای سواد مالی و به ‌ویژه فرهنگ ‌سازی در بازار سرمایه، دومین مسابقه لیگ ستارگان بورس با موفقیت و استقبال بی‌ نظیری برگزار شد، بدین منظور شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس در نظر دارد چنین رویدادها و مسابقاتی مشابه را برای مخاطبین خاص دانشجویان در برنامه های آتی برگزار کند.

خبر انتخاب شده برای شما

فولاد هرمزگان با ایجاد یک بخش مستقل در ساختار رسمی شرکت، توجه به بومی‌سازی را بیش از گذشته افزایش داده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.