تاریخ: ۱۶:۰۰ :: ۱۳۹۷/۰۷/۱۰

2067, 
توصیه به سهامداران در شرایط منفی بورسReviewed by سایت رادیوسهام on Oct 2Rating: 4.0توصیه به سهامداران در شرایط منفی بورستوصیه به سهامداران در شرایط منفی بورس
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

توصیه به سهامداران در شرایط منفی بورس

یک کارشناس بازار سرمایه بااشاره به روند منفی بورس به سهامداران توصیه کرد بدون دلیل و از روی هیجان در صف فروش سهام قرار نگیرند، چرا که ممکن است سهامی که این روزها به‌صورت هیجانی در بورس می فروشند، از نظر بنیادی مناسب باشد و در آینده با رشد همراه شود.

به گزارش رادیوسهام ، علی زارعی  در خصوص دلایل ریزش شاخص بورس و قیمت سهام شرکتها در روزجاری گفت: یکی از دلایل عمده افزایش شاخص و قیمت‌ها در بورس رشد چند برابری قیمت دلار بوده است؛ بنابراین زمانی که با رشد قیمت دلار، شاخص و قیمت‌ها افزایش می‌بایند، در پی کاهش نرخ ارز نیز باید منتظر افت بازار سهام بود.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: از سوی دیگر نباید همیشه منتظر رشد شاخص و قیمت‌ها در بورس بود، و به هر دلیلی وقتی قیمت سهام و در پی آن شاخص بورس افزایش پیدا می‌کند، این رشد در شرایطی نیز متوقف می‌شود.

وی با تاکید بر این که وقتی اقتصاد کشور با نوسان و عدم تعادل مواجه است نباید این توقع را داشت که بازار سرمایه روندی متعادل و رو به رشد را در پیش بگیرد، تصریح کرد: شرایط کنونی بورس نشان می‌دهد که این بازار به درستی آیینه تمام نمای اقتصاد کشور است.

حتما بخوانید :  رشد درآمد «لبوتان» در پی افزایش نرخ فروش محصولات

این کارشناس بازار سرمایه افزود: با وجود این به سهامداران توصیه می شود بدون دلیل و از روی هیجان در صف فروش سهام قرار نگیرند، چرا که ممکن است سهامی که این روزها به‌صورت هیجانی در بورس می فروشند، از نظر بنیادی مناسب باشد و در آینده با رشد همراه شود.

منبع: تسنیم

خبر انتخاب شده برای شما

مینا یوسفی کارشناس بازارسرمایه با اعلام دلایل رونق بازار سهام و متغیرهای موثر داخلی و خارجی ، وضعیت چند صنعت بزرگ را بررسی و تحلیلی تکنیکال از شاخص ارائه کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.