تاریخ: ۱۷:۰۶ :: ۱۳۹۷/۰۷/۱۴

2067, 
عقب‌گرد ۱۴۷۵ واحدی شاخص کل بورس | بازار سهام سراسیمه اخبار و شایعاتReviewed by سایت رادیوسهام on Oct 6Rating: 4.0عقب‌گرد ۱۴۷۵ واحدی شاخص کل بورس | بازار سهام سراسیمه اخبار و شایعاتعقب‌گرد ۱۴۷۵ واحدی شاخص کل بورس | بازار سهام سراسیمه اخبار و شایعات
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

معامله‌گران بورس تهران در حالی آغاز معاملات امروز بازار سهام را با نماگرهای سبزپوش نظاره‌گر بود که از میانه بازار امروز با ریزش یکباره صف‌های خرید و افزایش فشار فروشندگان سهام با شایعات پی در پی درباره دلیل این اتفاق مواجه شد.

عقب‌گرد ۱۴۷۵ واحدی شاخص کل بورس | بازار سهام سراسیمه اخبار و شایعات

به گزارش رادیوسهام به نقل از خبرنگار بورس خبرگزاری فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز شنبه ۱۴ مهرماه ۹۷ با کاهش ۱۴۷۴ واحدی به رقم ۱۸۴ هزار و ۸۵ واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش ۵۱۷ واحدی عدد ۳۱ هزار و ۷۰۸  واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۱۹۰۲ واحدی به رقم  ۱۹۷ هزار و ۲۶۸ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول در حالی با کاهش ۹۵۵ واحدی به رقم ۱۳۷ هزار و ۳۸۳ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش ۳۵۶۲ واحدی عدد  ۳۵۸ هزار و ۱۴۱ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش ۵ واحدی بر روی رقم ۲ هزار و ۱۰۹ واحد متوقف شد.

حتما بخوانید :  دیده‌بان بورس شنبه (24 آذر)

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های گروه مدیریت سرمایه گذاری امید با ۱۵۹ واحد ، پالایش نفت اصفهان با ۱۵۷ واحد و سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با ۱۲۶ واحد افزایش بیشترین تأثیرمثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه با ۲۸۳ واحد، ملی صنایع مس ایران با ۲۱۳ واحد و پتروشیمی پارس با ۱۲۰ واحد کاهش ، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از یک هزار و ۸۶۸ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۶ میلیارد و ۱۰۱ میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی ۳۲۱ هزار و ۹۹۳ نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های تولید تجهیزات سنگین هپکو، کنترل خوردگی تکین کو، گروه مپنا، تأمین سرمایه امید، بانک دی، سرامیکای صنعتی اردکان، آهن و فولاد ارفع، تولید برق عسلویه مپنا، داروسازی سبحان انکولوژی، بیمه سینا، خودکفایی آزادگان، تولیدی گرانیک بهسرام، آلومینیوم ایران، شیر پاستوریزه پگاه فارس از از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه ما، آلومینیوم ایران،‌تولید گرانیت بهسرام، توسعه شهری توس گستر، ذوب‌آهن اصفهان، پتروشیمی کازرون، پلاست ایران، فرابورس ایران، آبسال، تولید مواد اولیه دارویی البرز بالک، لیزینگ آریا دانا، تولید نیروی برق دماوند، مجتمع توریستی و رفاهی آبادگران ایران کیش، قند نیشابور، سرمایه‌گذاری مسکن شمال غرب، فراورده‌های غذایی و قند تربت جام، فرآوری ذغال سنگ پرورده طبس، توسعه خدمات دریایی و بندری سینا، سرمایه گذاری تدبیران فارس خوزستان و سرمایه گذاری ملت بازگشایی شدند.

حتما بخوانید :  عملکرد مالی 6 ماهه "وبصادر"

امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد بیش از ۱۰ میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت کند به ارزش یک میلیارد تومان از سوی بازارگردان کد به کد شد.

بر اساس این گزارش امروز بازار سهام در حالی آغازگر معاملاتی به نسبت پرحجم در دامنه نوسان مثبتی همراه با سبزپوش دسته‌جمعی نماگرهای منتخب خود بود که از میانه بازار امروز به یکباره همزمان با برچیده شدن صف‌های خرید و سنگین‌تر شدن فشار عرضه سهام، معامله‌گران بورس تهران شاهد ریزش قیمت‌ها در اغلب نمادهای معاملاتی بودند هرچند که در  دقایق پایانی بازار امروز با حمایت حقوقی‌ها و تقویت تقاضا روندی متعادل در اغلب نمادهای معاملاتی در جریان داشت و قیمت پایانی سهام روی مدار مثبت بسته شد، اما فضای حاکم بر معاملات امروز حول و حوش شایعات مختلفی می‌گشت.

نخستین شایعه در بازار امروز محدود شدن سقف معاملات اعتباری برخی کارگزاری‌ها و اصرار بر تسویه خریداران بدهکار با سخت‌گیری‌های سازمان بورس عنوان شد که با واکنش این نهاد همه این شایعات رد شد.

دومین شایعه نیز موضوع نوسان قیمت ارز و انتظار برای کاهش آن بود که با توجه به تداوم کاهش احتمالی نرخ دلار انتظار برای افت بیشتر قیمت سهام نیز وجود دارد، با این همه با توجه به نوسان قیمت‌ها در بازار ارز به نظر می‌رسد بازار سهام نیز دوشادوش این بازار شاهد نوسان‌های مقطعی خواهد بود.

حتما بخوانید :  رشد ۱۲۴ درصدی خالص سود بانک سینا

به نظر می‌رسد با توجه به رشد قابل توجه قیمت سهام در اغلب نمادهای معاملاتی، اغلب معامله‌گران ترجیح می‌دهند تا دست به عصا در تالار شیشه‌ای گام بردارند. رفتاری که با درس عبرت گرفتن از سال‌های گذشته می‌خواهد از اندک بازدهی‌های به دست آورده خود به هر قیمتی که شده صیانت کند.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت اعتباری ملل در دوره شش ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۹۷، مبلغ ۴۰۳ ریال زیان به ازای هر
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.