2067, 3032, 
نتیجه ربودن آی‌پی‌های تلگرام توسط « اخابر »Reviewed by سایت رادیوسهام on Oct 6Rating: 3.5نتیجه ربودن آی‌پی‌های تلگرام توسط « اخابر »نتیجه ربودن آی‌پی‌های تلگرام توسط « اخابر »
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

مدیرعامل مخابرات درباره نتیجه بررسی ربودن آی‌پی‌های تلگرام توسط این شرکت گفت: موضوع را بررسی کرده و افرادی که در این ماجرا نقش داشتند به مراجع ذیصلاح معرفی شدند.

نتیجه ربودن آی‌پی‌های تلگرام توسط « اخابر »

مجید صدری درباره اقدام اخیر مخابرات مبنی بر دزدیدن آی‌پی‌های تلگرام که به گمان برخی باعث بروز اختلال جهانی در سرویس تلگرام شده بود، گفت: این موضوع را بررسی کردیم و افرادی که در ماجرا نقش داشتند به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی در پاسخ به سؤال آیا این موضوع عمدی یا غیرعمدی تشخیص داده شد؟ گفت: این موضوع در صلاحیت مراجع ذیصلاح است و در این باره نمی‌توانم اظهارنظر کنم.

وزیر ارتباطات پیش از این درباره این ماجرا توضیح داده بود که موضوع مذکور غیرعمدی و در نتیجه یک تغییر فنی در آدرس‌دهی شبکه ایجاد شده بود که تخلف مهمی و مرتبطان با این موضوع به مراجع امنیتی معرفی شدند. هایجکت کردن آی‌پی نوعی دزدیدن آی‌پی محسوب می‌شود که در آن ادعا شد مخابرات در تلاش برای گمراه کردن سرویس‌دهنده‌های بین‌المللی قصد داشته ترافیک تلگرام را به جای هدایت به مقصد اصلی، به ایران هدایت کند. برخی باتوجه به هم‌زمانی تقریبی این اتفاق‌ها اختلال جهانی تلگرام مدعی شدند اختلال تلگرام ناشی از اقدام مخابرات بود.

حتما بخوانید :  برنامه‌های آینده « خزامیا »

منبع: مخابرات ایران

خبر انتخاب شده برای شما

بانک مرکزی امروز نرخ ۳۹ ارز عمده در برابر ریال را اعلام کرد که بر این اساس نرخ ۲۲ ارز افزایش، ۱۱ ارز ثابت و ۶ ارز کاهش داشته است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.