از سوی مدیریت نظارت بر بازار اولیه در 6 ماهه اول 97؛
تاریخ: ۱۲:۳۱ :: ۱۳۹۷/۰۷/۱۸

2067, 
36 شرکت مجوز افزایش سرمایه گرفتندReviewed by سایت رادیوسهام on Oct 10Rating: 4.036 شرکت مجوز افزایش سرمایه گرفتند36 شرکت مجوز افزایش سرمایه گرفتند
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

نگاهی به مجوزهای صادره نشان می دهد، ۳۲ درصد افزایش سرمایه ها از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و مابقی از محل سود انباشته و اندوخته ها تامین شده است .

36 شرکت مجوز افزایش سرمایه گرفتند

مدیریت نظارت بر بازار اولیه، مجوز انجام افزایش سرمایه ۳۶ شرکت فعال در بازار سرمایه را صادر کرد.

به گزارش رادیوسهام به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، صدور این مجوزها در راستای اجرای مفاد قانون بازار اوراق بهادار و مقررات مربوطه طی شش ماهه سال ۹۷ نسبت به بررسی درخواست افزایش سرمایه شرکت های سهامی عام ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار صورت گرفته است .

مبلغ کل مجوزهای ارائه شده به شرکت های سهامی عام جهت انجام افزایش سرمایه طی این مدت معادل ۸۷  میلیارد و ۴۷۶ میلیون و ۴۴ هزار  ریال است .

نگاهی به مجوزهای صادره نشان می دهد، ۳۲ درصد افزایش سرمایه ها از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و مابقی از محل سود انباشته و اندوخته ها تامین شده است .

بر این اساس  ۱۵ مورد اوراق اجاره، اوراق مشارکت ، اوراق سلف موازی استاندارد و اوراق مرابحه نیز پذیره نویسی شده که مبلغ آن به ۳۴ میلیارد و ۸۷۰ میلیون ریال می رسد .

حتما بخوانید :  "سدشت" ۶ماهه ۸۸ریال سود ساخت

از این تعداد  ۷  مورد مربوط به  اوراق سلف موازی استاندارد ، ۱ مورد اوراق مشارکت،  ۶ مورد اوراق اجاره و ۱ مورد اوراق مرابحه بوده است .

همچنین استارت معاملات در بخش معاملات ثانویه انواع اوراق بدهی با تعداد ۹ اسناد خزانه اسلامی به مبلغ ۱۳۵  میلیارد و ۳۰۱ میلیون  و ۴۶۶ ریال بوده است .

این اسناد خزانه اسلامی فاقد نرخ اسمی و ناشر و بانی این اوراق ، وزارت امور اقتصادی و دارایی به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران است .

خبر انتخاب شده برای شما

بازار سهام تا کجا به رشد خود ادامه می دهد؟
در پی افزایش قیمت دارایی‌های مختلف، بازار سرمایه از سایر بخش‌های اقتصادی عقب‌ مانده و از نظر اقتصادی ارزش دارایی‌های این بخش به روز نشده است، در نتیجه این بازار پتانسیل مناسبی برای رشد دارد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.