مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات :
تاریخ: ۱۹:۰۴ :: ۱۳۹۷/۰۷/۱۹

2067, 
سیاست‌های ارزی تاثیر دوگانه بر بورس داردReviewed by سایت رادیوسهام on Oct 11Rating: 4.0سیاست‌های ارزی تاثیر دوگانه بر بورس داردسیاست‌های ارزی تاثیر دوگانه بر بورس دارد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات اظهار داشت: اگر مالیات بر معاملات سرمایه را وضع کنیم همان اندک مشوقی که شرکت‌ها و صنایع موجود در بازار سرمایه دارند را از بازار حذف خواهیم کرد، به نظر این مالیات در اولویت بازار سرمایه نیست و بازارهای مجاور نیاز بیشتری به این مالیات دارند.

سیاست‌های ارزی تاثیر دوگانه بر بورس دارد

بهروز خدارحمی  در مورد تاثیر سیاست‌های ارزی بر بازار بورس گفت: سیاست‌های ارزی تاثیر دوگانه بر نوسانات بورس دارد. زمانی که به پتروشیمی‌ها، معدنی‌ها و صادراتی‌ها اجازه فروش ارز صادراتی داده نمی‌شود، اساسا در این شرایط با رکود مواجه می‌شویم.

وی ادامه داد:‌ زمانی که زمزمه‌ باز شدن و استفاده از مکانیسم عرضه و تقاضا در بازار شکل گرفت، اشتیاق و هیجانی در بازار نسبت به صادارتی ها شکل گرفت که با استقبال عجیب‌وغریبی روبه‌رو شد و انتظار می‌رفت که ادامه‌دار باشد. اما به محض اینکه این سیاست‌ها متزلزل شدند و اعلام شد که خوراک  پتروشیمی‌ها به شکل دیگر  محاسبه می‌شود، دوباره بازار  مردد شد.

این کارشناس بورس افزود: به همین دلیل زمانی که شاخص با اخبار مربوط به آزادسازی و سپردن به بازار مواجه است با اقبال روبه‌رو شده و به محض آنکه با اخبار منفی، قانون و مقررات محدودکننده در این حوزه مواجه می‌شود، شاخص افت می‌کند.

حتما بخوانید :  شفاف «قاسم» به دلیل نوسان ۵۰ درصدی قیمت سهام

خدارحمی در  مورد جذب نقدینگی در بورس گفت: بازار سرمایه نقش مهمی در اقتصاد دارد و استفاده از پتانسیل آن منوط به رویکردهای اتخاذ شده دارد. با استفاده از مشوق ها و مداخله کمتر می‌توان به هدایت نقدینگی سرگردان کمک کرد و اگر ورودی به بازار  بیشتر از حد ظرفیت باشد با استفاده از مکانیسم هایی مانند عرضه اولیه و خصوصی‌سازی، ظرفیت را  می‌توان ارتقاء داد.

مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات با اشاره به مالیات بر عایدی سرمایه گفت: این مالیات ضعیف‌ترین نتیجه را در معاملات بازار سرمایه خواهد داشت و برای عایدی و سود سهام مخاطرات جدی دارد. اگر مالیات بر معاملات سرمایه را وضع کنیم همان اندک مشوقی که شرکت‌ها و صنایع  موجود در بازار سرمایه دارند را از بازار حذف خواهیم کرد، به نظر این مالیات در اولویت بازار سرمایه نیست و بازارهای مجاور نیاز بیشتری به این مالیات دارند.

منبع: ایلنا

خبر انتخاب شده برای شما

بازار سهام تا کجا به رشد خود ادامه می دهد؟
در پی افزایش قیمت دارایی‌های مختلف، بازار سرمایه از سایر بخش‌های اقتصادی عقب‌ مانده و از نظر اقتصادی ارزش دارایی‌های این بخش به روز نشده است، در نتیجه این بازار پتانسیل مناسبی برای رشد دارد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.