مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات :
تاریخ: ۱۹:۰۴ :: ۱۳۹۷/۰۷/۱۹

2067, 
سیاست‌های ارزی تاثیر دوگانه بر بورس داردReviewed by سایت رادیوسهام on Oct 11Rating: 4.0سیاست‌های ارزی تاثیر دوگانه بر بورس داردسیاست‌های ارزی تاثیر دوگانه بر بورس دارد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات اظهار داشت: اگر مالیات بر معاملات سرمایه را وضع کنیم همان اندک مشوقی که شرکت‌ها و صنایع موجود در بازار سرمایه دارند را از بازار حذف خواهیم کرد، به نظر این مالیات در اولویت بازار سرمایه نیست و بازارهای مجاور نیاز بیشتری به این مالیات دارند.

سیاست‌های ارزی تاثیر دوگانه بر بورس دارد

بهروز خدارحمی  در مورد تاثیر سیاست‌های ارزی بر بازار بورس گفت: سیاست‌های ارزی تاثیر دوگانه بر نوسانات بورس دارد. زمانی که به پتروشیمی‌ها، معدنی‌ها و صادراتی‌ها اجازه فروش ارز صادراتی داده نمی‌شود، اساسا در این شرایط با رکود مواجه می‌شویم.

وی ادامه داد:‌ زمانی که زمزمه‌ باز شدن و استفاده از مکانیسم عرضه و تقاضا در بازار شکل گرفت، اشتیاق و هیجانی در بازار نسبت به صادارتی ها شکل گرفت که با استقبال عجیب‌وغریبی روبه‌رو شد و انتظار می‌رفت که ادامه‌دار باشد. اما به محض اینکه این سیاست‌ها متزلزل شدند و اعلام شد که خوراک  پتروشیمی‌ها به شکل دیگر  محاسبه می‌شود، دوباره بازار  مردد شد.

این کارشناس بورس افزود: به همین دلیل زمانی که شاخص با اخبار مربوط به آزادسازی و سپردن به بازار مواجه است با اقبال روبه‌رو شده و به محض آنکه با اخبار منفی، قانون و مقررات محدودکننده در این حوزه مواجه می‌شود، شاخص افت می‌کند.

حتما بخوانید :  قرارداد جدید وزارت راه‌ و شهرسازی با « ذوب »

خدارحمی در  مورد جذب نقدینگی در بورس گفت: بازار سرمایه نقش مهمی در اقتصاد دارد و استفاده از پتانسیل آن منوط به رویکردهای اتخاذ شده دارد. با استفاده از مشوق ها و مداخله کمتر می‌توان به هدایت نقدینگی سرگردان کمک کرد و اگر ورودی به بازار  بیشتر از حد ظرفیت باشد با استفاده از مکانیسم هایی مانند عرضه اولیه و خصوصی‌سازی، ظرفیت را  می‌توان ارتقاء داد.

مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات با اشاره به مالیات بر عایدی سرمایه گفت: این مالیات ضعیف‌ترین نتیجه را در معاملات بازار سرمایه خواهد داشت و برای عایدی و سود سهام مخاطرات جدی دارد. اگر مالیات بر معاملات سرمایه را وضع کنیم همان اندک مشوقی که شرکت‌ها و صنایع  موجود در بازار سرمایه دارند را از بازار حذف خواهیم کرد، به نظر این مالیات در اولویت بازار سرمایه نیست و بازارهای مجاور نیاز بیشتری به این مالیات دارند.

منبع: ایلنا

خبر انتخاب شده برای شما

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه، فروش اموال مازاد بانک‌ها در حال انجام است، گفت: در بورس کالا شرکت‌های وابسته به بانک‌ها از طریق فراخوان‌های دیگر، به مزایده گذاشته می‌شوند و با شبکه ای گسترده این کار را انجام خواهیم داد.
حتما بخوانید :  پیشنهاد افزایش سرمایه ۴۵ درصدی "فخوز"
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.